on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

25.02.2020, 11:45

День пам`яті Героїв Революції Гідності в Херсонському училищі культури

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

Зазіхнули на будинок творчості

Херсонський державний будинок художньої творчості (ХДБХТ), що у обласному центрі по вулиці Суворова вже давно прибрали 6 до рук, якби не державна форма його власності. Однак і це не стало на заваді тим, хто провернув у 2005 році оборудку, незаконно продавши господарську споруду. Флігель 1910 року забудови разом з парканом та мостінням (площа земельної ділянки в 600 кв. м) перейшли у володіння приватній фірмі. Реалізація державного майна відбулася без згоди його розпорядника - Міністерства освіти та науки.

Три роки ХДБХТ відстоює свої права в судах, рішення яких - не на користь будинку творчості. Дійшла справа до Вищого господарського суду України, який повернув її на новий розгляд. Тож зараз у Господарському суді області керівництво будинку творчості знову просить визнати аукціон з продажу державного майна таким, що не відбувся, а договір купівлі-продажу недійсним.

Відповідну заяву подано і до Генеральної прокуратури. І питання виникли наразі навіть не стільки до покупця, який скупив державну нерухомість в історичній частині Херсона, скільки до колишнього директора будинку художньої творчості та ТОВ «Універсальна товарна біржа «Лиман», які провернули цю оборудку. Та попри кількарічну судову тяганину, довести очевидне й притягнути винних до відповідальності виявляється надто складно. За словами нинішнього директора будинку художньої творчості Валерія Висовня, порушену кримінальну справу на його попередника закрили.

Аби відновити справедливість і повернути майно керівництву та педагогічному колективу, активно долучилися батьки дітей, котрі займаються в позашкільному закладі. Чим стривожена громадськість, на прес-конференції у прес-клубі «Нового дня» розповіли представники батьківського комітету, адміністрації закладу та педагоги.

Обурення та занепокоєння їх можна зрозуміти, адже попит на позашкільні заклади зростає, а місто не має можливості забезпечити усіх бажаючих городян дошкільного та шкільного віку місцями в них повною мірою. Чимало талановитих дітлахів та обдарована молодь мусять займатися в платних гуртках та секціях. Але ж не всім батькам вони по кишені.

Нині мало хто вкладає кошти в розвиток творчих здібностей школярів та дошкільнят, а тому городянам не байдуже, що чекає на державний будинок творчості завтра. Крім того, батьків та адміністрацію закладу непокоїть безпека дітей на подвір'ї, яке ділять два господарі. Як можна її гарантувати, коли з ранку до вечора в'їзні ворота відкриті: у двір постійно заїжджає вантажний автотранспорт, а вхід сторонніх осіб на територію вільний.

Батьки та викладачі зацікавлені в подальшому розвитку позашкільного закладу, де в 11 гуртках та секціях займаються 180 дітей, починаючи з 4-річного віку до старшокласників. Будинок художньої творчості наступного року відзначатиме своє 65-річчя, перебуваючи у центрі інноваційних форм виховання. На його базі постійно функціонує консультативний пункт з фахової перепідготовки та надання методичної допомоги працівникам позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, батькам та дітям. Тут постійно проводяться фестивалі та конкурси дитячої творчості, всеукраїнські та регіональні семінари з розвитку творчого потенціалу.

Тут працюють і над навчанням та підтримкою обдарованої молоді, популяризацією здобутків талановитих дітей, займаються підготовкою кращих художніх колективів та виконавців до всеукраїнських та міжнародних конкурсів, фестивалів. Торік звання зразкового отримали 14 колективів позашкільних навчальних закладів і два стали народними. Освітній процес, надання знань та вмінь - від інформаційно-пізнавального рівня до допрофесійної підготовки - основні критерії роботи керівників творчих колективів будинку творчості. Підсумок такої роботи - перемоги у всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях.

Незважаючи на те, що вихованці будинку творчості представляють на престижних конкурсах область та місто Херсон, розраховувати на регіональну підтримку не завжди доводиться. Вважаючи заклад .державним, посадовці не враховують, що асигнованих коштів ледь вистачає на покриття захищених статей видатків. А от решту - від пошиття концертних костюмів до ремонтів залів та класів - беруть на себе батьки, котрі цінують зусилля закладу у вихованні та розвитку талантів їхніх дітей. На жаль, сподіватися на розширення меж закладу не доводиться. Гуртківці будинку творчості мусять займатися навіть на базі загальноосвітніх шкіл. Добре було б, якби на будинок творчості звернула увагу і влада - як на вогнище культури для херсонців. Тут завжди раді допомозі меценатів, здатних дати закладу друге життя.

Олена Антоненко
“Новий День”.- №1 (4891).- 01.01.2010.- стр.22

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.