on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

 

"Залізний Фелікс" встояв!

Погруддя Жозефа-Ігнаса Гільйотену роботи Анрі-Теофіля Бульйона прикрашає прекрасний «Зал для гри в м'яч» у Версальському палаці під Парижем. Незважаючи на те, що мсьє Гільйотен у пору Великої Французької революції став ідейним натхненником винаходу, названого його ім'ям і відрізаного голови тисячам і тисячам громадян обох статей і різного віку, ніхто в сучасній Франції навіть і не подумає про те, щоб повалити вищезгаданий погруддя з посту або назвати Гільйотена, наприклад, «кровожерним катом французів».

Втім, лікар-анатом Гільйотен безпосередньої участі в революційних перипетіях не брав. На відміну від, скажімо, Максиміліана Робесп'єра, який разом із соратниками Сент-Жюстом, Кутоном та іншими, запровадивши надзвичайні заходи, буквально втопили Францію у крові. Тим не менш, ще й сьогодні в самому центрі Парижа височить пам'ятник Робесп'єру, і про спроби його демонтажу світова прогресивна громадськість не чула. А вже найпопулярніша пісня тієї кривавої та жорстокої революції і є національним гімном Французької республіки!

Хм, якісь дивні ці французи, ви не знаходите? Ось у Херсоні минулого вівторка група молодих людей прибула до будівлі міськради із закликами демонтувати пам'ятник полум'яному революціонеру Феліксу Едмундовичу Дзержинському, який теж, чого вже гріха таїти, дуже активно взяв участь у «післяжовтневому» «червоному терорі». Отож: є думка, що відсталим у справі переосмислення історії французам треба брати приклад із цих українських ентузіастів!

Пропозиція прибрати «Залізного Фелікса» з п'ятачка перед облуправлінням СБУ на вулиці Кірова прозвучала навіть на пленарному засіданні чергової сесії міськради. При цьому як одна з причин, чому це необхідно зробити, заявлялося про повну непричетність наркома внутрішніх справ до Херсона. Тим часом, ще в середині 19 століття тут у чоловічій гімназії викладав його батько, а сам Фелікс Едмундович, будучи, крім усього іншого, ще й наркомом шляхів сполучення (міністром транспорту, як і раніше), у 1921 році відновлював зруйноване за роки воєн і революцій транспортне господарство Херсона Ціла серія судноремонтних підприємств, у тому числі й завод імені Комінтерну, «запустилася» саме за розпорядженням Дзержинського. Таким чином, заслуга цього діяча у відновленні та розвитку херсонського річкового транспорту та портової інфраструктури цілком очевидна.

Сергій ОНІЩЕНКО
Херсонський вісник.-18.06.2009