on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новини регіону

06.07.2024, 00:02

На міжнародному кінофестивалі в Ірландії покажуть стрічку “Редакція”

  12 липня на міжнародному кінофестивалі  “Galway ...
05.07.2024, 23:56

На війні загинув письменник із Херсонщини Василь Паламарчук

  3 липня на східному напрямку в бою поліг військовий із Херсонщини ...
05.07.2024, 23:46

З народної у заслужену: колаборанти з Херсонщини Рубльова та Максимов отримали звання від РФ

  У Кремлі колаборантам із Херсонщини Ружені Рубльовій та Євгену ...

 

Високопільський район

Розташований на півночі Херсонщини в басейні ріки Інгулець, правої притоки Дніпра, і межує з Миколаївською і Дніпропетровською областями, на півдні межує з Великоолександрівським, на сході - з Нововоронцовським районами Херсонської області.

На місці нинішнього Високопілля в 1869 році німецькими переселенцями було утворене селище Кронау, яке до 1915 року носило таку назву. Тут розвивалося промислове виробництво. У середині 80-х років XIX століття в Кронау почав діяти невеликий пивоварний завод, два оптові склади вина, два лісопильних склади. Пізніше російський купець Ю.А. Торлін побудував в колонії паровий млин (його обслуговували 30 робітників), який виробляв за добу 14,5 тонн борошна дев'яти сортів. Тричі на рік у Кронау влаштовувалися ярмарки, на які збиралися селяни, ремісники, торговельний люд із навколишніх сіл. Вже в перші роки існування колонії на сезонні роботи сюди приїздили малоземельні та безземельні селяни-українці з Полтавської та Чернігівської губерній. Деякі заробітчани, відпрацювавши сезон, залишалися зимувати в Кронау, пізніше одружувалися, заводили господарство і жили разом з німцями, водночас добре вивчаючи їх культуру, мову і звичаї. Колонія росла, обсяг її головних промислових підприємств збільшувався з кожним роком. Високу марку торлинського борошна знали не тільки в Російській імперії, але і за її межами.

Через Високопілля у 1916 році було прокладено залізничну колію на Апостолово. Пам'яткою старовини для нових поколінь високопільців стала двоповерхова будівля гімназії, збудована німцями-колоністами в 1907 році. Реконструйована наприкінці XX століття і введена в дію в 2001 році, і ця гімназія є окрасою не «лише району, а й області. І сьогодні на території району проживають громадяни німецької національності, які були депортовані свого часу за межі України і яких район прийняв на постійне проживання. Наприкінці 30-х років у районі працювало кілька підприємств місцевої промисловості: цегельня, маслозавод, олійня, млин, бавовно-приймальний пункт, елеватор.

У ці часи розширюється і лікарня району до 50 ліжок. Економічну основу становить сільськогосподарське виробництво. Сприятливі умови в районі для вирощування озимої пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшника, овочів.

Лідером з виробництва промислової продукції є філія "Високопілля" ТОВ "Експотрейд".

Сприятливими для сільського господарства є глибокогумусні чорноземи, каштанові ґрунти. Визначною пам'яткою природи можна назвати річку Інгулець, яка пролягає Високопільським районом і дає змогу для зрошування прилеглих земель. Ставки, яких налічується понад 20 одиниць, «приймають» на своїх берегах відпочивальників і радують око своєю привабливою природою. На території високопільського краю понад 30 га займає рекреаційна зона - славнозвісний Архангельський ліс.

Безліч кар'єрів: вапнякових, глиняних, піщаних, залягання марганцевих руд - роблять цей район винятковим, але, на жаль, використовується не все, що дає природа.

Високопільський район заслуговує на увагу, адже саме тут розташовано безліч родючих земель, архітектурних пам'яток, дивовижних краєвидів та, звісно, тут живуть працьовиті люди, які цінують свій рідний край.

Поліна Рижова

Джерело інформації: «Акценти».- 22.07.2009

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.