on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.01.2020, 09:07

Январь 2020

Сухое левантинское лицо, упрятанное оспинками в бачки, когда он ищет сигарету в пачке, на безымянном тусклое кольцо внезапно преломляет двести ватт, и мой хрусталик вспышки не выносит; я жмурюсь - и тогда он произносит, глотая дым при этом, "виноват". Январь в Крыму. На черноморский брег зима приходит как бы для забавы: не в состояньи удержаться снег на лезвиях и остриях атавы. Пустуют ресторации. Дымят ихтиозавры грязные на рейде, и прелых лавров слышен аромат. "Налить вам этой мерзости?" "Налейте". Итак - улыбка, сумерки, графин. Вдали буфетчик, стискивая руки, дает круги, как молодой дельфин вокруг хамсой заполненной фелюги. Квадрат окна. В горшках - желтофиоль. Снежинки, проносящиеся мимо... Остановись, мгновенье! Ты не столь прекрасно, сколько ты неповторимо. И.Бродский  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

20.01.2020, 14:30

Будинок Поліни Райко може отримати статус пам’ятки культури місцевого значення

17.01.2020, 10:18

В херсонском музее покажут классику «украинского поэтического кино»

Фото с сайта Национального центра Александра Довженко. Кадр из фильма ...
23.12.2019, 14:59

Перша фотовиставка в новому просторі

У відпустку – на мінне поле

На будь-якому інтернет-сайті – як українському, так і зарубіжному – можна знайти повідомлення про відкриття нового туристичного маршруту “Сафарі Олешківські піски”.
Екстремал-туристів запрошують одержати незвичайні емоції заступник голови Херсонської ОДА А. Граділь та заступник начальника управління культури і туризму ОДА Т.Волинець. Цим можна тільки пишатися.
Однак історія з наміченим туристичним маршрутом одержала несподіваний поворот.
У редакцію приїхали Вячеслав Журба та Віталій Голіцин, які командують загоном розмінування Раденського полігону. Саме його територія під так званою Олешківською пустелею є одним з номінантів конкурсу “Сім природних чудес України”. Ці два підполковники можуть поховати не те що ідею конкурсу, а й сподівання екстремалів на гострі відчуття ще до відкриття нового маршруту, про який так поспішно оголосила обласна влада. Якщо, звісно, не вважати за екстрим, даруйте, відірвані руки чи ноги, а то й можливу загибель. Сподіваємось, що все ж не такого екстриму прагнуть його любителі. Бо, що не кажіть, а за умови густої начинки колишнього Раденського військового полігону вибухонебезпечними предметами такий маршрут хоч і цікавий, але може стати вкрай небезпечним для найсміливішого естремала.

– Нас взагалі дивує, хто і навіщо так поспішно дозволив цей маршрут? – в один голос заявили військові. – Чи декому вже чується шелест купюр, ще й в іноземній валюті, за організацію такого маршруту? Чи людське життя вже нічого не варте? Тоді це не туризм, а російська рулетка...
Зі слів офіцерів, в Україні продовжує діяти державна програма очищення колишніх військових полігонів від смертоносної начинки. Раденський полігон тут не виняток.
– Поки очищено лише 35 відсотків території Раденського колишнього авіаполігону, – свідчать військові. – За два місяці роботи загону виявлено більше 300 вибухонебезпечних предметів. З них тільки авіабомб близько 100 штук від 50 до 3000 кілограмів. Очищена територія – близько 20 гектарів при тому, що загальна площа полігону майже у сто разів більша – понад 19 тис. га.

Після такої всеукраїнської реклами Олешківської пустелі (вважай, колишнього військового полігону – ред.), побоюються підполковники, стримати людей, даруйте за тавтологію, від “екстриму” буде дуже складно. Наші несподівані гості навели не один приклад випадків підриву людей на полігоні. Їх були десятки, як із смертельними наслідками, так і каліцтвом. Сподіваємося, не такого екстриму бажають новітні туристи?
Водночас військові вважають, що не варто заплутувати і без того туманну долю Раденського полігону. Зокрема, запевняють, що на Олешківській піщаній арені, яка фактично є полігоном, чимало місць, звільнених від смертоносних знахідок. У той же час обидва підполковники у своїх коментарях до факту “відкриття нового екстремального туристичного маршруту”, схожого, як висловився наш колега, на гру в російську рулетку, спростували інформацію про те, що з ними, мовляв, погоджені ці маршрути. “Полігон перебуває на балансі Міністерства оборони. Ми думаємо, що такий “туризм” не погоджено навіть з вищим керівництвом нашого відомства”, – не виключили підполковники Вячеслав Журба та Віталій Голіцин.
Логіка в їх словах є. Якби таке узгодження було, то хто-хто, а керівники загону із розмінування полігону, звісно, першими б дізналися про це.

Якщо ж обіцяні маршрути, навіть усупереч нашої волі, здійснюватимуться (комусь дуже заробити хочеться на них), застерігають військові, хотілося б, аби їх організатори все узгоджували з нами: хто й коли вийшов на полігон – “у пустелю”? які його наміри та маршрут? де має влаштувати уікенд? чи розводитиме багаття?
Оглянути “пустелю”, звичайно, можна. Але у суворо вказаних місцях. До речі, офіцери-сапери не радять розводити навіть найменше багаття. Велика кількість боєприпасів –застерігають вони – залягають у піску на невеликих глибині, а особливу небезпеку таять касетні боєприпаси.
Відверто кажучи, і нам не зрозуміло, що то за туризм, коли під ногами бомби.

– Щоп’ятниці проводиться знешкодження виявлених боєприпасів, – говорять Вячеслав Журба та Віталій Голіцин. – Адже ми виконуємо наказ, і роботи по розмінуванню та підривах ніхто не скасовував, навіть незважаючи на відкриття туристичного сезону на Олешківських пісках. Тож радимо у п’ятницю (а як відомо, заїзд починається саме у п’ятницю, аби в суботу шашличка скуштувати, а в неділю відбути назад) у “пустелю” краще не потикатися. Під осколки можна потрапити.

До речі, самі сапери давно працюють в екстремальних умовах: 40-градусна спека, постійне нервове напруження. Зараз чимало багатих людей, у тому числі й у Цюрупинську, говорять офіцери, – хоч би один завіз холодної води чи бочку квасу людям у погонах, які виконують свій обов’язок у справді екстремальних умовах.
– Хоча ми передбачили всі необхідні заходи застереження, аби лиха не сталося, але перекрити всю “пустелю” по периметру у нас немає ні сил, ані засобів, – говорять офіцери.
І справді, екстремальний маршрут “відкрила” Херсонська ОДА. Про нього оголосили на всю Україну. Комусь не терпиться заробити на ньому. Навіть піддаючи ризику здоров'я та життя людей.
“Вісник Олешшя”

Анатолій Полуфакін
"Вгору".-7.08.2008
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.