Високопільщина звітує...
27 березня у Високопільському районному Будинку культури пройшов огляд аматорських колективів «З Україною в серці», присвячений 25-й річниці Незалежності України. Перед початком концертної програми у фойє районного Будинку культури була розташована виставка декоративно-ужиткового мистецтва, у якій взяли участь 42 майстри з 11 закладів культури району. Виставка хоч і була невеликою, але насиченою та різноманітною: вишивка (рушники, серветки, картини, панно), вироби з бісеру (картини, ікони, етноприкраси), в’язання гачком та спицями (одяг, серветки, речі побуту), вироби з лози, паперопластика, канзаші, модульне оригамі, художня обробка скла та сувенірна продукція, що презентувала свій край. Виставка супроводжувалась виступом ансамблю народної пісні «Берегиня» РБК (керівник І.Четвертних).
Всім гостям, які завітали на Огляд, учасники народного любительського об’єднання РБК «Відродження» (керівник Г.Зікрач) в українській світлиці представили стародавній обряд «Першої купелі дитини». Концертна програма складалась з 25 номерів, це: 7 малих вокальних форм, 2 хореографічних колективи, 2 вокальні та 2 ансамблі народної пісні, ансамбль шумових інструментів, театр мініатюр, любительське об’єднання, інструментальний дует, 3 читці та 4 солісти з загальною кількістю 84 учасника – 42 з них діти.
Слабше своїх можливостей в Огляді показались колективи зі званням «народний»: чоловічий квартет «Мрія» Архангельського СБК (В.Педченко), тріо «Кольори» Новопетрівського СБК (керівник Г.Кашульський), ансамбль народної пісні «Івушки» Малошестернянського СБК (керівник О.Затворнюк), в першу чергу це пов’язано з невдало підібраним репертуаром та неякісним звукозабезпеченням. Гарне враження справили виступи солістів В.Братченко з Нововознесенівського СБК, Н.Соловей - Пригір’ївський СБК, С.Овчарук з смт.Високопілля, а також вокального ансамблю «Роксолана» районного Будинку культури (керівник Т.Осміннікова).
У звітній концертній програмі взяли участь ансамблі танцю «Фієста» і «Зафіра» (керівник В.Міхно). Аналізуючи представлені хореографічні номери слід зазначити, що учасники мають посередню технічну підготовку та виконавську майстерність. Танцювальні композиції, побудовані на елементах та лексиці східного танцю в окремих випадках поєднувались з українським танцем, саме це викликало дискусію керівника колективу та методиста ОЦНТ з хореографії стосовно доцільності та грамотності такого синтезу. Найбільше зауважень було до режисерсько-постановчої групи: невитримана тематика Огляду – Незалежність України, в концертній програмі переважали номери, які були підготовлені до інших свят та подій, відсутні масові, різножанрові колективи. Оглядова комісія виказала побажання більш відповідально готуватись до творчого звіту району, який є своєрідним іспитом та показником професійного рівня керівників клубних установ та художніх колективів.
Херсонський обласний центр народної творчості