on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новини регіону

26.03.2025, 11:07

Війна нищить археологічну спадщину Херсонщини

За підтримки посольства Японії в Україні та ЮНЕСКО, в лютому 2025 ...
25.03.2025, 23:14

Херсонщина: «Вивезли понад 150 тис експонатів»

иректорка департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської ОВА Віолетта ...
23.03.2025, 23:22

Юна піаністка з Генічеська Юлія Лебедєва здобула Гран-прі на міжнародному конкурсі

Юна піаністка з Генічеська підкорює музичний світ. Про це повідомили в ...

Слово про книжку

Погодьтеся, у нинішній надто складний час, коли так сутужно з придбанням необхідної методичної літератури для шкіл, вихід у світ невеликої за обсягом книжки подібного спрямування - то, без сумніву, справжня подія. Принаймі так була зустрінута поява друком монографії Таїсії Щерби «Українознавство в школі: опис звичаїв, обрядів, традицій, сценарії свят» (Херсон, “Просвіта”, 1997).
І ось маємо нову монографію “Світло земних оберегів”, де вміщено десяток сценаріїв позакласних заходів, розроблених і проведених учителем–методистом Херсонського обласного ліцею, двічі переможцем Всеукраїнського конкурсу “Учитель року” 1994 та 1995 років.
Таїсія Миколаївна глибоко переконана в тому, що знання свого історичного та культурного минулого, як повітря, потрібне не лише для підвищення національної свідомості й гідності, а й для використання кращих традицій у практиці сьогодення. Неперебутні цінності рідного народу при вмілій пропаганді мають відіграти неабияку, (а, може, і визначальну) роль у вихованні моральних якостей підростаючого покоління.
Самі назви позакласних заходів “Українознавство – одна із складових виховання національної свідомості та духовності учнів”, “Передаймо нащадкам наш скарб – рідну мову”, “Українська народна вишивка”, “Світле свято Великодня”, “Запалімо поминальні свічі”, “Чи знаємо ми одяг своїх предків?”, “Символіка кольору в українській архітектурі та одязі”, “Світло Віфлеємської зірки”, “Отчий дім”, “Хліб - всьому голова!”


У монографії зроблена спроба проаналізувати безцінні духовні багатства на тлі історичного минулого нашого народу. Оскільки книжка носить ідею практичного додатку, то й розділи в ній позначені елементами дохідливості й життєвої переконливості.
Таїсія Щерба робить спробу запропонувати колегам-педагогам своєрідні сценарії-розробки уроків про мову, вишивку, свята Великодня, Різдва Христового та інших. Так учні залучаються до глибокого шанування національної духовності, любові до рідної мови, української пісні, слова, звичаїв, традицій.
Цінність видання передусім у тому, що сучасний вчитель-словесник має запозичити звідси оригінальні думки і прийоми, які можуть знадобитися під час уроків літератури, мови, українознавства та краєзнавства.
Отож, монографія вчителя-методиста може стати в нагоді багатьом педагогам. Вона допоможе їм у пропаганді земних оберегів, світло яких не згасне доти, допоки є такі одержимі національною ідеєю освітяни.


Валерій Кулик,
письменник, журналіст
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.