on-line с 20.02.06

Арт-блог

24.09.2020, 11:08

Сентябрь-2020

Сентябрь Слава тебе, поднебесный Радостный краткий покой! Солнечный блеск твой чудесный С нашей играет рекой, С рощей играет багряной, С россыпью ягод в сенях, Словно бы праздник нагрянул На златогривых конях! Радуюсь громкому лаю, Листьям, корове, грачу, И ничего не желаю, И ничего не хочу! И никому не известно То, что, с зимой говоря, В бездне таится небесной Ветер и грусть октября… Николай Рубцов

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

24.09.2020, 10:13

Херсонський модернізм: пам`ятки всеукраїнського значення

22.09.2020, 15:12

Гончарівка взяла участь у фінальній виставці проекту «Херсонський модернізм: назад в майбутнє»

21.09.2020, 13:38

Як Гекаті наснився ГогольDream, або Олена Афанасьєва про візуальну програму Dream ГогольFest

Все новости

19.03.2020 14:20

 

Вистава ромської молоді проти дискримінації


Минулого року у Театрі ляльок презентували першу з трьох вистав - «Неймовірні пригоди дівчинки Ради»

Прем’єра вистави «Дружба» проти стереотипів до ромів мала відбутися 20 березня, напередодні Міжнародного дня боротьби з расовою дискримінацією, але через карантин її, попередньо, перенесли на 8 квітня.

Про це представники Херсонського міського товариства молодих ромів розповіли на пресконференції «Презентація вистави ромської молоді проти расової дискримінації» в Кризовому медіа-центрі.

Вистава створена в рамках проєкту «Школа акторської майстерності», який спрямований на налагодження спілкування підлітків-старшокласників ромської та інших національностей в Херсонській області. Ідея проєкту виникла  у волонтера товариства Миколи Копаненка.

«Миколу зацікавив моніторинг, який ми проводили у 2015 році під час проєкту «Майбутнє ромських дітей у наших руках». Ми дізналися - скільки і в яких школах навчаються ромські діти та чи є взагалі дискримінація. Він вивчав цю тему, тоді в нього і з’явилася ідея, як налагодити контакт між дітьми та розвіяти стереотипи   про ромів серед молоді», - розповів голова Херсонського міського товариства молодих ромів Артур Іваненко.

Автори проєкту планують вистави для трьох вікових категорій. Торік у Театрі ляльок презентували виставу для дошкільнят «Неймовірні пригоди дівчинки Ради». Після карантину планують прем’єру вистави «Дружба» для старшого шкільного віку, і наступним етапом стане вистава для студентської молоді на сцені обласного театру.  

 «Вистава «Дружба» - про складні відносини між школярами з дівчиною ромського походження. Спочатку її погано сприйняли через її національність, але поступово вона налагоджує стосунки з однокласниками. За сценарієм у виставі звучатиме поема Пушкіна «Цигане» перекладена на ромську мову», - каже керівник Міжнародної громадської організації ромів «КЕТАНЕ» Юрій Іваненко.

Спочатку показати виставу планували у школі селища Текстильне, але потім вирішили зробити це в Олешківській спеціальній школі  обласної ради.

«Причини було дві: перша - цю школу хотіли закрити, друга - тут навчається багато дітей ромського походження», - розповів пан Юрій. 

До створення вистави залучили як ромських дітей, так і школярів різних національностей, а також вчителів, акторів театру та артистів філармонії. Діти не лише грають ролі, а й пишуть сценарій, підбирають художнє оформлення, музику.

«Участь професійних акторів, дизайнерів та залучення ромських дітей і підлітків до створення вистави допомагає їм спробувати себе у різних сферах та, можливо, обрати собі майбутню професію», - додав Артур Іваненко.

На пресконференції поцікавилися, чи не бояться організатори, що формат вистави, у якій будуть пісні і танці, нагадає глядачам давно відомий стереотип: роми тільки «танцюють і співають». Чи не краще розповідати про ромів, які досягли успіхів у різних професійних сферах. На що Юрій Іваненко відповів, що танці і співи не є головним у виставі, і, на жаль, на зустріч, наприклад, з ромом-юристом мало хто прийде, а таких творчий захід обов’язково зацікавить людей.

«Художній задум: показати ромів якими вони є, їх життя і традиції. Якщо ж говорити про танці, то у нас є національний танок - циганська венгерка, який передається від покоління до покоління. Це не є основою для майбутнього професійного життя, це основа для повсякдення та спілкування ромів між собою. Ми показуємо такі традиції і це тільки прикрашає виставу. Ми хочемо показати, що роми є звичайними мешканцями України і не треба їх відділяти. Ми такі ж люди і хочемо жити у мирі та злагоді», - додав пан Юрій.

Юлія Лук'яненко
Джерело інформації: Газета "Вгору"

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.