on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

28.01.2022, 11:39

У Херсоні оголошено конкурс на кращі ідеї стартап-проєктів у галузі туризму

27.01.2022, 10:53

У Гончарівці презентували «подвійну» художню виставку

26.01.2022, 15:26

Золотой голос Херсонщины Наталья Лелеко отмечает 35-летие творческой деятельности

Все новости

25.07.2016 09:44

Всеукраїнська акція "Карта - оберіг України"

22 липня у Херсоні відбулась Всеукраїнська акція «Карта – оберіг України». Стартувала акція 19 травня у Львові, під час проведення свята до Дня вишиванки. Суть її в тому, що кожна область протягом декількох днів буде вишивати свій регіон. Зрештою, карта знову повернеться до Львова і буде презентована у всій красі в ювілейний День Незалежності України. Крім цього, це рукотворне диво подадуть до Книги рекордів України.

Херсонщина за задумом ініціаторів акції представлена червоними і чорними кольорами, за основний елемент вибрано зооморфний символ - півників. Як відомо - червоний колір підсилює енергію і символізує любов та пристрасть. Чорний колір – поглинаючий. Вишивальниці часто трактують його як колір землі. Символ півня - досить широко розповсюджений у світовій міфології, він пов`язаний з сонцем (як і сонце, півень «відраховує» час). Адже він своїм вранішнім співом віщує народження дня, світла після ночі. Часто півників вишивали на рушнику для хліба, що дуже символічно для нашого хліборобського краю.

Півень також символізує перемогу добра над злом, дня над ніччю. У багатьох народних казках зустрічається мотив півня, що своїм криком розганяє нечисту силу або проганяє лихо. Півень – захисник від зла, від ворога. І на сьогоднішній день, у зв’язку з останніми подіями на наших рубежах – це теж дуже символічно для Херсонщини. Півень – чоловічий символ. Тож Херсонський обласний Центр народної творчості, який виступив організатором цієї акції в нашій області, запросив до роботи над вишивкою саме майстра-вишивальника - чоловіка, що не так часто трапляється у цьому виді народного мистецтва. Це відомий на Херсонщині і за її межами своїми чудовими вишитими картинами майстер – Ігор Сидоренко, житель Херсону.

На вишиваній карті України Крим представлений гарним рослинним узором. Організатори не мали змоги передати цю карту кримським майстрам-вишивальникам. Але зараз на Херсонщині мешкає багато переселенців з Криму та кримських татар. Тож було вирішено підтримати усіх кримчан, які зараз живуть на тимчасово окупованій території, але душею з Україною. І для вишивки символічного орнаменту Кримського півострову запросили представницю кримськотатарського народу, яка мешкає у Херсоні - Весілю Ібрагімову.

Вишивка дуже широко представлена у національному вбранні, побутових речах та прикладному мистецтві кримських татар. Цей народ має багато тайн у вишивці, які передаються із покоління в покоління і несуть у собі могутній культурний пласт, мудрість, збережену від предків та магію творчості. У них, як і у багатьох народів є символ «марама» - дерево життя. Це сильне коріння і гілки роду, що підіймаються до неба. Кримські татарки часто обирають рослинні орнаменти, уважно підбираючи ніжні квіткові кольори та золоте шиття.

Тож у виставковій залі на площі Свободи об 11:00 майстри взялися до роботи. А на допомогу прийшли кращі фахівці цієї справи – знані на Херсонщині майстрині: Антоніна Теленчак, Ганна Гладченко, Тетяна Зарічна, Зоя Жменько, Людмила Сидоренко, Євгенія Гайдученко, Тетяна Срібна, Євгенія Поліванова та ін. До роботи залучались і відвідувачі виставки та всі бажаючи мешканці Херсона та гості міста.

За день-два майстри впораються з вишивкою і Карта – оберіг України вирушить у подальшу дорогу до сусідніх областей. Побажаємо майстрам натхнення та вдалої роботи, а всім нам Миру і Перемоги!

 Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.