Україно моя сонцелика, в день народження шану приймай!
Під такою назвою 13 квітня 2016 року відбувся творчий звіт аматорських художніх колективів Великоолександрівського району. Від самого початку і до кінця заходу в РБК панувала атмосфера справжнього свята, це відчувалося в емоціях глядачів, учасників та передавалося членам оглядової комісії. У фойє на святковий настрій усіх присутніх налаштували музичні колективи РБК: народний ансамбль духових інструментів, диксиленд джаз-бенд «Магія звуку», ансамбль народних інструментів та новостворений вокально-інструментальний ансамбль «Пасаж». Репертуар колективів цікавий, склад оригінальний, виконання професійне.
Далі всі присутні відвідали виставку майстрів народного мистецтва. Експозиція виставки досить об’ємна (14 сільських закладів, 3 студії) проте трохи однопланова. Переважали роботи у техніках: вишивка, бісероплетіння, квілінг, в’язання. З’явилися вироби з ковальства. Хорошими були роботи з паперової лози, художньої різьби по дереву, авторські ляльки. Сувенірної продукції, щоб вигідно популяризувала Великоолександрівщину, нажаль, не знайшлося. На виставковому майданчику святкова програма продовжилася виступами дитячого ансамблю ложкарів ЗОШ №1, квартету баяністів ДШМ, та ансамблю шумових інструментів Новокам̓янської ЗОШ.
Всі присутні відвідали імпровізовану скарбничку гумору, де своє мистецтво продемонстрували четверо читців-гумористів. Безпосередньо сама концертна програма була наскрізь пронизана патріотизмом і любов’ю до свого рідного краю, складалася з 37 різножанрових художніх номерів, була побудована за всіма жанрами режисури: пролог, розвиток основної дії, кульмінація і фінал, поділена на три блоки, які за своїм художнім наповненням повністю відповідали назвам.
І блок «З любові починається країна, із пісні починається мій рід». У ньому за допомогою різноманітних жанрів мистецтва було розказано про красу України і про те, за що ми любимо свою землю.
ІІ блок «Одним спогадом, однією печаллю, однією надією…» - зачіпає трагічні сторінки недалекого минулого та сучасної історії нашої держави.
ІІІ блок «Ми возвеличуєм Вкраїну ювілейну у творчому вінку садів» - це вже безпосередня присвята 25-річному ювілею України. Більшість виступів були вдалими, досить урочисті, яскраві.
У своїй звітній програмі організатори показали колективи з 21 клубних закладів, ДШМ, ЗОШ №1 та РБК, це: 8 музичних колективів, 3 хорові, 7 вокальних ансамблів, 8 ансамблів народної пісні, 8 малих вокальних форм, 1 фольклорний колектив, 2 хореографічних, 3 різнопланові театральні форми, 5 читців та 2 солісти із загальною кількістю 304 чоловік, 112 із них –діти. Виступи були сильними, колективи масовими, сценічно-організованими, добре костюмованими.
Колективи РБК, як завжди, виступили на високому рівні і приємно бачити, що сільські колективи не поступаються їм у професіоналізмі. Серед сільських колективів журі відмічає гарні виступи народного хорового колективу Борозенського СБК (керівник Галина Кузьміна), ансамблю народної пісні «Кучерянка» Кучерського СК (керівник Валентин Кирдей), вокального ансамблю «Мальви» Старосільського СБК (керівник Валерій Щербань), вокального квартету «Черемшина» Калінінського СБК(керівник Олександр Явтушенко).
Дещо слабшими на фоні інших виглядали: ансамбль народної пісні «Ватра» Трифонівського СБК (керівник Генадій Целіков), ансамбль народної пісні «Таврічанка» Бобровокутського СБК (керівник Наталя Прядко), жіночий ансамбль народної пісні «Яворина» Новокубанського СБК (керівник Світлана Баклан). У виконанні було мало динамічних відтінків, невірно підібрана тональність, не рівний стрій. Оглядова комісія радить визначитися з жанровістю колективів, згідно до репертуару, манери виконання та костюмів. З’ясувати де вокальні ансамблі, а де ансамблі народної пісні. Деяке розчарування викликає незаповнена глядацька зала, бо на такі концерти повинні ходити люди, і особливо діти і молодь, бо саме такі заходи і спрямовані на патріотичне виховання.
Оглядова комісія позитивно відмічає створення нових колективів, зокрема хореографічного - «Перлинка» Борозенського СБК, який за 1 рік свого існування показав добрі технічні навички, напрацював репертуар, має декілька змін сценічних костюмів. Керівник Маргарита Буднік вдало підбирає музичний матеріал для кожної із груп колективу. Підводячи підсумок, з усього вище зазначеного можна сказати так: культпрацівники Великоолександрівщини поважають себе, свою роботу, людей які їх оточують і для яких працюють і головне - свою країну, Батьківщину-Україну.