on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

21.01.2021, 13:46

Стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей"-2021

14.01.2021, 12:16

"Три празники приходять у гості" – новий проєкт від Херсонського обласного центру народної творчості

14.01.2021, 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

> Темы > Музыка > Музыкальное образование на Херсонщине > Юля Копійко полонила Прагу!


Юля Копійко полонила Прагу!

П'ятикласниця Каховської школи мистецтв Юлія Копійко вперше взяла участь у Міжнародному дитячому і юнацькому фестивалі музичної творчості «Мелодії зимової Чехії». Дебют на мальовничих берегах Влтави виявився більш ніж вдалим! Юна піаністка, яка досі успішно виступала лише на українських сценах, стала призером у інструментальному жанрі серед учасників середньої вікової групи.

Добитися високого визнання було вельми непросто, адже на престижний фестиваль з'їхалися обдаровані конкурсанти, котрі вже виступали за кордоном. Одна справа виступати, скажімо, у Херсоні чи Дніпропетровську, інша — у незнайомій для тебе країні. Та ще й з твором Бедржиха Сметани — піаніста, диригента, основоположника чеської національної композиторської школи!

- Грати було легше, ніж готуватися до гри, - говорить Юля і розгортає «похідне» піаніно. - Репетирували на ньому...
Зізнатися, такого музичного «інструмента» бачити ніколи досі не доводилося, хоч він геніально простий: виготовлена у натуральну величину клавіатура зі звичайного... паперу! Позаяк до справжнього піаніно дебютантці дістатися було важко, то інструментальні п'єси, підготовлені Юлею та її першим і поки що єдиним учителем, викладачем-методистом вищої категорії Раїсою Подаковою, звучали... беззвучно! Хоча це не так: кожен звук, «видобутий» пальчиками на паперових клавішах, по-справжньому, натхненно, чисто і велично відтворювався у чутливій Юлиній душі і душі педагога, яка зуміла розгледіти у дівчинці ледь помітні паростки таланту музиканта.

Юна піаністка зізнається: «На музику потрапила, можна сказати, несподівано для себе. Нам, першокласникам гімназії, вчителі запропонували вчитися у школі мистецтв. Я обрала музику. Чому? Не знаю... У родині тільки батько грав на гітарі. А я навіть не знала, для чого у піаніно... педалі. Та завдяки Paїci Миколаївні вже у другому класі поїхала на перший свій конкурс і привезла дипломи за перше і третє місця.

- Дівчинка і талановита, і працелюбна, - задоволена педагог.
- Зі свого боку, я стараюся всіляко сприяти тому, аби донька мала можливість розвивати Богом даний талант сповна, - додає мама Людмила Володимирівна.

- Нині у Юлії Копійко близько двох десятків дипломів різного достоїнства, одержаних на всеукраїнських конкурсах, а також конкурсах, що мають статус міжнародних, хоча проводяться у Ялті, Дніпропетровську, Новій Каховці, - уточнює педагог Юлі. - Нагорода ж, одержана за кордоном, - перша, І яка!
Варто додати, що у складі журі, яке оцінювало юні таланти зі всієї Європи, - заслужені діячі культури Чеської Республіки, викладачі провідних музичних і хореографічних закладів Праги.

Міжнародне визнання таланту юної піаністки з Каховки у Празі - ще одне свідчення того, що на небосхилі музичного мистецтва України народжується ще одна зірочка. І цілком можливо, що вже у недалекому майбутньому Юля Копійко знову побуває у місті над Влтавою. Але вже на іншому престижному конкурсі юних музикантів - Концертино Прага, який щороку проводить Чеське радіо. Словом, сходження на вершину її величності Музики тільки починається.

Информация
В Праге проходят не только конкурсы талантов. Этот город является излюбленным для туристов из многих стран. Прага богата достопримечательностями и красивыми уголками. А выбрать экскурсионный маршрут, подобрать уютный ресторанчик или доступные билеты запросто можно с помощью сервиса praga.eu. Путешествовать с комфортом - это здорово!

Василь Піддубняк
«Новий день».- №7 (5001).- 09.02.2012.- стр.16

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.