on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.01.2020, 09:07

Январь 2020

Сухое левантинское лицо, упрятанное оспинками в бачки, когда он ищет сигарету в пачке, на безымянном тусклое кольцо внезапно преломляет двести ватт, и мой хрусталик вспышки не выносит; я жмурюсь - и тогда он произносит, глотая дым при этом, "виноват". Январь в Крыму. На черноморский брег зима приходит как бы для забавы: не в состояньи удержаться снег на лезвиях и остриях атавы. Пустуют ресторации. Дымят ихтиозавры грязные на рейде, и прелых лавров слышен аромат. "Налить вам этой мерзости?" "Налейте". Итак - улыбка, сумерки, графин. Вдали буфетчик, стискивая руки, дает круги, как молодой дельфин вокруг хамсой заполненной фелюги. Квадрат окна. В горшках - желтофиоль. Снежинки, проносящиеся мимо... Остановись, мгновенье! Ты не столь прекрасно, сколько ты неповторимо. И.Бродский  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

20.01.2020, 14:30

Будинок Поліни Райко може отримати статус пам’ятки культури місцевого значення

17.01.2020, 10:18

В херсонском музее покажут классику «украинского поэтического кино»

Фото с сайта Национального центра Александра Довженко. Кадр из фильма ...
23.12.2019, 14:59

Перша фотовиставка в новому просторі

"Вулиця Суворова очима громади"

Історичний центр Херсона давно і надійно заховався під новомодними магазинами та сучасними офісами. Замість витончених архітектурних споруд та мальовничих квітників — різнобарв’я рекламних бордів, які маскують руйнацію історичних пам’яток. Спроби віднайти під цим шаром істинні сліди минулого міста зазвичай залишаються тільки словами у чиновницьких документах.

Та коли влада мовчить, за справу береться громад­ськість. Спостерігати за тим, як історія відходить в небуття, чи все ж діяти? Херсонці вже знають відповідь на це питання. Вони вирішили не чекати, а рятувати те, що ще можна відновити. І організували спе­ціальну акцію, яку так і назвали: «Суворова очима громади». Поставили собі за ціль таки привернути увагу відпо­відаль­них осіб до проблем вулиці Суворова. Волонтерів, які захотіли долучитися до заходу, виявилося багато. Вони розділилися на дві групи: перша, екологічна, досліджувала стан зелених насаджень та відзначала, яким з них необхідний до­гляд; друга група зайнялася питаннями зовнішньої естетики вулиці. Активісти оглядали будівлі, визначали споруди, які потребують реконструкції. Звертали увагу і на кількість та вигляд сміттєвих урн, проїзд транспорту на заборонених територіях та стан тротуару вздовж усієї вулиці. У кожній групі були фахівці, котрі добре знаються на питаннях благо­устрою та реставрації історичних пам’яток. Тож дослідження було досить професійним. Результатом акції стало те, що волонтери усю зафіксовану інформацію донесли до представників міської влади разом зі своїми пропозиціями щодо відновлення історичного центру.

«Я долучився до акції, тому що хочу бодай якось вплинути на зміни в рідному місті. Йдеться про зміни в екологічному плані, естетичному тощо. Я тут живу, і мені не все одно, якими вулицями я ходитиму, яким повітрям дихатиму. Думаю, що кожен має розуміти, наскільки важливий зовнішній вигляд міста», — говорить херсонець Віктор Булка. Активісти поставили собі за мету не тільки визначити об’єкти, які потребують виконання певних робіт, але й залучити відповідні служби до цих робіт, нагадати їм про їхні обов’язки. «Ми хотіли привернути увагу до стану наших історичних та архітектурних пам’яток, до стану екології. І сподіваємося, що на це відреагують», — розмірковує Віктор. Волонтери досліджували вулицю Суворова дуже ретельно. Кожне дерево, яке потребує обрізки, вони мітили кольо­ровими стрічками, кожну споруду, на якій були тріщини, фотографували. Не оминали і квітники, окремо фіксували знищені клумби та доглянуті.

Здійснена волонтерами робота дуже грунтовна. І якщо комунальні служби таки візьмуть її до уваги, відновити історичне обличчя головної пішохідної вулиці обласного центру буде значно простіше. Тим паче, що активісти чітко прописали свої рекомендації. Зокрема, вони акцентували на тому, що спорудам потрібен ремонт не фасадів, а дахів, що громіздкі баки для сміття краще замінити красивішими металевими урнами, що необхідно перемістити рекламні носії, які встановлено у недозволених місцях тощо.

Хочеться вірити, що робота громадськості не була марною і що стараннями активістів історичному центру міста таки повернуть його справжнє обличчя. Хоча у нас вже є досвід таких «досліджень», що залишилися поза увагою чиновників. Зокрема, напередодні відзначення Дня міста у Херсоні сформували спеціальну комісію з представників місцевої влади під головуванням першого заступника міського голови Василя Котенкова, яка про­йшлася по вулиці Суворова, показуючи пальцем на порушення, які треба усунути, на фасади, які треба відремонтувати. Тоді Василь Михайлович роздавав відповідні доручення. Підприєм­ців зобов’язали впорядкувати прилеглі до «суворовських» офісів території, слідкувати за благоустроєм поблизу магазинів та кафе. Комунальникам пан Котенков доручив привести до ладу зелені посадження та замінити зламані урни. Що з цього було виконано? Власне, побачити це може кожен, хто пройдеться вулицею. Зараз же залишається сподіватися, що цього разу за словом буде діло і що на ентузіазм громади Херсона нарешті відреа­гують у владних ка­бінетах. Можливо, хоч так вулиці Суворова повернуть колишню славу найкрасивішої та найзатишнішої.

Ксенія Квітка
"Новий день".- №2 (5049).- 10.01.2013.- стр. 18
www.newday.kherson.ua/component/blog_calendar/
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.