on-line с 20.02.06

Арт-блог

05.06.2020, 08:44

Июнь-2020

Одари, июнь, меня прохладой, Надоела вечная жара, Только затяжных дождей не надо, Подойдет июньская гроза! Пусть грохочет гром над головою. Молнии сверкают ярче пусть, Приходи скорей — окно открою, Я грозы нисколько не боюсь, Пусть ворвутся запахи июня, Ароматы липы и цветов, А в ответ восторгом одарю я, И любовью, что поймешь без слов. Босиком протопаю по лужам, Сразу же насквозь промокну — пусть, Приходи же, ливень, ты мне нужен Я зову тебя, и я дождусь!  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

05.06.2020, 11:12

Відкрито реєстрацію на Третій міжнародний ярмарок грантів у сфері культури English version is below

04.06.2020, 14:15

Херсонців запрошують взяти участь у кінодискусіях про права людини

03.06.2020, 10:30

Гончарівка візьме участь у міжнародному творчому проекті

> Туризм, отдых, развлечения > Музеи Таврии > Завітайте до «Світлиці баби Даші»

Завітайте до «Світлиці баби Даші»

Рік справді став роком відродження музеїв в Україні. Не став винятком і Горноста'ївський район. У райцентрі відкрито етнографічний музей «Світлиця баби Даші», мета якого - збереження самобутньої культури українців, 5 років він знаходився у приміщенні селищної ради. Та кількість експонатів збільшувалася, а площа залишалася невеликою. Рішенням районної ради (голова Віктор Шарко) та райдержадміністрації (Григорій Вермієнко) для музею було виділено частину приміщення дитячої музичної школи. І вже у вересні минулого року він відкрив свої двері для відвідувачів з оновленими виставковими експозиціями.

Музей названо ім'ям простої жінки-колгоспниці, однієї з перших трактористок Горностаївки Дарії Терентіївни Куліш - людини творчої та обдарованої. Вміла вона знайти час і для праці фізичної, і для душевної - вишивала вишиванки. Спочатку в музеї зібрані були тільки її роботи. Та згодом з'явилися вироби інших вишивальниць селища і з інших областей України. Поступово люди почали зносити предмети народних ремесел. Наразі зібрано чудову колекцію виробів колишнього Горностаївського гончарного цеху, понад 100 рушників, чоловічі та жіночі вишиванки, скатертини, наволочки, ряднинки. А які є чудові розписані українські скрині!

Залюбки приходять школярі, мешканці селища й району до світлиці, де гостинно проходять творчі зустрічі та виставки. Завідувачка районного краєзнавчого музею Олена Ташкінова, колишній вчитель географії, котра на громадських засадах і створила «Світлицю баби Даші», людина небайдужа до минулого, цікавий розповідач так організовує зустрічі у музеї, що хочеться знову й знову повертатися сюди: до нашого коріння, духовної культури. Завідувачка тішиться, що у новому приміщенні вдосталь місця, і планує відкриття музейної експозиції «Скрині наших бабусь», для якої знайшла у 20 мешканців старовинні експонати.

На базі «Світлиці» працює ансамбль народної пісні «Наша пісня», організовуються майстер-класи умільців. Музей працює як центр народної творчості обдарованих людей. Пошук та збір експонатів до нього триває: це старовинні фотографії сімей, весіль, проводів до армії, готується чергова постійно діюча експозиція «Родинний фотоколаж».
Ми, українці, міцно тримаємося за своє коріння, історію, втілену у вишиванках, рушниках, глечиках, скринях. Вивчати, зберігати, відроджувати - це і є наше завдання у розвитку культури і духовності селища зокрема і України в цілому. Ось над цим і працює плідно, творчо, натхненно завідувачка краєзнавчого музею Олена Ташкінова, котра щиро вірить і доносить до кожного відвідувача, що майбутнє може бути тільки в тієї країни, яка знає, пам'ятає своє минуле. Отож всіх бажаючих ласкаво просимо до горностаївських музеїв на зустріч з прекрасним минулим...

Любов Донська
«Новий день».- №6 (5053).- 07.02.2013.- стр.20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.