on-line с 20.02.06

Арт-блог

05.06.2020, 08:44

Июнь-2020

Одари, июнь, меня прохладой, Надоела вечная жара, Только затяжных дождей не надо, Подойдет июньская гроза! Пусть грохочет гром над головою. Молнии сверкают ярче пусть, Приходи скорей — окно открою, Я грозы нисколько не боюсь, Пусть ворвутся запахи июня, Ароматы липы и цветов, А в ответ восторгом одарю я, И любовью, что поймешь без слов. Босиком протопаю по лужам, Сразу же насквозь промокну — пусть, Приходи же, ливень, ты мне нужен Я зову тебя, и я дождусь!  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

05.06.2020, 11:12

Відкрито реєстрацію на Третій міжнародний ярмарок грантів у сфері культури English version is below

04.06.2020, 14:15

Херсонців запрошують взяти участь у кінодискусіях про права людини

03.06.2020, 10:30

Гончарівка візьме участь у міжнародному творчому проекті

> Туризм, отдых, развлечения > Туризм в Таврии > Збережемо Голу Пристань

Збережемо Голу Пристань
 

За підсумками Всеукраїнського конкурсу “Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку 2005 р” Гола Пристань за номінацією четвертої категорії населених пунктів посіла перше місце. Місто нагороджене перехідним кубком та дипломом Кабінету Міністрів першого ступеня. Гола Пристань значиться в альманасі “Діловий імідж України”. З цього приводу журналіст Віталій Москаленко зустрівся з міським головою Анатолієм Негрою.

– Анатолію Петровичу, Гола Пристань – одне з найпривабливіших міст у пониззі Дніпра. Річка, чисте повітря, лікувальні грязі, поряд море. А восени на міському базарі – цілі ряди свіжої риби, городини. Центр міста охайний, прибраний. Кому завдячувати за порядок і затишок?
– Спасибі козакам Олешківської Січі, які першими з’явились у цьому благодатному місці. Це вони нарекли поселення Голим Перевозом. Місто розташоване на лівому березі річки Конка – притоку Дніпра.

А за порядок і затишок треба дякувати городянам, бо їхніми руками він створюється. Міська влада тільки організовує на ці справи. Ось уже кілька років розбудовується набережна Дніпра – це, по суті, наша головна площа. На цій набережній четвертий рік поспіль проводиться благодійний фестиваль народної творчості “Купальські зорі”, що збирає щонайменше 30 тисяч людей.

Не менш привабливий фестиваль “Український кавун – солодке диво”. Голопристанщина здавна славилась кавунами. А ще проводимо осінні сільскогосподарські ярмарки. Окраса набережної – Альтанка, де відбуваються вечори відпочинку для городян. У центрі міста – спортивні майданчики для волейболу, баскетболу, настільного тенісу. У міському парашутному клубі – з півсотні членів. Боксери спортклубу “Гарт” і футбольна команда “Гопри” неодноразово здобували призові місця на змаганнях різних рівнів. Розпочато будівництво міської спортбази з веслування. Ще збудували новий музей, картинну галерею, концертний зал на 200 місць. Є у міста молодіжна рок-група.

– Але ж на це все треба гроші.
– Звичайно. Відомо, що бюджет міста формується з податків та різних платежів. Намагаємось їх оптимізувати до потреб міста. А ще підключаємо спонсорів. Коли я показую Голу Пристань підприємцю і кажу: ось бачиш, побудували он те, а треба ще трошки коштів, щоб завершити будівництво якогось об’єкту суспільного призначення, – то в більшості випадків допомагають. Бо ж бачать, що гроші не розтринькуються.

Пишемо листи з проханням допомогти до уродженців Голої Пристані, які багато років живуть в інших містах. Хтось промовчить, але більшість відгукується. Навіть школярі роблять благодійні внески. Так, семикласники школи №3 внесли до скарбнички благоустрою міста 20 гривень. Справа не в сумі, а в тому, що діти вболівають за своє місто. І це гріє душу. Головне, що беруть участь в благоустрої рідного міста самі його жителі. Для цього влаштовуємо “толоки”. Це традиційний вихід із безвиході, до якого вдавались наші предки.

– Анатолію Петровичу, я прогулювався не тільки центром міста і бачив покинуті хати.
– А хіба економічна криза обминула наше місто? Ні, звичайно. Чимало підприємств зупинилось, а то й зовсім припинили своє існування. В Голій Пристані мешкало понад 20 тисяч жителів, а зараз їх 17 тисяч. Благоустрій міста, житлово-комунальне господарство – це теж робочі місця. Хочу сказати, що з кожним роком рівень зареєстрованого безробіття в місті зменшується. Сьогодні на обліку в службі зайнятості числиться близько 500 осіб.

Шукаємо інвесторів, які б заснували виробництва, як то кажуть, по всіх усюдах. Так, миколаївська компанія по виробництву безалкогольних напоїв “Сандора” відкриває в Голій Пристані цех, що буде випускати соки, бо ж овочів у нас вдосталь. У 2007 р. тут працюватиме 50 городян, а по мірі розширення виробництва – втричі більше. Міськраді підпорядкований Білогрудівський острів у пониззі Дніпра, що є окрасою півдня України. “Зелений” туризм входить до розряду пріоритетних напрямків розвитку самозайнятості населення.

"Вгору".- 01-04-2007

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.