on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.07.2019, 09:54

Июль-2019

Розпал літа – квітнуть квіти. Липень в гості завітав. Бавився і загубився між м′яких шовкових трав. Яблука червонобокі, груші медом налились. І маленькі пташенята у повітря вже знялись. Різнобарв′я… Різнотрав′я душу й серце веселить. І завмер малий метелик поміж квітами на мить. Лідія Кир′яненко  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новости региона

08.07.2019, 10:15

Ніч на Івана Купала

02.07.2019, 10:29

«Твоя країна fest» побував у Скадовську

02.07.2019, 10:21

Фестиваль «Козацький шлях 2019» завітає на Херсонщину

> Персоналии > Музыка > Ширинский Харис > Вітаємо майстра!

Вітаємо майстра!

Минулого тижня, у великій концертній залі Херсонського державного університету, відбувся ювілейний вечір «Життя моє - пісня», присвячений 65-річчю від дня народження народного артиста України, професора Хариса Ширинського

Творче життя Хариса Ганеєвича дуже цікаве, багатогранне. І як у більшості талановитих людей, складалося з певних періодів становлення, починаючи від навчання виконавському мистецтву і аж до педагогічної діяльності.
Першим кроком до творчої відзнаки був вступ, у 1971 році, до Харківського інституту мистецтв, де він відзначився як талановитий і старанний студент.
Після закінчення інституту, у 1979 році, Харис Ширинський був направлений до оперної студії при Харківському інституті мистецтв на посаду соліста-вокаліста. Тут він виконував провідні оперні баритональні партії.

Ширинський стає переможцем Республіканського конкурсу-огляду навчальних закладів мистецтва і культури УРСР; отримує І премію серед солістів на Всесоюзній творчій естафеті, присвяченій XXI Всесвітньому фестивалю молоді та студентів на Кубі; у Таллінні завойовує звання Лауреата Всесоюзного конкурсу імені М. Глінки... А на той час йому тільки 30 років, а він уже відбувся і як професійний виконавець, у його житті вже неосяжно панувала пісня.
З 1982 року Харис Ширинський став солістом-вокалістом Херсонської обласної філармонії, і саме тут він реалізував себе як багатожанровий виконавець вокального мистецтва. У 1995 році йому присвоєно звання «Заслужений артист України».

Паралельно з роботою у філармонії артист викладав у Херсонському музичному училищі, багато його учнів закінчили музичні академії у Києві, Одесі та ін.
Є такі, які й сьогодні продовжують вчитися у Майстра, свого улюбленого педагога, на кафедрі вокалу і хорових дисциплін Херсонського державного університету, де професор Ширинський розкрився у новій якості, з новим поглядом на підготовку молоді, у ще більш яскравому ореолі.
Своїм сприйняттям він виховав любов до пісні учням, які так само, як і їхній вчитель продовжують повторювати: «Життя моє - пісня». Тож, і не дивно, що на ювілейний вечір Майстра завітали його вихованці, які радували його своїми досягненнями.

Вітали артиста і його колеги по сцені, серед яких була народна артистка України Наталя Лелеко, народна артистка України Олена Галл-Савальська; заслужений артист України, доцент Віктор Гурба, заслужений працівник культури України Наталя Левченко та багато, багато інших відомих артистів.
На ювілейний вечір завітала і народний депутат України п'яти скликань Катерина Самойлик, яка привітала ювіляра та висловила слова вдячності: «Хорошо, что украинская земля, и в частности херсонская, богата такими талантами, такой открытой душой, таким великим человеком, который прославляет нашу землю, который пропагандирует и украинскую песню и сокровищницы мирового искусства.
Я горжусь, что я дружу с Харисом Ганеевичем. И я очень горжусь тем, что этот человек - мощный человек, и не только он, но и сотрудники этого университета достойны поклона за то, что они прославляют нашу землю».

Сам «винуватець» заходу, як завжди був трохи соромливим і здавалося, що все це не він і не для нього. Усі, хто знають Хариса Ширинського зблизька, не втомлюються повторювати: такої талановитої, професійної і водночас скромної людини просто не знайти.
Тому й відповідь на наше питання, чи залишився він задоволений програмою; була десь «програмована»: «Довольным никогда не будешь. Совершенству нет предела, поэтому я стараюсь, как можно лучше, но бывает, как получается».
Крім того артист був безмежно вдячний глядачам, які, незважаючи на складні ситуації у політичному житті держави, все ж залишилися вірними творчості Майстра: «Я очень признателен зрителю, который пришел в такое сложное время».

Будемо відверті, ювілейний вечір, присвячений 65-річчю від дня народження народного артиста України, професора Хариса Ширинського пройшов на найвищому рівні, і все це завдяки його безмірному таланту, майстерності та професіоналізму.
Ми також приєднуємось до всіх вітань і добрих слів на адресу ювіляра і бажаємо Харису Ганеєвичу міцного здоров'я, довгих років життя, нових творчих здобутків і подолання нових вершин вокальної творчості.

Дарина Дишкант
«Акценти».- №5, 6 (355, 356).- 26.02.2014.- стр.8

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.