on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Музеї Таврії > Завітайте до «Світлиці баби Даші»

Завітайте до «Світлиці баби Даші»

Рік справді став роком відродження музеїв в Україні. Не став винятком і Горноста'ївський район. У райцентрі відкрито етнографічний музей «Світлиця баби Даші», мета якого - збереження самобутньої культури українців, 5 років він знаходився у приміщенні селищної ради. Та кількість експонатів збільшувалася, а площа залишалася невеликою. Рішенням районної ради (голова Віктор Шарко) та райдержадміністрації (Григорій Вермієнко) для музею було виділено частину приміщення дитячої музичної школи. І вже у вересні минулого року він відкрив свої двері для відвідувачів з оновленими виставковими експозиціями.

Музей названо ім'ям простої жінки-колгоспниці, однієї з перших трактористок Горностаївки Дарії Терентіївни Куліш - людини творчої та обдарованої. Вміла вона знайти час і для праці фізичної, і для душевної - вишивала вишиванки. Спочатку в музеї зібрані були тільки її роботи. Та згодом з'явилися вироби інших вишивальниць селища і з інших областей України. Поступово люди почали зносити предмети народних ремесел. Наразі зібрано чудову колекцію виробів колишнього Горностаївського гончарного цеху, понад 100 рушників, чоловічі та жіночі вишиванки, скатертини, наволочки, ряднинки. А які є чудові розписані українські скрині!

Залюбки приходять школярі, мешканці селища й району до світлиці, де гостинно проходять творчі зустрічі та виставки. Завідувачка районного краєзнавчого музею Олена Ташкінова, колишній вчитель географії, котра на громадських засадах і створила «Світлицю баби Даші», людина небайдужа до минулого, цікавий розповідач так організовує зустрічі у музеї, що хочеться знову й знову повертатися сюди: до нашого коріння, духовної культури. Завідувачка тішиться, що у новому приміщенні вдосталь місця, і планує відкриття музейної експозиції «Скрині наших бабусь», для якої знайшла у 20 мешканців старовинні експонати.

На базі «Світлиці» працює ансамбль народної пісні «Наша пісня», організовуються майстер-класи умільців. Музей працює як центр народної творчості обдарованих людей. Пошук та збір експонатів до нього триває: це старовинні фотографії сімей, весіль, проводів до армії, готується чергова постійно діюча експозиція «Родинний фотоколаж».
Ми, українці, міцно тримаємося за своє коріння, історію, втілену у вишиванках, рушниках, глечиках, скринях. Вивчати, зберігати, відроджувати - це і є наше завдання у розвитку культури і духовності селища зокрема і України в цілому. Ось над цим і працює плідно, творчо, натхненно завідувачка краєзнавчого музею Олена Ташкінова, котра щиро вірить і доносить до кожного відвідувача, що майбутнє може бути тільки в тієї країни, яка знає, пам'ятає своє минуле. Отож всіх бажаючих ласкаво просимо до горностаївських музеїв на зустріч з прекрасним минулим...

Любов Донська
«Новий день».- №6 (5053).- 07.02.2013.- стр.20

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.