on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...

 

Туристи вже з'їжджаються на Херсонщину

Останнім часом популярності набирає місцевий туризм – мовляв, перш ніж різними Туреччинами та Єгиптами їздити, спершу потрібно покататися рідною країною, в якій також повно цікавих місць. Тут можна зробити маленьку поправочку і додати, що перед тим, як їздити Україною, потрібно для початку відвідати туристичні родзинки рідного краю. Так, не намотуючи тисячі кілометрів, можна влаштувати собі чудові вихідні на Херсонщині. І чому б з цією метою не обрати Біосферний заповідник «Асканія-Нова»?

Зізнатися чесно, авторка цих рядків була впевнена, що на екскурсію до заповідника зараз їздить мало народу. Весна нині теплом не балує, зокрема 16 травня практично всю Херсонщину ще й хмарами затягнуло. До речі, через запізнілу весну цього року в заповіднику навіть перейшли відкриття туристичного сезону – на кінець квітня. Але після приїзду на місце я була здивована кількістю туристів і припаркованих машин, серед яких було багато дітей. Вже по дорозі додому я нарахувала 3 автобуси, що рухаються автотрасою з боку заповідника з невеликим проміжком часу. Цілком можливо, автобуси розвозили втомлених туристів будинками.

До речі, незважаючи на карантин і не завжди сприятливі погодні умови (спека та дощі), у 2020 році Біосферний заповідник «Асканія-Нова» відвідали 97 538 туристів. Наприклад, 2019 року заповідник прийняв 88 728 відвідувачів. Як зазначає сайт облуправління туризму ХОДА, кількість його гостей у 2020 році – найбільший результат за останні 5 років. Як видно, у зв'язку з новою карантинною реальністю, в якій ми живемо вже більше року, українці почали віддавати перевагу активному відпочинку на природі.

Екскурсія місцевим знаменитим зоопарком (одна з частин заповідника) починається з загончиків з різними видами птахів! Там і пелікани, і рожеві фламінго, і лебеді – чорні та білі, і різні качки, і навіть сокіл (ці пернаті чи не єдині, які поміщені у закриті вольєри – з дахом). Інші птахи знаходяться у відкритих вольєрах – і умови у них, як у кращих п'ятизіркових готелях. Однак справжніми господарями життя в заповіднику почуваються павичі. Ці «хлопці» скрізь: у вольєрах, на дахах господарських будівель, на деревах. Гуляючи по доріжках «Асканії-Нової», туристи натикаються на цих пернатих красенів, які іноді навіть «кричать» на відвідувачів. Чи вони так бажають вдалої прогулянки, чи обурюються – ніхто не з'ясовував, відвідувачі лише з розчуленням розглядали прекрасних господарів пташиного двору.

В одному з вольєрів відпочивала ще одна пара місцевих «королів» – вінценосні журавлі. Ці красиві великі птахи родом з Африки, але, зважаючи на все, вони добре почуваються і на степовій південній Херсонщині. І не дивно, з останніми змінами клімату у нас в області вже добре і екзотичні дерева приживаються. А якщо продовжимо ліс рубати, то дивишся, і ми скоро станемо Африкою... Але радості це, звичайно, не викликає. До речі, вінценосний журавель хоч і не на межі вимирання, але все ж таки має статус вразливого в Міжнародній Червоній книзі. Ще одні їхні родичі – сірі журавлі, також під загрозою – вони занесені до Червоної книги України. А цього року цей вид спіткала жахлива біда. Нагадаємо, на території заповідника «Асканія-Нова» з грудня 2020 року загинуло понад 2 тисячі (!) перелітних птахів, у тому числі і червонокнижних сірих журавлів та огарів. За цими фактами було відкрито кілька кримінальних проваджень, але конкретних винуватців масової загибелі пернатих так і не назвали. Відомо лише, що птахи загинули від хімікатів, які обробляли зерно фермери. Його аграрії розкидали на своїх полях, щоб позбавитися нашестя гризунів.

Серед кількох десятків видів звірів неможливо виділити за приліковністю якийсь один. Маленькі відвідувачі зоопарку у захваті – тут тобі грайливий гірський козлик забирається високо по каменях (у вольєрі спеціально спорудили «гору» з черепашника), а там у великому вольєрі відпочивають верблюди, а на лузі. «Зоряною» мешканкою заповідника можна також назвати смугасту забру, без фотографії якої з заповідника, напевно, не виїхав жоден турист. До речі, нещодавно на асканійському «сафарі» на Херсонщині побував і відомий український журналіст-мандрівник Дмитро Комаров, про що зняв цікавий цикл телепередач. До речі, фото із заборами Дмитро також зробив. Зазначимо, що хоч на території заповідника і організована туристична зона з великими вольєрами для тварин, більша частина з них бігає по нетронутим землям приохороненої зони, через що ваша подорож стає дедалі більшою.

Однак там також є екскурсії - «фотосафарі». Під час екскурсії на автомобілі по 2320 гектарів неторканих степів туристи можуть спостерігати за дикими тваринами в наближених до природних умов їх проживання. Крім цього, в заповіднику є також дендропарк, в якому зібрана колекція рослин з різних куточків світу. Загалом, автору цих рядків трьох годин піших прогулянок не вистачило, щоб обійти і побачити всі «скарби» заповідника Херсонщини. А це означає тільки одне - потрібно їхати ще раз! До речі, сімейна прогулянка (батьки з дитиною) по асканійському зоопарку обійшлася в 190 гривень (по 70 грн за дорослий квиток і 50 - за дитячий).

Джерело інформації:  Інформаційне агенство "Любимый город", 27.05.2021

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.