on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Новости региона

23.04.2021, 16:19

Вечір-реквієм "Пам'ятаємо" пройде в Херсоні

23.04.2021, 15:55

«Мамай мандрує Херсонщиною»: у Гончарівці оголошено результати регіонального художнього конкурсу

23.04.2021, 11:50

Тюльпани розквітли в ботанічному саду ХДУ (відео)

> Туризм, отдых, развлечения > Биосферный заповедник Аскания-Нова > Заповідник «Асканія-Нова» - в облозі браконьєрів

Заповідник «Асканія-Нова» - в облозі браконьєрів
 

Із початком мисливського сезону межа біосферного заповідника "Асканія-Нова" з Каховським районом нагадує передову лінію часів Великої Вітчизняної війни. Через кожні 250 метрів стоїть мисливець із п'ятизарядкою - за 2 метри від заповідної території. У середу, суботу та неділю на межі не стихає канонада.

Про це минулого вівторка розповів на прес-конференції директор біосферного заповідника Віктор Гавриленко. "У мисливських угіддях стало проблемою не те, що побачити косулю, кабана, благородного оленя, а навіть знайти їх сліди. В порівнянні з початком 90-х років чисельність такого масового виду пернатої дичини, як крижень, скоротилась у 5-6 разів. Така ж тенденція простежується і серед сірої та білолобої гуски", - розповів Віктор Семенович.
І при цьому кількість мисливців, як місцевих, так і приїжджих, на Херсонщині зростає.

Полювання починається в нас з 10 травня і триває до кінця року. Директора заповідника дивує, чому, незважаючи на пізні весни, які впливають на час розмноження птахів, Херсонщина продовжує першої серед південних областей України відкривати полювання і останньою закривати? Наприклад, Крим, який південніше, останні 2 роки відкриває полювання на 2 тижні пізніше. А на Херсонщині відстрілюють молодих, ще не зміцнілих птахів в перший же день полювання, а хто вцілів - відлітає в угіддя сусідніх областей.

І, звичайно ж, вони концентруються в заповіднику. Тоді браконьєри здійснюють рейди в його буферну зону і навіть в зону антропогенних ландшафтів. А деякі "мисливці" навіть намагаються доганяти через поля озимини зграї диких гусей на "джипах"! А у служби держохорона біосферного заповідника "Асканія-Нова" - тільки "уазик"... ,
На браконьєрстві затримано 9 грудня 2006 р. директора Херсонської фірми "Бізнес - Право - Консалт", йому сприяв у цьому і вивіз на службовому автомобілі з охороняємої території... начальник охорони господарства " Асканійське" Сергій Лукін. За цим фактом Чаплинським РВУ МВС порушена кримінальна справа.

27 грудня в зоні антропогенних ландшафтів затримано директора Каховського лісгоспу Тищенка з працівниками цього ж господарства - з рушницями та набоями. Сталося це в робочий час. Причому, на порушенні заповідного режиму ці працівники реєструються не вперше. 29 січня 2005 р. їх уже затримувала служба охорони заповідника, але тоді їм вдалося уникнути відповідальності. Усі порушники вели себе зухвало, відмовлялися пред'явити документи та здати зброю.
Небезпека загрожує заповіднику і від керівників "Херсонлісу" Вони зазіхають з мисливськими цілями на землі природно-заповідного фонду, які давно вилучені з мисливського використання.

Цікаво, що серед 14 браконьєрів, які були виловлені на території заповідника у 2005 році, тільки одному - єгеру Каховської райради УТМР - присудили 1 рік обмеження волі з конфіскацією рушниці. Решта або отримали покарання умовно, або потрапили під амністію, або й взагалі щодо них міліція відмовилася порушити кримінальні справи...

Микола Гринишак,
Вгору.- 2007.-18 січня

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.