on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.05.2020, 10:16

Май - 2020

Май Ночь нас одарила первым теплым ливнем, Он унес последний холод с мраком зимним, Вся земля покрылась пестрыми коврами, Бархатной травою, яркими цветами. Белая береза распахнула почки: Не стоять же голой в майские денечки! Босиком помчались мы под ветром мая. Растянись на солнце, грейся, загорая! Муса Джалиль

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

29.05.2020, 09:46

Можливості для креативної молоді

28.05.2020, 15:19

Круглий стіл "Успішні практики по вирішенню еко-проблем" під відкритим небом

27.05.2020, 15:14

Переможці конкурсу грантів Програми творчої підготовки та розбудови потенціалу молоді від House of Europe та Goethe-Institut Ukraine

Увесь світ — в одному парку

Коли барон Фальц-Фейн вирішив закласти довкола свого маєтку розкішний парк, де ростимуть рослин з усіх континентів, з'явилося чимало скептиків. Мовляв, що можна виростити у безводних таврійських степах? Втім, за два тижні дендрологічний парк біосферного заповідника «Асканія-Нова» відзначатиме 125-річчя. Напередодні ювілейної дати кореспондент «НД» дізнавався, як зелена оаза зі світовим ім'ям готується до свого свята.
Ми приїхали до заповідника у понеділок вранці і навіть не сподівалися побачити відвідувачів. Як-не-як, початок робочого тижня — час не для прогулянок. Та варто було зайти до парку, щоб переконатися: в «Асканії-Новій» не буває вихідних. Тут готові зустрічати гостей завжди. Тінистими алеями неспішно прогулюються жінки з дитячими візочками, молодь, люди старшого віку. Серед них — і місцеві, і туристи з різних регіонів країни.

— Якої б пори ми сюди не завітали, тут завжди затишно, легко дихається. І годі шукати кращого місця для прогулянки з дітьми, — розповідають молоді мами з селища Асканії-Нової.
У цей травневий час у дендропарку особлива атмосфера — пробуджується весна і навіть літо. У березні-квітні тепло забарилося, ось тепер природа і надолужує... За лічені дні все зазеленіло. Під деревами і на галявинах розквітли барвінкові та фіалкові килими, розпустилися тюльпан Шренка, півонія тонколиста — види, занесені до Червоної книги України. Цвітуть клени і свічки каштанів. Під ногами бігають ящірки, на деревах — білки. А птахи — на всі голоси!

— Першими вранці у нас починають тріщати співочі та чорні дрозди. Далі виконують свою «партію» зяблики, зеленяки, щиглики... На водонапірній вежі «несуть варту» сірі гуси, —розповідає завідуюча лабораторії дендрологічного парку Ніна Гавриленко.
Дендрологічний парк — це наукова установа загальною площею майже 170 гектарів, значна територія якої відкрита для масового відвідування. Що вабить туристів у ці місця? Як підказала нам одна з відвідувачок, для того, щоб побачити природне різноманіття світу, не обов'язково об'їжджати всі континенти. Достатньо завітати до «Асканії-Нової». Тут, поряд з нашими українськими дубами та кленами, ростуть дерева з Америки, Балканів, Кавказу...
— Дендропарк «Асканії-Нової» — унікальне явище в Україні і світі, — зауважує Ніна Гавриленко. — Це один з найстаріших і найбільше збережених парків у нашій країні. І заходи, заплановані у рамках 125-річного ювілею, проводяться насамперед для того, щоб привернути увагу вчених до цього величезного надбання людства і надати їм можливість для подальшого вивчення та досліджень.

Тетяна Підгородецька
«Новий день».- №20 (5014).- 10.05.2012.- стр.24

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.