on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.12.2019, 09:37

Декабрь 2019

ГРУДЕНЬ Уночі мороз поволі Інеєм упав на шлях… Спотикається на полі Місяць грудень по грудках. І тому такий він гнівний, Дружить з вітром крижаним. А хуртеча рівно-рівно Засипає слід за ним. Сипле сніг, мов стеле килим, Щоб за груднем із дібров Тим рипучим снігом білим Рік Новий до нас ішов. М. Литвинець  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

12.11.2019, 09:47

Творчий вечір Сергія Жадана!

08.10.2019, 10:24

Закінчився XIV Міжнародний фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія-2019»

03.10.2019, 10:10

У «Gameplay: Фантастичні хроніки» грала херсонська молодь

«Він має дар розкрити талант»

У Новій Каховці відкрилася перша виставка відомого херсонського скульптора Юріка Степаняна і його учнів

«У вас чудова будівля картинної галереї, тут можна робити багато цікавих виставок. Обіцяю обов’язково привезти сюди всі свої роботи і багатьох цікавих художників. За однієї умови — коли тут зроблять ремонт», — напівжартома пообіцяв знаний скульптор, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету Юрік Степанян на відкритті своєї виставки в Новокаховській картинній галереї ім. Альбіна Гавдзинського. Питання це для самої картинки наболіле: її будівля давно потребує капітального ремонту. Обов’язково провести його в наступному році урочисто пообіцяв, звертаючись до скульптора, міський голова Володимир Коваленко.

Відкриття виставки Юріка Степаняна і його учнів стало великою подією в культурному житті Нової Каховки. В захваті від побаченого були не лише відвідувачі, а й директор галереї Олена Михайленко, котра зізналася, що з роботами цього відомого в Херсоні і далеко за його межами майстра ознайомилася вперше. «Вразили і його роботи, і твори його учнів. Дуже незвичні образи у Юріка. Графічні роботи, виконані пастеллю, тушшю, аквареллю, дають зрозуміти, наскільки може бути сильною графіка для відтворення характеру, емоційності, ліричності, динаміки. Представлені ж малі скульптури неперевершені — біля кожної хочеться зупинитися надовго, вивчати їх і мріяти. А зала зі студентськими роботами є віддзеркаленням робіт метра. Хоча вони й відрізняються від представленого Юріком, в них відчувається дух митця. Всі вони дуже креативні, з гарним гумором і чудовою кольоровою гамою», — зазначила вона.

Як розповів Юрік Степанян «Новому дню», це перша його виставка на Херсонщині поза межами обласного центру. І додав, що не любить давати назви своїм роботам, віддаючи перевагу створювати їх серіями і супроводжувати кожну з них поетичними епіграфами. Народився Юрік у вірменському місті Капан, з 1991 року проживає у Херсоні. Серед найвідоміших його робіт — скульптура «Оберіг» у Каневі, «Сфінкс» у кримському Партеніті, монументально-декоративна скульптура «Дари Таврії» на Центральному ринку Херсона і відтворений пам’ятник князю Потьомкіну-Таврійському біля обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша.

— Я знаю Юріка дуже давно. Було справжнім щастям спілкуватися з ним як з викладачем, — розповіла завідувачка кафедри дизайну ХНТУ професор Олена Чепелюк. — Дуже люблять його і студенти. Вони проводять в його майстерні і канікули, і вихідні. Юрік надихає і допомагає реалізуватися кожному молодому митцю. Багато художників вміють щось творити, але далеко не кожен із них може розкрити людину і її талант. Юрік має цей дар. Нам дуже пощастило, що він у нас є.

Як зізналася Олена Михайленко, велика виставка майстра і його учнів стала чудовим і навіть несподіваним подарунком до 50-річного ювілею Новокаховської картинної галереї, який вона відзначила в листопаді. «Дуже хотілося б, аби її змогли переглянути якомога більше наших земляків», — додала вона.

Олег Батурін
«Новий день».- №47 (5299).- 15.11.2017.- стр.24

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.