on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.07.2020, 09:38

Июль_2020

Июль По дому бродит привиденье. Весь день шаги над головой. На чердаке мелькают тени. По дому бродит домовой. Везде болтается некстати, Мешается во все дела, В халате крадется к кровати, Срывает скатерть со стола. Ног у порога не обтерши, Вбегает в вихре сквозняка И с занавеской, как с танцоршей, Взвивается до потолка. Кто этот баловник-невежа И этот призрак и двойник? Да это наш жилец приезжий, Наш летний дачник-отпускник. На весь его недолгий роздых Мы целый дом ему сдаем. Июль с грозой, июльский воздух Снял комнаты у нас внаем. Июль, таскающий в одёже Пух одуванчиков, лопух, Июль, домой сквозь окна вхожий, Всё громко говорящий вслух. Степной нечесаный растрепа, Пропахший липой и травой, Ботвой и запахом укропа, Июльский воздух луговой. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

03.07.2020, 10:24

Роман херсонця спеціально відзначили на конкурсі “Коронація слова”

03.07.2020, 09:19

Гончарівка – на сторінках міжнародного туристичного путівника «Kherson&Region»

02.07.2020, 13:25

Чемпіонат Херсонської області з кайт-флаїнґу 2020

 

 В ефірі – Херсон

Одразу два ювілеї справляють співробітники обласної державної телерадіокомпанії “Скіфія”: радіо виповнилося 65 років, телебаченню – півстоліття.

Уперше голосом Херсона левітанівські “тарілки” на стіні заговорили одразу після визволення краю від фашистських загарбників. І лише через півтора десятка років по тому в домівках херсонців засвітилися екрани телевізорів. Наш кореспондент взяв інтерв’ю у генерального директора “Скіфії” заслуженого журналіста України Валерія Долини.

– Валерію Федоровичу, із ювілеєм! Як будете відзначати?
– Думали зібратися в театрі, але епідемія грипу зірвала плани. Та ніщо не може зірвати напруженої роботи, яка теж є елементом ювілейних святкувань.

– А багато роботи?
– Дуже! Дирекція телепрограм, творчо-виробничі радіо- і телевізійні об’єднання “Дніпро”, “Таврія”, “Скіфія” і “Ранок” щодоби сукупно забезпечують 52 години мовного продукту високої якості. Цей продукт готують понад 100 творчих працівників, із яких більше половини – члени Національної спілки журналістів. Не всі обласні телерадіокомпанії мають такий обсяг мовлення, при цьому майже половина телепрограм і передач – власного виробництва. “Скіфія” достойно представляє наш край і його людей на Першому громадському телеканалі України, загальнодержавному телеканалі “Культура”, у програмах Всесвітньої служби УТР, сигнал якої сягає усіх континентів!

– Херсонська область – це величезні степові простори…
– Проблема подачі телевізійного сигналу у найвіддаленіші куточки області існує давно. І цією проблемою переймаємося не тільки ми, а й, на наше щастя, обласна рада і облдерждміністрація. Тут наші інтереси й інтереси обох гілок влади збігаються. Внаслідок співпраці в останні роки телесигнал почав надходити й у найвіддаленіші куточки. Передовсім це Генічеський і Новотроїцький райони, включаючи Арабатку. Відстань до населених пунктів цього куточка області сягає 200-250 км. І от у червні 2008 року глядачі таврійської і приазовської глибинки вперше побачили телепередачу із обласного центру. Тепер тут мають змогу дивитися програми із Херсона практично цілодобово. В облаштування релейної лінії, обладнання вкладено близько мільйона гривень із бюджетів різних рівнів.

– Але ж зроблено, знаю, не все задумане…
– Задумано багато. І поступово, за допомогою нинішніх владних структур усіх рівнів, багато проблем вирішуємо навіть зараз, в умовах кризи. Нині, наприклад, вийшли із пропозицією подачі телесигналу у Нижньосірогозький, Великоолександрівський і Верхньорогачицький райони, а також у курортну зону селища Залізний Порт і Лазурного. Два роки тому у рамках програми розбудови телевізійного мовлення з обласного бюджету вдалося залучити близько 220 тисяч гривень і придбати новий сучасний кіловатний передавач, вдесятеро наростити потужності на станції у Василівці. Відтак, центральна частина області (Каховський, Горностаївський та інші райони) отримали стійкий телевізійний сигнал. І якщо врахувати те, що наші передавачі розташовані зараз у Новотроїцьку, Чаплинці, Каланчаку, Скадовську, то можемо констатувати: покриття телевізійним сигналом сягнуло уже 90 відсотків території області.

– Повернемося до радіо, з якого все почалося…
– Традиційне проводове радіо гине, народні улюбленці “брехунці” замовкають. І це загальнодержавна проблема. Який вихід? Наша телерадіокомпанія (одна із небагатьох в системі Держкомтелерадіо) пішла шляхом розвитку ефірного мовлення. Торік одержали ліцензію на п’ятикіловатний передавач. Він встановлений у тій же Василівці, де є 200-метрова вежа. Такий же передавач, до речі, більше 5 років діє і в Херсоні. Вони покриватимуть не менше 95 відсотків території області. Разом із Генічеською телекомпанією “Візит” вийшли з пропозицією до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення із проханням надати ще одну частоту. Якщо виграємо конкурс і встановимо бодай 100-ватний передавач, то покриємо всю область ефірним радійним мовленням. Разом з облрадою і облдержадміністрацією розробили і прийняли спільну програму розбудови радіомережі у 2009 році. Згідно з нею, нам виділено 700 тис. гривень з обласного бюджету. Вже десь через місяць-півтора, коли стане до ладу передавач у Василівці, ефірне мовлення прийде практично у кожну домівку і в кожен автомобіль.

Трохи історії
Перша телепрограма вийшла в ефір у травні 1959 року, а у вересні почалися регулярні телепередачі. Згодом були утворені телестудія і телецентр. Спочатку транслювалися щодня (крім вихідних) лише місцеві програми: обласні вісті, кінофільми, телевистави. На початку 1960 року вийшли перші кіносюжети, зняті на кіноплівку. А через рік надійшла перша пересувна телевізійна станція. У 1961 році Жовтнева святкова демонстрація трудящих Херсона вперше транслювалася напряму. У 1962 році Херсонський телецентр почав транслювати першу програму Центрального, а ще через десять років – Українського телебачення. З січня 1981 року передається друга програма ЦТ. У кольоровому зображенні передачі почалися 1981 року. У 1971 р. сталося об’єднання студії телебачення з обласним комітетом радіомовлення і телебачення. Так був створений Комітет по телебаченню і радіомовленню Херсонського облвиконкому. Нині в області державну програму розвитку телерадіопростору здійснює Херсонська обласна державна телерадіокомпанія “Скіфія”, до складу якої входить обласне телебачення, обласне радіомовлення та технічний центр.

Довідка
Нині на обласному телебаченні працюють понад 200 творчих і технічних працівників. Згідно з ліцензіями Нацради України з питань телебачення і радіомовлення, телерадіокомпанія забезпечує цілодобове телевізійне та радіомовлення у FM-діапазоні, а також дві години проводового мовлення. Річні обсяги становлять: на телебаченні – 8760 годин (із них власного мовлення – 3895 годин, або 10 годин 40 хвилин на добу) і на радіо – 9508 годин.

Григорій Карпець
«Вгору».- №45(371).- 05.11.2009.- стр.4

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.