on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

21.01.2021, 13:46

Стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей"-2021

14.01.2021, 12:16

"Три празники приходять у гості" – новий проєкт від Херсонського обласного центру народної творчості

14.01.2021, 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

> Новости региона > Художник з Херсонщини створює сакральні роботи з дерева у авторській техніці
Все новости

11.01.2021 10:54

 

Художник з Херсонщини створює сакральні роботи з дерева у авторській техніці

Анатолій Обелець із Нової Каховки працює у авторській техніці – інтарсія. Серед робіт художника є і різдвяні шопки. В гостях у майстра побували кореспонденти Суспільного.

Інтарсія – дерев’яна прорізна об’ємна мозаїка, пояснює Анатолій Обелець. Малювати чоловік почав у студентські роки, коли допомагав дружині, яка навчалась на архітектурному факультеті. Згодом, говорить, захопився інтарсією.

"Є така ідея – різати дерево за допомоги дроту високого накалу, ця технологія, хоч і звучить чудернацько, зробили відкриття чи гаджет – як зараз кажуть, ще у 30-роки у таборах ГУЛАГу сталінських. Коли люди хотіли робити різьблення по дереву, а не мали сокирки, різці, ножики. Тоді вони вигадали, що можна це робити розколеним дротом", – розповідає член Національної спілки художників України Анатолій Обелець.

Спочатку Анатолій займався творчістю як аматор, створювати роботи на професійному рівні розпочав після повернення з АТО, де був офіцером у 79-й аеромобільній бригаді. Це була реабілітація, яка зараз стала основною справою. Було багато виставок, і у Києві зокрема, його роботи є і за межами Україні. За словами майстра, одна з найголовніших для нього тем – сакральна.

"Сакральна тема, християнська, вона займає 30 відсотків моєї творчості. Така з духом сакральності моя робота у дусі Бойчука «Двоє під деревом» зараз у фонді державного музею декоративного народного мистецтва у Києві на території Лаври. У серпні музей після локдауну стартував моєю виставкою персональною, я був першим, хто зробив там персональну виставку. Це дуже класний наш такий Лувр український. Там Марія Примаченко, Катерина Білокур у постійній експозиції і такий Анатолій Обелець у невеличкому залі", – розповідає художник.

У роботі майстру допомагає дружина Наталія. Говорить, разом обирають мотиви. Жінка мріє, щоб художник створив автопортрет.

"Я можу подивитись малюнок. Ми можемо якісь корективи зробити, але мені дуже цікаво, коли робота вже закінчена і ми разом з ним підбираємо назву цієї роботи. У нас бувають іноді суперечки, тому що можна дати назву і вона зовсім з іншого боку покаже цю роботу", – каже Наталія Обелець.

Перед початком роботи проводиться дослідження, підготовка може зайняти тривалий час, розповідає художник.

"Ми у багатьох поколіннях християни і тому це якби моя молитва, моя проповідь Слави Божої, тому що кожна робота потребує дуже ретельного вивчення першоджерела: читаєш Біблію, потім переосмислюєш, потім малюєш олівцем, тому що треба зробити, щоб це була саме мозаїка, і потім вже виконуєш роботу, на одному диханні вона робиться", – говорить Анатолій Обелець.

Різдвяна шопка створена з монолітної дошки, з неї вирізане все зайве, залишилося тільки те, що хотів показати: у роботі представлений різдвяний сюжет про трьох царів, які прийшли привітати Спасителя світу. Сьогодні роботи у техніці інтарсія високо цінуються у англомовних країнах, художник розповідає, що він співпрацює із закордонними інтернет-виданнями з хенд-мейду та проводить майстер-класи.

Олена Протопопова, Аліна Олефір, Володимир Чепинога

"Суспільне: Херсон"

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.