on-line с 20.02.06

Арт-блог

14.05.2026, 23:46

Презентація мальопису "Стіни" у Тернополі

9 травня у Тернополі у креативному кластері «Na пошті» пройшла презентація мальопису "Стіни", який представив три культові проєкти зі збереження культурної спадщини Херсонщини. Як це було: детальніше за посиланням.

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

13.06.2026, 23:20

"Кожен виріб має свою символіку": херсонка Ірина Костінюк про родинні традиції створення вишиванок

Родина херсонки Ірини Костінюк зберігає традиції створення вишиванок. ...
13.06.2026, 23:09

Світлини, банери, уламки від снарядів. Херсонський краєзнавчий музей презентував виставку у Миколаєві

Херсонський обласний краєзнавчий музей презентував у Миколаєві виставку ...
13.06.2026, 23:05

Встановлений за гроші містян. Історія пам’ятника жертвам тоталітарного режиму у Херсоні

На цей пам'ятник херсонці збирали гроші наприкінці 80-х — ...
> Новини регіону > Мурал на стінах бібліотеки: як у Херсоні продовжують мистецький проєкт
Всі новини

Мурал на стінах бібліотеки: як у Херсоні продовжують мистецький проєкт

07.11.2025 23:08

У Херсоні відновили роботу над муралом, створення якого почали ще у 2021 році. Проєкт, започаткований молоддю, пережив паузу через повномасштабне вторгнення. Нині художники продовжують роботу над стінописом, який прикрашає будівлю бібліотеки. У центрі — образ Мрійника та птаха Фенікса.


Частина роботі зі створення стінопису вже завершена. Малювали мурал поетапно — говорить голова ГО “МолоДіжка” Володимир Рагульський.

"Ідея муралу з’явилася, коли створювали молодіжний простір. Попередні ескізи малювала молодь. Ми скомпілювали всі малюнки для загального ескізу. Почали робити це ще у 2021 році. Зимою була перерва, а далі почалося повномасштабне вторгнення. Звісно, що робота над муралом стала на паузу", — говорить Володимир.
Раніше над стінописом працював сам голова ГО "Молодіжка". Зараз Володимира Рагульського замінює інший художник.

"Зараз я не можу приєднатися. Але мою роботу за ескізом продовжують", — пояснює Рагульський.
Мурал складається з різних частин. У кожної своя історія. Центральна називається Мрійник.

"У центрі чоловік, у капелюсі у формі птаха Фенікса. Згори над ним — згуртована громада, яка будує нове прекрасне місто. Намальований Діоген та птах Фенікс", — каже Володимир.
Стінопис розмістився на будівлі однієї з книгозбірень міста. Її завідувачка Наталя Письменна говорить, херсонці звертають увагу на малюнки та розпитують про них.

"Роботу продовжують художники. Люди підходять та запитують що це буде. Всім цікаво, хочуть навіть щось підмалювати. Але Володимир Сергійович суворий. Він нікому не дозволяє", — говорить Наталя.

2.11.2025

Джерело


 





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.