on-line с 20.02.06

Арт-блог

05.04.2019, 09:39

Апрель-2019

Апрельская прогулка (Ю. Визбор) Есть тайная печаль в весне первоначальной, Когда последний снег мне несказанно жаль, Когда в пустых лесах негромко и случайно Из дальнего окна доносится рояль. И ветер там вершит кружение занавески Там от движенья нот чуть звякает хрусталь Там девочка моя, еще ничья невеста, И грает, чтоб весну сопровождал рояль. Ребята, нам пора, пока мы не сменили Веселую печаль на черную печаль. Пока своим богам ни в чем не изменили, В программах наших душ передают рояль. И будет счастье нам, пока легко и смело Т а девочка творит над миром пастораль, Пока по всей земле, во все ее пределы Из дальнего окна доносится рояль.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

10.04.2019, 15:08

Епоха Вацлава Мошинського. Пам'яті Майстра

21.03.2019, 10:20

У Херсоні безкоштовно покажуть сучасне українське кіно

18.03.2019, 10:08

V Міжнародний конкурс малюнку «Ілюстрація до народної казки»

Все новости

25.07.2016 09:44

Всеукраїнська акція "Карта - оберіг України"

22 липня у Херсоні відбулась Всеукраїнська акція «Карта – оберіг України». Стартувала акція 19 травня у Львові, під час проведення свята до Дня вишиванки. Суть її в тому, що кожна область протягом декількох днів буде вишивати свій регіон. Зрештою, карта знову повернеться до Львова і буде презентована у всій красі в ювілейний День Незалежності України. Крім цього, це рукотворне диво подадуть до Книги рекордів України.

Херсонщина за задумом ініціаторів акції представлена червоними і чорними кольорами, за основний елемент вибрано зооморфний символ - півників. Як відомо - червоний колір підсилює енергію і символізує любов та пристрасть. Чорний колір – поглинаючий. Вишивальниці часто трактують його як колір землі. Символ півня - досить широко розповсюджений у світовій міфології, він пов`язаний з сонцем (як і сонце, півень «відраховує» час). Адже він своїм вранішнім співом віщує народження дня, світла після ночі. Часто півників вишивали на рушнику для хліба, що дуже символічно для нашого хліборобського краю.

Півень також символізує перемогу добра над злом, дня над ніччю. У багатьох народних казках зустрічається мотив півня, що своїм криком розганяє нечисту силу або проганяє лихо. Півень – захисник від зла, від ворога. І на сьогоднішній день, у зв’язку з останніми подіями на наших рубежах – це теж дуже символічно для Херсонщини. Півень – чоловічий символ. Тож Херсонський обласний Центр народної творчості, який виступив організатором цієї акції в нашій області, запросив до роботи над вишивкою саме майстра-вишивальника - чоловіка, що не так часто трапляється у цьому виді народного мистецтва. Це відомий на Херсонщині і за її межами своїми чудовими вишитими картинами майстер – Ігор Сидоренко, житель Херсону.

На вишиваній карті України Крим представлений гарним рослинним узором. Організатори не мали змоги передати цю карту кримським майстрам-вишивальникам. Але зараз на Херсонщині мешкає багато переселенців з Криму та кримських татар. Тож було вирішено підтримати усіх кримчан, які зараз живуть на тимчасово окупованій території, але душею з Україною. І для вишивки символічного орнаменту Кримського півострову запросили представницю кримськотатарського народу, яка мешкає у Херсоні - Весілю Ібрагімову.

Вишивка дуже широко представлена у національному вбранні, побутових речах та прикладному мистецтві кримських татар. Цей народ має багато тайн у вишивці, які передаються із покоління в покоління і несуть у собі могутній культурний пласт, мудрість, збережену від предків та магію творчості. У них, як і у багатьох народів є символ «марама» - дерево життя. Це сильне коріння і гілки роду, що підіймаються до неба. Кримські татарки часто обирають рослинні орнаменти, уважно підбираючи ніжні квіткові кольори та золоте шиття.

Тож у виставковій залі на площі Свободи об 11:00 майстри взялися до роботи. А на допомогу прийшли кращі фахівці цієї справи – знані на Херсонщині майстрині: Антоніна Теленчак, Ганна Гладченко, Тетяна Зарічна, Зоя Жменько, Людмила Сидоренко, Євгенія Гайдученко, Тетяна Срібна, Євгенія Поліванова та ін. До роботи залучались і відвідувачі виставки та всі бажаючи мешканці Херсона та гості міста.

За день-два майстри впораються з вишивкою і Карта – оберіг України вирушить у подальшу дорогу до сусідніх областей. Побажаємо майстрам натхнення та вдалої роботи, а всім нам Миру і Перемоги!

 Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.