on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

14.01.2021, 12:16

"Три празники приходять у гості" – новий проєкт від Херсонського обласного центру народної творчості

14.01.2021, 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

14.01.2021, 10:25

Херсонцям пропонують взяти участь у Міжнародному дні музейних селфі

> Организации > Декоративно-прикладное искусство > Международное биеннале художественного текстиля "Скифия" > Українка отримала першу премію на міжнародній виставці з текстилю


Розмаїття тканин, блискучі камінці та бісер, різні техніки плетіння і вишивки, нестандартне бачення світу - все це гармонійно переплелось у роботах учасників міжнародної виставки з художнього текстилю «Скіфія». Вона відбулась у Херсонському краєзнавчому музеї. За естетичним задоволенням і натхненням до нашого міста приїхали митці з різних країн.

«Скіфія» - це єдиний престижний міжнародний симпозіум та виставка з художнього текстилю в Україні, що включає показ моди, майстер-класи та пленер. Її організатори - члени Європейської Текстильної Мережі Олена Єгорова та Андрій Шнайдер.

Така подія відбувається на Херсонщині вже всьоме. Цього разу на ній представили роботи художники з 21-єї країни. Зокрема, Англії, Бельгії, Італії, Перу, США, Японії, України та інших.

Щороку серед учасників виставки обирають трьох переможців, їх нагороджують медалями та преміями. Третє місце на «Скіфії» посів японський художник Кіоко Уеда з роботою «Його життя». Друге з трійки кращих -полотно «Відпочинок воїна світу», яке створив Максімо Лаура з Перу.
Максімо Лаура, Перу: «Я завжди намагаюсь досліджувати різноманітні техніки плетіння, що помітно у моїх роботах. «Відпочинок воїна світу» - це полотно, виконане із застосуванням змішаної техніки, зокрема, гладкого шиття, ручної вишивки, ткацтва тощо. Надихнула мене на створення цієї роботи південно -африканська культура».

Найвище організатори виставки оцінили хист української художниці Олени Шуміліної. За свої роботи «Козак Мамай» та «Свята Варвара» вона отримала першу премію. Художнім текстилем Олена зацікавилась лише 4 роки тому. Тоді вона прагнула просто якісно виконувати свою роботу і отримувати від неї задоволення. А тому таке визнання було для художниці справжньою несподіванкою.

Аби створити справжні витвори мистецтва, Олена Шуміліна використала бавовну та шовк. Оздобила їх бісером і застосувала техніку ручної вишивки та вистібки. А натхнення вона почерпнула з українського барокко.

Олена Шуміліна, художник монументально-декоративного мистецтва, член Національної Спілки художників України: "Мне очень нравится украинское барокко и украинский авангард начала прошлого века. Этим и вдохновляюсь. И народним шитьем, и использованием нашей вышивки, и использованием самых различных фактур, созданных и нашими простыми тканями: набойками, холстами, льнами".

Художниця зізнається, що вона не шиє блоками, як це прийнято в американському петчворку. Їй більше подобається, коли квілт зібраний вручну. На її полотнах майже немає машинних швів. Вона віддає перевагу ручній вистібці. І саме це доторкання до матеріалу як до першооснови і дарує найбільше задоволення.

Зустріч поціновувачів мистецтва не обмежується лише виставкою. За традицією вони стали учасниками конференцій та професійних майстер-класів з художнього текстилю.


Ірина Іванець\\ Херсон Маркет №27(129), 2008- 07-03, стр19

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.