on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новини регіону

23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...
19.10.2016, 12:02

На Zабалці 2016 - триб'ют парасолькам!!!

> Туризм, відпочинок, розваги > Заповідники Херсонщини > Загарбники на Тендрівській косі

Загарбники на Тендрівській косі
 

Влітку Херсонський губернатор Борис Сіленков оприлюднив інформацію: на території Тендрівської коси хтось будує розважальний комплекс, і будівельні матеріали та робітників туди завозять з допомогою військових кораблів ВМФ України.

У липні представники прикордонної комендатури “Херсон” звернулися до природоохоронної прокуратури – вони знайшли розважальний комплекс на Тендрівській косі прямо в прикордонній зоні. Нікому не відоме на Херсонщині Товариство з обмеженою відповідальністю “Тендра” будувало дерев’яний ресторанчик о північно-західній частині острова Тендра.

“Коли ми приїхали туди, до нас вийшов заступник директора одеського ТОВ “Тендра” і сказав, що всі документи в Одесі. На той момент ресторан площею 100 квадратних метрів був уже збудований, не було тільки обладнання, – розповів херсонський міжрайонний природоохоронний прокурор Ігор Насонов. – Звісно, що документів у фірми не було і не могло бути – ця територія якраз розташована в прикордонній та водоохоронній зонах”. Впродовж місяця всі матеріали щодо будівництва перевіряли різні інстанції – від управління екології до управління архітектури, і виявилося: ніде й ні в кого немає жодних дозвільних документів.

Ігор Насонов зробив висновок, що одесити самовільно захопили землю поруч із заповідником, і подав позов до Господарського суду Херсонської області. Справа зараз розглядається в суді, прокурори вимагають звільнити земельну ділянку. А підприємці, яких вже притягли до адміністративної відповідальності, стверджують: попереднє погодження виготовляти проектно-технічну документацію отримали ще в 2004 році від Краснознам’янської сільради Голопристанського району. Але та ж сама сільська рада скасувала свій дозвіл у 2005 році, бо підприємці не почали збирати документи. Крім того, підприємці не можуть не знати, що й підставою для будівництва таке рішення ради бути не може, це лише перший крок до отримання омріяної ділянки, а потім іще потрібно дуже багато узгоджень і дозволів від різних державних структур. І навряд, чи змогли б одесити добитися погодження всіх контролюючих органів, бо Херсонська облдержадміністрація разом із Національною Академією Наук ще раніше ініціювали розширення зони Чорноморського біосферного заповідника. І частина Тендри, де одесити збудували ресторанчик, входить у територію, яку планується передати заповідникові. За словами Бориса Сіленкова, нібито вже було підготовлене і рішення про розширення території заповідника на 25 га, його погодили на засіданні земельної комісії обласної ради, в Мінекології, Держкомземі. Чекали тільки на Указ Президента. Тепер чекати доведеться іще й рішення суду.
 

Наталя Мельникова
Газета "Вгору" 21.09.2006


 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.