on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

25.02.2020, 11:45

День пам`яті Героїв Революції Гідності в Херсонському училищі культури

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

> Туризм, отдых, развлечения > Зеленый туризм на Херсонщине > Зелений туризм принесе задоволення і роботу

Зелений туризм принесе задоволення і роботу

Працевлаштування населення - чи не найактуальніша проблема сьогодення. Одним із варіантів її вирішення є самозайнятість у сфері сільського зеленого туризму. Саме цій темі була присвячена навчальна програма, представлена в Херсоні.

Сыльський зелений туризм - специфічна галузь, успіх у якій передбачає наявність певних знань, навичок та рис характеру, - переконана автор програми Оксана Гончарук. - Стажування, яке у нас проходять зацікавлені й підприємливі люди з Дніпропетровської, Запорізької, Харківської та Луганської областей, передбачає теоретичне навчання основам організації власної справи у сфері послуг та знайомство, обмін практичним досвідом із господарями садиб різного рівня. Досвід організації самозайнятості та створення нових робочих місць особливо важливий з огляду на велику кількість вимушених переселенців та потребу їх працевлаштування. Вирішення проблеми зайнятості переселенців сприятиме їхній інтеграції у нові громади, зменшить напруження та ризик виникнення конфліктних ситуацій.

Як розповіла Оксана Гончарук, усі учасники навчальної програми відібрані на конкурсних засадах і водночас є учасниками проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення», який здійснюється у рамках Програми запобігання конфліктів, сприяння стабільності та безпеці в Україні за фінансової підтримки уряду Великої Британії. Гостей Херсонщини привітала директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності, туризму та курортів облдержадміністрації Тетяна Волинець, яка розповіла їм про стан і тенденції розвитку сільського зеленого туризму на Херсонщині. Так, наша область не є ключовим регіоном у царині сільського зеленого туризму, тим цікавіше та корисніше вивчити досвід людей, які стали успішними у цій сфері діяльності.

Учасники навчальної програми побували в трьох садибах сільського зеленого туризму: «Маяк» (с. Станіслав Білозерського району, господар Сергій Некрасов), «Марійчина садиба» (с. Іванівка Голопристанського району, господарі Михайло та Ольга Жукови), «Чайка» (м. Гола Пристань, господар Олександр Долинко). Усі ці садиби різного рівня, мають різний досвід і методи надання послуг, але все це однаково корисно для тих, хто мріє організувати власну справу.

- Ми три роки не могли купити в Іванівці садибу: не було пропозицій, адже село маленьке. А хотіли придбати будинок саме тут, тому що Іванівка - це свого роду ексклюзив: ліс, степ, море, пустеля - все поруч. Першу групу туристів ми прийняли ще 2007 року, - розповіла Ольга Жукова. - Найбільше відвідувачів буває навесні та восени (квітень-травень, вересень-жовтень). Основні відвідувачі з Херсонщини: школярі та учасники корпоративів. Влітку приїздять відпочиваючі з Залізного Порта та Скадовська. Крім того, часто бувають гості з Одеси, Миколаєва, Львова та Києва. Приїжджали до нас навіть із-за кордону - Польщі, США, Голландії... «Марійчина садиба» має два невеликих будинки для прийому гостей та майданчик з наметами (це на літній період). Одночасно тут можуть прийняти 15 осіб.

Додатково надаються екскурсійні послуги до заповідної зони, майстер-класи зі створення оберегів, організовуються місцеві фестивалі. Садиба користується популярністю у колах прихильників екологічного та етнографічного туризму. А ще господарі мають досвід роботи з дитячими організаціями, адміністрацією Чорноморського біосферного заповідника. Один день перебування в садибі коштує 120 гривень для дітей та 150 - для дорослих. Обід, розваги, катання на бричках, два майстер-класи. Господарі садиби - люди соціально відповідальні: допомагають церкві, сільському клубу, навчають дітей різним народним ремеслам, запрошують майстрів з розпису по дереву, лозо- та бісероплетіння.

- Дуже популярні випускні вечори, коли діти приїжджають до нас з батьками та вчителями, навіть з Миколаєва. По-перше, дешево, по-друге, цікаво, - розповідає Ольга Жукова. - Всіх вражають піщані бархани, навіть бабусі качалися по тих кучугурах... Приїжджали до нас на одноденний відпочинок лікарі з сусідньої області. Їм дуже сподобалося, адже і в морі купалися, і лісовим повітрям дихали, і банкет замовили. А потім ще в дорогу взяли домашні масло, вершки, молоко та яйця. Але є у нас і проблеми. Від Херсона до Іванівки - 100 кілометрів. От люди й кажуть: «У вас все гарно, але дорога далека». Для сільського туризму дуже вигідно, коли поруч - велике місто... Проте це не завадило нашій сусідці Наталії Луценко теж захопитися сільським туризмом: вона стала господинею садиби «Під ясенем».

На переконання Ольги Жукової, дуже ефективний у просуванні реклами Фейсбук. Люди, котрі хочуть відпочити оригінально, за ідеями і пропозиціями звертаються до Інтернету. Однак треба постійно оновлювати інформацію про свою садибу. Як зізнавалися після завершення навчальної програми її учасники, знайомство з зеленим туризмом на Херсонщині дозволить кожному з них підвищити свій професійний рівень, обмінятися практичним досвідом з колегами з інших регіонів, встановити корисні контакти з членами професійної спільноти.

Усі були налаштовані на роботу. Наприклад, підприємець Людмила Алексеева з Запоріжжя своїх планів не приховувала: «Село, в якому мешкає мій син, має багату історію. Я теж хочу силами своєї сім'ї організувати осередок зеленого туризму в Запорізькому районі, а саме селищі Ручаївці (це поселення німців-менонітів), та у взаємодії з сільською радою створити додаткові робочі місця і займатися справою, яка принесе моральне і матеріальне задоволення. Коли люди байдикують і в них немає джерел доходів, конфлікти виникають самі собою. Можливість займатися улюбленою справою дасть фінансову стабільність і попередить будь-які конфлікти. Розроблю бізнес-план, вкладу власні кошти, буду розвивати разом із громадою цей профіль діяльності».

Анатолій Яїцький
«Новий день».- №51 (5202).- 17.12.2015.- стр.15

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.