"Україна вишивана"
19 липня 2016 року у виставковій залі обласного відділення Національної спілки художників України відкрилась обласна виставка «Україна вишивана», присвячена 25-й річниці Незалежності України, яку ініціював та організував Херсонський обласний Центр народної творчості. У виставці взяли участь близько 100 майстрів-вишивальників з 12 районів Херсонщини, міст Гола Пристань, Каховка, Олешки та Херсон.
В експозиції - українська вишивка у всіх її різновидах, видах, техніках і жанрах. Тут представлені як досить давні роботи, рушники та скатерті, які вишивали ще наші бабусі та мами, так і сучасні яскраві вишиті панно, картини, а також модні сумочки, шалики, намиста та інші елементи сучасного одягу. Є навіть ексклюзивні роботи херсонської майстрині Зої Жменько – це прапори-банери з проекту Олени та Сергія Тарасенків, які представляли українську команду на Міжнародних фестивалях повітряних зміїв у Франції та Італії. І все це свідчить про те, що вишивка не пішла з життя, як стародавній архаїзм, а продовжує бути молодим і сучасним, популярним і актуальним, улюбленим всіма українцями видом народного мистецтва.
Чудові рушники, серветки, обруси вишиті руками талановитих майстринь: Антоніни Теленчак та Дії Сушкової з Херсона, Катерини Колпакової з Голої Пристані, Кучер Ольги та Жукової Іванни з Каховського району, Ліхачової Надії та Білозор Тетяни з Генічеського району, Вареник Алли та Слуцької Зої з Новотроїцького району, Калнаус Світлани та Всяких Тетяни з Великоолександрівки та багатьох інших. Доречи, саме Великоолександрівський район представив на виставці чудову колективну роботу – «Заповіт», яка була виконана до 200-річчя Великого Кобзаря кращими вишивальницями району.
Прекрасні вишиті сорочки та блузи - це роботи херсонської майстрині Ганни Гладченко, яка прославляє своїми роботами рідний край і в Україні, і за кордоном; колоритні українські строї у виконанні вишивальниць: Олени Колодич з Каховського району, Галини Кордюк з Великої Олександрівки, Шевченко Галини та Орловської Тетяни з Новотроїцького району, роботи херсонської майстрині Русаль Оксани а також сорочки-обереги родини Гороховських у виконанні матушки Тетяни Гороховської.
На виставці представлені неперевершені вишиті картини: це роботи відомих і на Херсонщині, і в Україні, і за її межами херсонських майстрів-вишивальників Сидоренків Людмили та Ігоря, Гладиш Тетяни з Посад-Покровки, Логвиненко Світлани, Зарічної Тетяни та Щербини Лілії з Білозерського району, Фесини Анни з Каховського району, Вітушко Марини та Краси Галини зі Скадовського району, Надточій Людмили та Марченко Ольги з Олешків, Антонішак Стефанії з Каховки, Валентини та Тамари Саланських, Лідії Глєбової та Шангарь Наталії з Нововоронцовки та багато та багатьох-багатьох інших.
Сьогодні елементи національної творчості широко присутні в побуті, одязі, прикрасах, предметах декоративно-прикладного мистецтва. На виставці своїм колоритним та сучасним виглядом радували око глядачів вишиті як нитками, так і бісером сумочки, шалі, шалики та інші аксесуари, які із задоволенням прикрасять гардероб самої вимогливої модниці. Це роботи: Дії Сушкової та Зої Жменько з Херсону, Ферапонтової Оксани з Великоолександрівщини, Зої Слуцької з Новотроїцька, Івашко Дарини зі Скадовського району.
Чудовий музичний супровід на виставці створила Людмила Курченко – художній керівник Херсонського обласного Палацу культури – у виконанні якої прозвучали колоритні українські пісні.
Херсонський обласний Центр народної творчості дякує всім, хто взяв участь у виставці та долучився до її організації. Давайте завжди будемо пам'ятати: як би не складалися обставини життя, яким би не було становище в Україні та у світі, нас поважатимуть доти, доки ми поважатимемо самих себе, доки ми пам'ятатимемо про своє коріння і шануватимемо наші традиції. І ці вишиті хрестики на роботах наших майстринь будуть молитвою за нашу долю й волю!