on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

24.01.2022, 14:16

Трьох херсонців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

24.01.2022, 13:54

До закінчення прийому заявок на конкурс «Театральна абетка» від херсонського театру Куліша залишився тиждень

24.01.2022, 12:01

Лекторіум "По науці з коктейлем у руці!" пройде в арт-просторі LINZA

> Туризм, отдых, развлечения > Херсонский областной Центр туристическо-краеведческого творчества учащейся молодежи > Весь світ на долонях: «Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» - 65 років

Весь світ на долонях: «Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» - 65 років

«Ми повинні пишатися нашою областю!»
Наша основна мета - «відкрити» Херсонщину для дітей зі всієї України, показати унікальність і красоту нашого краю. Вже зараз ми займаємося детальною розробкою і апробацією туристичних маршрутів в Херсонській області, за якими, як ми сподіваємося, із задоволенням пройдуть туристичні групи з різних міст нашої Батьківщини і не тільки.
Не можна не відзначити і той позитивний ефект, який надають заняття туризмом і краєзнавством на підростаюче покоління. Адже це не тільки фізичне здоров'я, але й розвиток таких моральних якостей, як дружба, підтримка, взаємовиручка. Діти з дитинства вбирають в себе любов до рідного краю, вчаться шанувати народні традиції, берегти природу.

У «Центрі туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» працює 30 гуртків. Вони охоплюють дев'ять напрямків: пішохідний туризм, спортивний туризм, водний туризм, спортивне орієнтування, скелелазіння, історико-краєзнавчий напрямок і гуртки для молодших дітей: юні туристи і туристсько-краєзнавчі.
Дітям пропонують досить різноманітні види діяльності: від уміння ставити намет і орієнтуватися на місцевості до походів на байдарках і змагань високого рівня складності. Більшість заходів проходить на свіжому повітрі. Крім звичайних занять, між учасниками груп часто проходять різні конкурси, естафети, брейн-ринги та інше. Кожен гурток збирається на базі конкретної школи. Вік учасників залежно від групи - 10 років та старший. Заняття проходять раз або два на тиждень абсолютно безкоштовно.
Адреса; м. Херсон, просп. Ушакова, 18/2 Тел./факс: (0552) 49-45-61 e-mail: obl_turism@mail.ru!

Нам є чим пишатися!
Як би не змінювалась соціально-економічна ситуація в країні, ніколи не зникне вічне бажання дитини мандрувати, вивчати історію, географію, культуру, побут, природу рідного краю. Добре, що існує такий осередок, як комунальний заклад «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради, де поможуть дитині у її бажанні.
Історія Центру розпочалася з відкриття Херсонської дитячої екскурсійно-туристської станції у 1947 році. У 2012 році заклад відзначатиме своє 65-річчя.
«Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» - профільний позашкільний навчальний заклад, центр навчально-виховної, координаційно-методичної, організаційно-масової роботи з туризму, краєзнавства та екскурсій серед учнівської молоді Херсонщини.

В ході туристсько-краєзнавчої роботи учні під керівництвом педагогів вивчають свій рідний край, свою країну активними способами: під час походів, експедицій, екскурсій, краєзнавчих досліджень. В Центрі розроблено туристські маршрути по Херсонщині, пройшовши якими, діти розкривають для себе величну історію («Дорогами «степової Елади», «Археологічні пам'ятки Херсонщини», «Шляхами запорізьких козаків», «Край героїв та слави» та ін.) та красу природи краю («Слідами Геродота», «Серце приборканої пустелі»). В залежності від фізичних можливостей діти можуть брати участь у походах вихідного дня, а також складних - ступеневих та категорійних.
Центр організує участь учнівської молоді області у Всеукраїнських та обласних туристсько-краєзнавчих заходах: змаганнях з туризму та краєзнавства, краєзнавчих експедиціях, акціях, конкурсах, конференціях, зльотах, чемпіонатах.

