on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

 

Загадки художнього музею

На початку лютого художній музей ім. О.Шовкуненка вирішив познайомити нас із творами, поміченими знаками питання. У прямому сенсі. Бо у підписах до кожної картини або скульптури, що зібрані у цій експозиції, ви обов’язково побачите цей символ. Виставку так і назвали: “Етикетка зі знаком питання”. Те, ще у мистецтві не все буває однозначно, існують і проблеми визначення авторства, і дуже тонка грань між поняттями “копія” і “підробка”, – відомо усім. От і доведи, наприклад, що картину писала ціла майстерня, а відомий художник лише підписав її (це колись було справою звичною). От і спробуй визначити, хто виготовив копію: сам художник? Старанний учень? Зловмисник? Такі мистецьки загадки час від часу стають гучними справами і привертають увагу до раптово “знайденого” шедевру.

Загадкові твори є і в Херсоні. А почалося все у далекому 1978 році, коли за заповітом ленінградської колекціонерки Марії Корніловської музей отримав її колекцію. Під час обробки кількох сотень творів фахівці центральних музеїв поставили знаки питання. І щодо авторства деяких робіт, і щодо дати їх створення. З тих часів дослідницька робота не припиняється: якісь імена і дати підтвердилися, якісь змінилися, а деякі творці стали позначатися не інакше як “невідомий художник”. Тож що нам пропонує музей? З якими знаками питання знайомить? Давайте подивимося.

Скоріш за все, це полотна Айвазовського (авторське повторення картини “Вид Одеси в місячну ніч”), Колєснікова (“Барки”), Реріха (“Пейзаж з кораблями”), Морозова (“Сцена на полюванні”) і Штейнбена (“Стрільці, які нападають на малолітнього Петра І”) – вони оригінальні, вони відповідають часу свого створення, але офіційно авторство ще не підтверджено. Належність частини творів пензлю інших митців сумнівна, хоча й не відкидається остаточно: “Портрет дружини художника Савицького” Крамського, “Портрет Катерини ІІ” Ротарі, “Старий з книгою” Перова, “Побачення” Маковського. А от кілька картин, підписаних іменами Нестерова, Коровіна і Кустодієва, не мають до цих авторів жодного стосунку, хоча написані у той самий час. І, нарешті, декілька творів невідомих художників – що за загадка без таємничого незнайомця? Чекає на визначення свого творця і скульптура, переважно відлита на каслінських і кусінських заводах наприкінці XIX ст., якою доповнена експозиція. Загалом, музей пропонує познайомитися з 43 загадковими творами живопису та скульптури XIX-ХХ ст. з колекції Марії Корніловської. Чи є серед них справжні шедеври? Можливо. Дослідження тривають.

Лариса Жарких
"Вгору".- №9 (648).- 26.02.2015.- стр.4

http://vgoru.org/index.php/all-news/culture/item/9654-zagadki-khudozhnogo-muzeyu

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.