on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Завжди у творчому пошуку

Куди може піти школяр після уроків? Якщо місто для цього пропонує безліч секцій, творчих гуртків та спортивних занять, то в райцентрі чи селі в дитини вибір доволі обмежений. Однак, виявляється, теперішньому підростаючому поколінню вистачає і того, що пропонує позашкільна освіта. Головне в даному випадку - мати бажання і знайти собі заняття до душі. Як можна зацікавити дітей та запропонувати їм різноманітні заняття, добре знають у Нижніх Сірогозах. Розваг для школярів тут небагато, але учні з задоволенням беруть участь у всьому, що їм пропонують дорослі. Секції та гуртки різних спрямувань працюють у будинку дитячої та юнацької творчості та станції юних натуралістів.

- Район у нас віддалений, і ми не можемо собі дозволити багато секцій через відсутність коштів, - пояснює начальник відділу освіти Нижньосірогозької райдержадміністрації Ольга Сєдіна. - Та попри це, наші діти займаються пошуковою роботою в Малій академії наук, їздять на екскурсії, посідають призові місця на обласних змаганнях та олімпіадах. У місцевому будинку дитячої та юнацької творчості найбільшою популярністю в школярів користуються художньо-естетичний і туристсько-краєзнавчий напрями діяльності. Якщо в першому випадку - це різні варіації декоративно-прикладного мистецтва, то в другому - пошук та вивчення історії рідного краю.

- Наші вихованці-туристи діляться на три групи, - розповідає директор КЗ «Будинок дитячої та юнацької творчості» Маргарита Тюшко. - У першій навчаються найменші школярі, віком від 6 до 10 років, у другій - діти середнього, і в третій - старшого віку. Якщо для маленьких краєзнавців ми просто влаштовуємо екскурсії на різні об'єкти та розповідаємо про туристичні маршрути, то зі старшими їздимо на велоекскурсії та змагання. Працівники будинку творчості влаштовують поїздки для старших школярів не лише по Нижньосірогозькому району. Поки що юні туристи побували лише в Іванівському та Великолепетиському краї, однак збираються розширити географію своїх пошуків.

- Взимку ми зазвичай знайомимо дітей з теоретичними знаннями, - продовжує Маргарита Тюшко. - Також вони мають змогу відвідувати шкільний спортивний зал та займатися там різними вправами, а тільки-но потепліє - організовуємося, беремо велосипеди, і вперед до нових місцин. Пам'ятники часів Другої світової війни, місцеві кургани, костьоли та храми - це невеликий перелік тих місць, де побували школярі з Нижніх Сірогоз за останні два роки. До речі, для екскурсії в учня мають бути лише велосипед та необхідні речі для туриста. Тож особливих фінансових витрат ні працівники будинку творчості, ні батьки школярів не несуть. Ще однією базою для творчості слугує в Нижніх Сірогозах станція юних натуралістів. Сюди приходять після школи юні екологи, дослідники природи та любителі тварин.

- Ми намагаємося зробити все для того, аби дітям було в нас цікаво, - говорить директор цього комунального закладу Олексій Глущенко. - Наприклад, взимку в нас дуже популярні акції-конкурси «Допоможемо зимуючим птахам» та «Букет замість ялинки». В останньому діти виробляють ялинки з різних штучних матеріалів, несуть їх додому й вмовляють батьків не купувати живу ялинку, аби не рубати дерево. Приємно, що школярі розуміють важливість збереження довкілля та цінують наші настанови.

Крім різних поробок, на СЮН є ще й куточок живої природи. Тут діти можуть спостерігати та доглядати за морськими свинками, перепілками та хвилястими папугами. Тобто юні любителі природи можуть без проблем знайти заняття до душі. Зрозуміло, що всім закладам позашкільної освіти зараз не вистачає фінансової підтримки, коштів на капітальні ремонти чи нове обладнання. Однак у Нижніх Сірогозах впевнені, що й без цього можна виявити дитячі здібності та допомогти розвивати талант школяра.

- Будинок творчості часто називають «Будиночок Добра і Таланту», - зазначає Маргарита Тюшко. - Наші вихователі впевнені, що талант є в кожної дитини, треба пише вміти розкрити його. Ми знайомимо дітей зі світом, в якому вони муть, з історією їхньої Батьківщини, показуємо, яким чином можна прикрасити свою кімнату чи оселю. Тобто даруємо їм кожного дня часточку добра і сподіваємося, що вони виростуть гарними й працелюбними.

Олена Кучерява
“Новий день”.- №52 (5151).- 25.12.2015.- стр.20

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.