on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новини регіону

12.01.2022, 09:14

"Суспільне: Херсон" запрошує на передпоказ документальної програми «Херсонська бавовна або невдалий радянський експеримент»

  12 січня о 13:00 у Херсонській обласній універсальній ...
03.01.2022, 11:26

Для xepcoнcькиx дiтeй opгaнiзувaли нoвopiчний зaxiд у тeaтpi ляльoк

  З нaгoди нoвopiчниx тa piздвяниx cвят, Xepcoнcьким мicьким ...
03.01.2022, 11:17

Херсонські художниці розробляють декор до свят

  Про наближення Нового року нагадує поява атрибутів на всіх ...
> Теми > Література > Літератори в Таврії > «Дбаймо про інтелект України разом!»

«Дбаймо про інтелект України разом!»

Саме під таким лозунгом стартував Всеукраїнський благодійний проект «З книгою - до дітей!». Проект має дві мети: звернути увагу суспільства та влади на сиротинці, інтернати та інші заклади соціально-важливого типу; і друга - повернути дітей до книги, а книгу - дітям.

На сьогоднішній день ситуація склалася таким чином, що діти майже не читають. Телебачення та Інтернет замінили друковані джерела інформації. А стан системи оподаткування на ниві видавничої справи диктує такі умови, при яких дитячі книжки (які просто зобов'язані бути високої якості) коштують досить дорого. Вирішити такі проблеми в змозі батьки, які, розуміючи важливість читання, попіклуються про розвиток свого чада. Книга - це капітал, це інвестиції в майбутнє. Постає питання: а хто вкладатиме інвестиції в інтелектуальне майбутнє сиріт або вихованців інтернатів? В Херсонській області бібліотечні фонди спеціальних закладів для дітей та молоді не поповнювалися вже 15-16 років(!). Стан їх книжок годі й уявляти. Будь-який психолог скаже, що читати «таке» діти не будуть, адже сприймають друковану інформацію візуально. Під ударом також опинилися заклади для дітей із вадами розумового розвитку, їх вихованці потребують особливої літератури - високоякісної, з чудовим художнім оформленням та доступним викладом. Отже, зусилля будуть націлені, в першу чергу, на дітей позбавлених батьківської опіки та дітей із малозабезпечених або неблагонадійних сімей. Робота триватиме 12 місяців, але це тільки початок. За цей час організатори проекту за підтримки партнерів, медіа-партнерів та діячів культури, спорту й шоу-бізнесу регулярно популяризуватимуть читання серед дітей і молоді із найбільш соціально незахищених прошарків суспільства.

Проект «З книгою - до дітей!» носить всеукраїнський характер. Так, 10 жовтня сиротинець «Пресвята родина» села Петрики на Тернопільщині отримав 339 книжок. Поповнення дочекалися й бібліотеки фонду «Карітас» - міський притулок у Тернополі, та спільнота «Віра і світло».В Херсонській області поверненню книжок дітям допомагатимуть Молодіжний християнський рух «Анастасіс», жіночий клуб «Ініціатива» та громадська ініціатива «Херсонський форум». 22 жовтня нові книжки вже отримали Таврійська, Скадовська та Новокиївська школи-інтернати. У користування дітям надійшло 997 книг сучасної художньої дитячої літератури видавництва «Грані-Т» та 63 книги від газети «День». На цьому допомога не закінчується. Малеча матиме змогу читати дитячі журнали «Барвінок», «Янголятко» та «Янголяткова наука», підписку на які отримають школи-інтернати. Згодом, діти визначать найулюбленіші книжки, і тоді організатори запросять на зустріч із юними читачами авторів та відомих діячів культури і спорту. Абсолютно безкоштовно, зірки розповідатимуть дітям про своє дитинство, перше знайомство з книгою та її вплив на їх подальше життя. Приклади успішних людей - чи не найкращий стимул. Адже дітям із сиротинців вкрай необхідно вірити в свої сили та у важливість самовдосконалення.

Андрій Рєвтов, голова ініціативи «Херсонський форум» розповідає: «Я був головою благодійного фонду "Дім надії", який останні десять років займається проблемами інтернатів, малозабезпечених сімей, дітей вулиць та сиріт. Ми постачали інтернати їжею, ремонтували їм дахи, проводили опалення, дарували дітям іграшки. Соромно, але, будучи експертами в цій області, ми чомусь ніколи не дарували дітям книжок - однієї із радостей дитинства!... Коли ми привезли подарунки до інтернатів, радості малечі не було меж. Побачивши таке різноманіття книжок, діти почали кричати: а можна я цю заберу! А можна я - цю! Вийшло так, що головною проблемою стало не примусити дітей читати, а те, щоб діти не порозбирали книжки. Але це не від того, що вони їх ніколи не бачили. Просто ніколи не бачили таких гарних». В Україні існує близько 300 подібних закладів і 24 школи-інтернати безпосередньо в Херсонській області. Подарувати їх вихованцям книжки досить складно (із фінансової точки зору) але вкрай необхідно. Адже, попри всі державні негаразди, життя триває і діти - його основа. А міцний фундамент основи - це в першу чергу знання і виховання, які дає книга.

Анна Іщенко
Булава.-30.10.2008

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.