on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

14.03.2024, 23:17

Кількість ідентифікованих картин, які викрали військові РФ під час втечі з Херсона, зросла до 94 робіт

  Робота художника Михайла Шапошникова "Півонії", ...
14.03.2024, 23:13

"Кава з ароматом перемоги": херсонський театр презентував концертну програму

  Херсонський обласний музично-драматичний театр ім. М. Куліша презентував ...
14.03.2024, 23:06

У Херсоні відбувся концерт для місцевих жителів, військових та волонтерів

  9 березня 2024 року у Херсоні відбувся концерт для місцевих ...
> Організації > Шоу, масові видовища > Фестивалі Таврії > Запалювали зірки над Кронау

 

Запалювали зірки над Кронау

150-річний ювілей адміністративний центр Високопільської селищної об'єднаної територіальної громади відзначив масштабним видовищним «Кронау-фест», зміцнюючи історичну самобутність та налагоджуючи нові зв’язки.

Високопільська ОТГ цьогоріч перемогла у Всеукраїнському конкурсі «Малі міста - великі враження», в рамках якого провела масштабний регіональний фестиваль «Кронау-Фест». У селищі та навколишніх селах шанують та популяризують німецьку культурну спадщину, численні історичні пам’ятки на своїй території, відроджуючи німецькі та українські національні традиції. І, звісно ж, аби посилити інвестиційну та туристичну привабливість об’єднаної громади, налагоджувати економічні, інвестиційні зв’язки з діаспорою, містами та регіонами нашої держави, залучаючи потенційних інвесторів, меценатів для покращення інфраструктури.

Оригінальність проекту пов’язана з історичною самобутністю, зазначали під час прес-конференції організатори фестивалю. Селищний голова Руслан Застава подякував усім, хто долучився до створення проекту та його реалізації. Відзначив при цьому важливість конкурсу, який надає фінансову та організаційну можливість малим громадам відродити та зміцнити свої історичні джерела. Партнери проекту висловлювали сподівання, що регіональний фестиваль стане щорічним і об’єднуватиме дедалі більше зацікавлених та творчих людей, гуртуватиме навколо збереження культурної спадщини, аби німецько-українські зв’язки мали нерозривний характер і збагачували обидва народи.

Під час відвідин історичних об’єктів та туристичних локацій учасникам фестивалю, гостям розповідали, як у 1869 році німецькі колоністи оселилися на території сучасного Високопільського району, заснувавши тут групу поселень з центром у Кронау (сучасне Високопілля). Центр культури та дозвілля розташовується в колишній німецькій кірсі, будівля якої вціліла, однак потребує масштабного відновлення. Під час фестивалю в учасників з чотирьох регіонів, а це понад 30 творчих колективів, була можливість не лише продемонструвати свої вокальні, хореографічні, театральні здібності, а й ознайомитися з німецькими пам’ятками Високопілля: млином Торліна, кірхою, школою, музеєм, житловими будинками тих часів, спуститися в підвали, що дихають подіями давніх часів, відвідати німецьке кладовище.

Побувавши на справжньому святі в німецько-українських традиціях з концертною програмою, можна було ознайомитися з історично-краєзнавчими локаціями, численними виставками, в тому числі картин етнічних німців, скуштувати традиційних страв німецької та української кухонь, поринути в інсталяції давнього побуту обох народів. Це безцінний досвід й духовне натхнення для тих, хто цінує мистецтво та історію, цікавиться туристичними родзинками для відкриття нових цікавих місць у рідній Україні. Це стало ключовим завданням для організаторів, надихнуло селищну раду, управління культури, обласний центр народної творчості, Херсонський міський центр німецької культури та інших подбати про незабутні враження й емоції, аби в цю гостинну місцевість хотілося повертатися знов і знов. Єдиною перепоною для цього наразі є хіба що бездоріжжя в напрямку Високопільщини. Однак у громаді щиро сподіваються, що і ці труднощі - тимчасові та не є перешкодою для справжнього єднання й знайомства з цим унікальним куточком Херсонщини.

Відтак, фестиваль став яскравою нагодою голосно заявити про себе, продемонструвати туристичний потенціал, заробити кошти для себе та громади, розповідали місцеві мешканці.

Олена Нечипуренко
«Новий день».- №42 (5397).- 02.10.2019.- стр.8

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.