on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Новости региона

23.04.2021, 16:19

Вечір-реквієм "Пам'ятаємо" пройде в Херсоні

23.04.2021, 15:55

«Мамай мандрує Херсонщиною»: у Гончарівці оголошено результати регіонального художнього конкурсу

23.04.2021, 11:50

Тюльпани розквітли в ботанічному саду ХДУ (відео)

Увесь світ — в одному парку

Коли барон Фальц-Фейн вирішив закласти довкола свого маєтку розкішний парк, де ростимуть рослин з усіх континентів, з'явилося чимало скептиків. Мовляв, що можна виростити у безводних таврійських степах? Втім, за два тижні дендрологічний парк біосферного заповідника «Асканія-Нова» відзначатиме 125-річчя. Напередодні ювілейної дати кореспондент «НД» дізнавався, як зелена оаза зі світовим ім'ям готується до свого свята.
Ми приїхали до заповідника у понеділок вранці і навіть не сподівалися побачити відвідувачів. Як-не-як, початок робочого тижня — час не для прогулянок. Та варто було зайти до парку, щоб переконатися: в «Асканії-Новій» не буває вихідних. Тут готові зустрічати гостей завжди. Тінистими алеями неспішно прогулюються жінки з дитячими візочками, молодь, люди старшого віку. Серед них — і місцеві, і туристи з різних регіонів країни.

— Якої б пори ми сюди не завітали, тут завжди затишно, легко дихається. І годі шукати кращого місця для прогулянки з дітьми, — розповідають молоді мами з селища Асканії-Нової.
У цей травневий час у дендропарку особлива атмосфера — пробуджується весна і навіть літо. У березні-квітні тепло забарилося, ось тепер природа і надолужує... За лічені дні все зазеленіло. Під деревами і на галявинах розквітли барвінкові та фіалкові килими, розпустилися тюльпан Шренка, півонія тонколиста — види, занесені до Червоної книги України. Цвітуть клени і свічки каштанів. Під ногами бігають ящірки, на деревах — білки. А птахи — на всі голоси!

— Першими вранці у нас починають тріщати співочі та чорні дрозди. Далі виконують свою «партію» зяблики, зеленяки, щиглики... На водонапірній вежі «несуть варту» сірі гуси, —розповідає завідуюча лабораторії дендрологічного парку Ніна Гавриленко.
Дендрологічний парк — це наукова установа загальною площею майже 170 гектарів, значна територія якої відкрита для масового відвідування. Що вабить туристів у ці місця? Як підказала нам одна з відвідувачок, для того, щоб побачити природне різноманіття світу, не обов'язково об'їжджати всі континенти. Достатньо завітати до «Асканії-Нової». Тут, поряд з нашими українськими дубами та кленами, ростуть дерева з Америки, Балканів, Кавказу...
— Дендропарк «Асканії-Нової» — унікальне явище в Україні і світі, — зауважує Ніна Гавриленко. — Це один з найстаріших і найбільше збережених парків у нашій країні. І заходи, заплановані у рамках 125-річного ювілею, проводяться насамперед для того, щоб привернути увагу вчених до цього величезного надбання людства і надати їм можливість для подальшого вивчення та досліджень.

Тетяна Підгородецька
«Новий день».- №20 (5014).- 10.05.2012.- стр.24

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.