on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Новини регіону > В Херсоні триває „Мистецький шлях домри”
Всі новини

05.03.2018 16:40

В Херсоні триває „Мистецький шлях домри”

В минулому році викладачі Школи мистецтв №1 м. Херсона Леся Пазушенко та Наталія Юха започаткували творчий проект „Мистецький шлях домри”, спрямований на популяризацію та розвиток виконавської майстерності гри на цьому інструменті. Музиканти опанували цікавий репертуар, до якого увійшла старовинна, класична, українська народна музика, а також «перлини» з музичної скарбнички народів, які живуть на Херсонщині.

Чарівна домра, в дуеті з відомим херсонським баяністом Андрієм Гетьманом яскраво звучала на етнокультурних майданчиках херсонських фестивалів, присвячених Дню Європи та Дню Толерантності. Її хвилюючий голос підкорив учасників міжнародного фестивалю в м. Каварна (Болгарія). «Мистецький шлях домри» продовжує розвиватись у сприятливому колі провідних вітчизняних та європейських музичних осередків.

Домра – старовинний струнно-грифовий щипковий музичний інструмент унікальної та надзвичайно загадкової музичної долі.

Мистецький шлях домри розпочався більш ніж 500 років тому. На початку XVI століття домра несподівано з’явилася в середньовічному музичному світі і одразу ж стала улюбленим, і дуже популярним інструментом.

Втім, наприкінці XVII століття вона раптово зникає і її сліди розчиняються в темряві віків.

Найдавніше з відомих нам вітчизняних зображень струнно-грифових щипкових музичних інструментів зафіксовано на фресці Собору Святої Софії в Києві. Його можна побачити там і зараз.

Музикознавці дискутують з приводу походження та культурних коренів цього старокиївського музичного інструменту. За однією з поширених в мистецтвознавстві версій від нього, вірогідно, походить і домра.

Дослідникам розглядаються також й інші варіанти можливого походження домри, наприклад, від західноєвропейської лютні (її пращур - арабський аль-уд) або стародавнього арабо-перського танбура. Адже іранський вчений X століття Ібн Руста після відвідання Києва писав, що слов’яни грають на інструментах схожих на лютню та танбур.

Херсонці, приєднуйтесь та ставайте на мистецький шлях домри. Це один з найбільш хвилюючих, яскравих та чарівних музичних світів нашого краю!

Автор: Олена Трошина

Джерело інформації





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.