on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.03.2018, 11:49

Март-2018

Зима недаром злится, Прошла ее пора — Весна в окно стучится И гонит со двора. И все засуетилось, Все нудит Зиму вон — И жаворонки в небе Уж подняли трезвон. Зима еще хлопочет И на Весну ворчит. Та ей в глаза хохочет И пуще лишь шумит... Взбесилась ведьма злая И, снегу захватя, Пустила, убегая, В прекрасное дитя... Весне и горя мало: Умылася в снегу И лишь румяней стала Наперекор врагу. Ф.И.Тютчев

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

14.03.2018, 13:44

В Херсоне «озвучили» фильм Чарли Чаплина

  Вчера в Херсоне прошел необычный показ фильма Чарли Чаплина ...
14.03.2018, 13:38

Херсон приєднається до міжнародної акції "Година Землі"

14.03.2018, 13:35

В Олешках проведуть велопробіг по пам'ятним місцям

> Новости региона > В Херсоні триває „Мистецький шлях домри”
Все новости

05.03.2018 16:40

В Херсоні триває „Мистецький шлях домри”

В минулому році викладачі Школи мистецтв №1 м. Херсона Леся Пазушенко та Наталія Юха започаткували творчий проект „Мистецький шлях домри”, спрямований на популяризацію та розвиток виконавської майстерності гри на цьому інструменті. Музиканти опанували цікавий репертуар, до якого увійшла старовинна, класична, українська народна музика, а також «перлини» з музичної скарбнички народів, які живуть на Херсонщині.

Чарівна домра, в дуеті з відомим херсонським баяністом Андрієм Гетьманом яскраво звучала на етнокультурних майданчиках херсонських фестивалів, присвячених Дню Європи та Дню Толерантності. Її хвилюючий голос підкорив учасників міжнародного фестивалю в м. Каварна (Болгарія). «Мистецький шлях домри» продовжує розвиватись у сприятливому колі провідних вітчизняних та європейських музичних осередків.

Домра – старовинний струнно-грифовий щипковий музичний інструмент унікальної та надзвичайно загадкової музичної долі.

Мистецький шлях домри розпочався більш ніж 500 років тому. На початку XVI століття домра несподівано з’явилася в середньовічному музичному світі і одразу ж стала улюбленим, і дуже популярним інструментом.

Втім, наприкінці XVII століття вона раптово зникає і її сліди розчиняються в темряві віків.

Найдавніше з відомих нам вітчизняних зображень струнно-грифових щипкових музичних інструментів зафіксовано на фресці Собору Святої Софії в Києві. Його можна побачити там і зараз.

Музикознавці дискутують з приводу походження та культурних коренів цього старокиївського музичного інструменту. За однією з поширених в мистецтвознавстві версій від нього, вірогідно, походить і домра.

Дослідникам розглядаються також й інші варіанти можливого походження домри, наприклад, від західноєвропейської лютні (її пращур - арабський аль-уд) або стародавнього арабо-перського танбура. Адже іранський вчений X століття Ібн Руста після відвідання Києва писав, що слов’яни грають на інструментах схожих на лютню та танбур.

Херсонці, приєднуйтесь та ставайте на мистецький шлях домри. Це один з найбільш хвилюючих, яскравих та чарівних музичних світів нашого краю!

Автор: Олена Трошина

Джерело інформації

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.