on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Туризм в Таврії > Золоте джерело Херсонщини

Золоте джерело Херсонщини
 

Інтерв'ю з Сергієм БАХМАТОВИМ, представником Європейської асоціації "Форум" в Україні.
 

- Чи є перспектива зробити Херсонщину туристичним краєм?
- Південь - це частина України, більш-менш екологічно чиста у порівнянні з іншими, також дуже багата історично. Найсприятливіша для створення не гігантів важкої промисловості, а розгалуженої туристичної системи. А у нас ігнорується деяка основа, природний арсенал як важливий аспект у розвитку туризму. Фінансова проблема вирішується значно простіше, ніж ми думаємо. Є спосіб сплатити борг по заробітній платі, бюджетникам в тому числі, і працівникам культури. Для початку за рахунок інтересу до Херсонщини з боку Західної Європи, яка в культурній сфері вважає нас частиною себе. Соціальна сфера — то вже зовсім інша розмова.
Так, інтерес справді існує, який можна було б підтримати, якщо б створити в Херсоні та області певні умови.

- Що це за умови?
- Створити умови, щоб туристи сюди поїхали. І це не тільки сервіс. Взагалі, сервісом нашим їх не здивуєш. Йдеться про наші історичні, культурні надбання. Це вони, витвори справжнього мистецтва, привертають увагу іноземців.
Справа в тому, що у світі існує волонтерський рух, який вирішує проблеми охорони культури та навколишнього середовища. До нього входить молодь, яка домовляється з державними органами виконати зі свого боку реставрацію або іншу роботу за свої кошти під наглядом спеціалістів. Мені хотілося б цей закордонний досвід застосувати у нас.

- Чи є цьому перешкоди?
- По-перше, немає довіри з боку держави. На жаль, не сприяє таким справам наша влада в Херсоні. По-друге, самі херсонці дуже інертні. Не виявляють аніякого бажання зробити хоч щось у зазначеному напрямку. Так, органи охорони культури та природи існують самі по собі, а люди — самі по собі; немає взаємодії.

- А чи були пропозиції про співробітництво із-за кордону?
- Так, з Італії. В 1993 році з містом Брешия (Ломбардія) херсонські органи влади підписали угоду про співробітництво. Італійці були в захваті від Херсона. Їх муніципальний журнал та інші ведучі італійські видання опублікували матеріали про наше місто; зокрема, програму проведення архітектурних і археологічних робіт. Та від херсонців Італія конкретних проектів так і не дочекалася.

- Розкажіть, будь ласка, про ваш проект відродження Успенського собору.
- Успенський собор — велика споруда, колись багата та пишна, зараз знаходиться у напівзруйнованому стані. Дуже дивно, але на це ніхто уваги не звертає. Адже Успенський собор — одна з "візитних карток" нашого міста. Туристи виявляють і будуть виявляти до нього великий інтерес. У цьому році, в серпні, собору виповнюється двісті років.

Для його спорудження херсонські купці в минулому пожертвували солідні кошти. Чому б тепер на кошти прихожан не відбудувати собор? В цьому змогли б взяти участь на добровільних засадах як наші студенти, хоча б ті ж історики з педагогічного університету, так й іноземні. Є всі умови для дослідницької діяльності.
Багато історичних свідоцтв загублено. У "біографії" собору періоду після революції є "білі плями". За радянських часів в Успенському був спортзал. Відродження спадку — це наш безпосередній обов'язок.

Світлана Чистякова
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.