on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новини регіону

14.02.2022, 08:47

VI Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс «DANCE-клас»

Положення про конкурс «DANCE-клас» Дитяча громадська ...
12.01.2022, 09:14

"Суспільне: Херсон" запрошує на передпоказ документальної програми «Херсонська бавовна або невдалий радянський експеримент»

  12 січня о 13:00 у Херсонській обласній універсальній ...
03.01.2022, 11:26

Для xepcoнcькиx дiтeй opгaнiзувaли нoвopiчний зaxiд у тeaтpi ляльoк

  З нaгoди нoвopiчниx тa piздвяниx cвят, Xepcoнcьким мicьким ...
> Персоналії > Література > Братан Микола Іванович > Життя поезії і мудре, і стрімке

Життя поезії і мудре, і стрімке

У новій поетичній збірці « Від сонця до сонця» Миколи Братана «зареєстровано» чи прописано 75 віршів. Хай читач здогадається, чому саме стільки? Та суть не в їх кількості, хоч і це є символічним, а в змістовій наповненості побаченого, прожитого і пережитого та враження від сучасного життєплину. Та не хронологія визначає концепцію видання, а той внутрішній голос автора, який на емоційному та логічному рівнях образно фіксує та Інтерпретує життя стрімкий потік. Закономірно, що тематика збірки врівні степової широчині, у якій «від сонця і до сонця трудяться люди.» Та й вона виходить за ці географічні межі. І тоді читаються вірші, що закорінені у степову не тему, а тематику: « На баштані», «Речитатив скіфа», «До жайворонка», «Ода зеленій траві», що переплітаються з концептуально іншими, назви яких уже говорять самі за себе: «Подяка Потьомкіна», «Стусова криниця», «Папугопес», «9 Травня», «Тужба».

А в сукупності постає гармонійне художнє полотно. Що характерно: деякі поезії написані вже цього року. І коли дошукуватися джерел і причин їх народження, то це творчі зустрічі зі студентами, школярами, це підмічений типовий образ, почутий вислів, виразний погляд, і часто автор цих рядків був свідком цього. Окремо у книзі можна виділити вірші-присвяти тим людям, які з різних причин у різних умовах бентежили поетичну уяву М.Братана, або акцентувати погляд на епіграфах до творів. Уже з цих двох аспектів бачимо художню динаміку та актуальність написаного. Перекладацький аспект книги вмотивований вподобаннями поета, також композиційним чуттям, що надає виданню естетичну аргументацію.

У цьому стислому відгуку на книгу зазначаємо, що вона розпочинається короткою автобіографічною нотаткою, що дуже доречно, особливо у курсі вивчення літературного краєзнавства. У нашому скрутному сьогоденні вихід нової книги є завжди культурно-мистецькою подією. І те, що поетична збірка М.Братана побачила у Міжнародний день поезії, хочеться вірити в це, є символічним знаком. Знаком активізації літературного процесу Херсонщини і, насмілюся стверджувати, України.
Коли цей відгук на книгу М. Братана «Від сонця до сонця» було написано, то я сказав про це автору. Він, поспішаючи, висловив думку надрукувати його в газеті «Херсонський вісник». Виконуємо одне із останніх побажань поета, який раптово помер 13 березня 2010 р.

Сумуючи з цієї важкої втрати, висловлюємо щирі співчуття рідним покійного і стверджуємо, що його справа продовжується чисельною плеядою учнів, яких він виховав. Серед заходів про увічнення пам'яті Микола Івановича Братана виділяємо видання його книги.. Автографів. Кількість образних, дотепних, експромтних з високим художнім рівнем його автографів дуже велика. Запрошуємо всіх бажаючих до створення цього видання. Воно буде унікальним в історії літератури. Для цього необхідно ксерокопії автографів з його книг доставляти за адресою: м. Херсон, пр. Ушакова, 16, Херсонській спілці письменників, або у відділ літератури з мистецтв і культури Херсонської обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Василь Загороднюк,
голова херсонської обласної організації Національної спілки письменників України
Виктория Бриз
“Херсонский вестник”.- №12 (1025).- 25.03.2010.- стр.12

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.