Одним із головних напрямків роботи є організація освітньо-виховної діяльності. В Центрі працює ЗО гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку, в яких навчається 470 учнів. Крім того, педагогічні працівники Центру надають методичну допомогу в організації роботи 582 бюджетних туристсько-краєзнавчих гуртків, які працюють в навчальних закладах області.
Команди, підготовлені педагогами Центру, є переможцями та призерами Всеукраїнських змагань з туризму та краєзнавства. Так у 2011-2012 p.p. вихованці Центру посіли III місце на II Чемпіонаті України серед юніорів з техніки гірського туризму, II місце в особисто-командних змаганнях на 40-му Чемпіонаті України серед юніорів з пішохідного туризму; III місце в змаганнях «Кубок України з пішохідного туризму у закритих приміщеннях»; призові місця в особистих змаганнях та естафеті на Чемпіонаті України зі спортивного орієнтування серед вихованців позашкільних навчальних закладів; Чемпіонатах Європи та світу зі спортивного орієнтування з виду «Рогейн». У Всеукраїнському фіналі Чемпіонату України з туристсько-спортивних походів туристські групи Херсонської області протягом шістьох останніх років посідають призові загальнокомандні місця.

У 2011 році 8 вихованців стали кандидатами в майстри спорту України; 12 - присвоєно І розряд, 28 - II розряд, 19 - ІІІ розряд. Юнацькі розряди присвоєно 141 учню.
Значна увага приділяється Центром краєзнавчій роботі. Протягом 2011 року школярами області проведено близько 1300 краєзнавчих досліджень. Кращі серед них - 223 пошуково-дослідницькі роботи були представлені на обласні етапи Всеукраїнських краєзнавчих експедицій «Історія міст і сіл України», «Моя Батьківщина - Україна», «Мій рідний край», 5 - стали переможцями та лауреатами на всеукраїнському рівні. З метою пропаганди своїх досліджень по вивченню Херсонщини, обміну досвідом із однодумцями з інших областей краєзнавці області та Центру беруть участь у Всеукраїнських краєзнавчих конференціях. У 2011-2012 навчальному році вихованці Центру стали переможцями конкурсу пошуково-дослідницьких робіт на Всеукраїнських краєзнавчих конференціях учнівської молоді у містах Миколаєві та Харкові.

Незмінним завданням Центру є патріотичне виховання молоді. У 2012 році було організовано обласний конкурс «Пам'ять поколінь», в ході якого координувалась робота пошукових груп навчальних закладів з дослідження теми Великої Вітчизняної війни 1941 -1945 років в Херсонській області. В конкурсі взяли участь понад 200 пошукових загонів навчальних закладів області. Учасники конкурсу пройшли маршрутами військових дій на Херсонщині, зробили записи відеоінтерв'ю з ветеранами, працювали над встановленням імен безвісти зниклих воїнів, місць поховань односельців, поповнили фонди музеїв.
Центром проводиться робота по організації в області дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Українського козацтва. Організовано змагання в рамках Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Зірниця».

Туристська база Центру організує екскурсії школярів по Херсону, області та в інші регіони України (Київ, Миколаїв, Одеса, Умань, Крим). У 2011 році туристською базою Центру проведено понад 100 екскурсій, в яких взяли участь близько 3000 учнів. Розроблена Програма «Херсонщина - мій рідний край», складено перелік екскурсійних об'єктів Херсонщини, створено екскурсійно-пізнавальні програми перебування сільських дітей у місті Херсоні.
Для змістовного літнього відпочинку Центр організує роботу наметового табору або літнього майданчика «Мандрівник» для шкіл області, літньої школи «Юний турист» для вихованців Центру.

Лариса Григорівна Хабрат, директор комунального підприємства «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради
Комунальний заклад
«Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді»
Херсонської обласної ради
«Херсон маркет плюс».- №33 (343).- 16-22.08.2012.- стр.8-9

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.