on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Новости региона

23.04.2021, 16:19

Вечір-реквієм "Пам'ятаємо" пройде в Херсоні

23.04.2021, 15:55

«Мамай мандрує Херсонщиною»: у Гончарівці оголошено результати регіонального художнього конкурсу

23.04.2021, 11:50

Тюльпани розквітли в ботанічному саду ХДУ (відео)

> Туризм, отдых, развлечения > Биосферный заповедник Аскания-Нова > Як створювали туристичну родзинку Херсонщини – Асканію-Нову

Як створювали туристичну родзинку Херсонщини – Асканію-Нову


Асканія Нова

Думаю, ніхто не буде сперечатися, що біосферний заповідник «Асканія Нова» - це один з найцікавіших туристичних об’єктів Херсонської області.

Кожний рік з рекреаційними та освітньо-виховними цілями його відвідує понад 70 тисяч туристів. У заповіднику проводять еколого-пізнавальні екскурсії по зоопарку та дендропарку, а також «Ретрофотосафарі». Тут ваблять унікальна флора та фауна з фазанами, махаонами, гривастими баранами, плямистими оленями, кафрськими буйволами, шафранами, пролісками, тощо.   

Хоча цікава й історія появи цього заповідника. Виявляється, його створення не пройшло без певних труднощів. У 1874 році Фрідріх Фальц-Фейн урочисто відкрив заповідник на території свого маєтку. Він почав збирати екзотичні види тварин, створювати дендрологічний парк, а також вивів з господарського використання велику ділянку цілинного степу. І ось виникла проблема. Частина заповідної ділянки пролягала по відомому старому Чумацькому шляху, який проходив з південного заходу до північного сходу.

Фрідріх Едуардович нічого нового не придумав, як почати законними способами намагатися перенести шлях зі своєї заповідної території. Після довгих судових процесів з Сенатом він домігся звуження шляху з 5 кілометрів до 150 метрів, що, звісно, призвело до занепаду цієї транспортної магістралі. Хоча, це була «Піррова перемога», оскільки властивості місцевого ґрунту були порушені, тому тут росли в основному бур’янисті рослини, завезені ще чумаками. Тому Фрідріх Фальц-Фейн був змушений долучити ці землі до пасовищ. А вже у 1898 році вибрав інше місце для заповідної зони, яке розташовувалося ближче до маєтку. І, як ви розумієте, можна було вже не судитися за землю, яка все одно була неприйнятна для вирощування рідкісних дернових степових злаків.

Сьогодні біосферний заповідник «Асканія-Нова» продовжує радувати всіх відвідувачів своїм унікальним тваринним та рослинним світом, створюючи привабливий туристичний імідж Херсонщині.

Єгор Сидорович
Джерело інформації: Газета "Вгору"

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.