on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.07.2020, 09:38

Июль_2020

Июль По дому бродит привиденье. Весь день шаги над головой. На чердаке мелькают тени. По дому бродит домовой. Везде болтается некстати, Мешается во все дела, В халате крадется к кровати, Срывает скатерть со стола. Ног у порога не обтерши, Вбегает в вихре сквозняка И с занавеской, как с танцоршей, Взвивается до потолка. Кто этот баловник-невежа И этот призрак и двойник? Да это наш жилец приезжий, Наш летний дачник-отпускник. На весь его недолгий роздых Мы целый дом ему сдаем. Июль с грозой, июльский воздух Снял комнаты у нас внаем. Июль, таскающий в одёже Пух одуванчиков, лопух, Июль, домой сквозь окна вхожий, Всё громко говорящий вслух. Степной нечесаный растрепа, Пропахший липой и травой, Ботвой и запахом укропа, Июльский воздух луговой. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

13.07.2020, 11:00

У Херсоні обговорили створення громадського простору

10.07.2020, 10:30

Перформанси про червону лінію і МАФи

08.07.2020, 11:08

На Херсонщину едут участники ралли «Чумацкий Шлях»

  Все фото Андрея Матросова из архива «Вгору» Ралли ...

Земля на ймення Марія

Без галасливих реклам і зазивань проходила художня виставка робіт відомої херсонської малярки, а найперше — знаного майстра гобелена, заслуженої художниці України Марії Шнайдер-Сенюк.
Кілька десятків робіт об'єднані під однією назвою-символом: «Образ рідної землі». Із одного синонімічного ряду ще: образ-ікона. І великий гріх у тому, що забуваємо перед іконою хоч би іноді молитися...

Десь на початку тисячоліття один із критиків зауважив: «Моральна тема все чіткіше розвивається в її роботах, овіяних чеканням змін, радістю буття і материнства...». Через роки моральна заглибленість стала планетарною: земля, її води і дерева, птиці і трави її — на краю безвісти. Навіть загибель маленької травинки, здається, може розрівноважити буття. Говоримо про природу землі і природу малярства.

— Суть малярства найкраще висловлена в українському епітеті — «образотворче», — говорить Марія Несторівна.—Образність досягається насамперед кольоровими і тональними співвідношеннями. Ніжність, наприклад, передається зближеними плямами. А стиль у мене, це правда, більше декоративний, починаючи з кольорових плям. Живопис декоративними плямами — моя творча манера.

— Мені здається, що ви художник більше тиші, спокою, умиротворення... Тут не побачиш ні міського гамору, ні безтурботного велелюддя...
— Не знаю, — робить паузу художниця. — Я дуже люблю горизонт. Коли його не видно, то я відчуваю дискомфорт. А ще мені здається, що все залежить від сприйняття моїх полотен тією чи іншою людиною. І її думка не завжди збігається з моєю.
Порівнюючи більш ранні роботи Марії Шнайдер-Сенюк, помічаю (чи так здається), що художниця рідше застосовує яскраві кольори (згадати тут хоча б гобелен «Крізь тисячоліття», 1998).У нинішніх барвах, лініях, сюжетах більше зовнішнього спокою і внутрішнього напруження. Рефрен: земля — у небезпеці!

Кажу вголос:
— Дивлячись на цю картину, я чую дзижчання бджоли, але не уявляю, що цю природу переймає колись звук грому...
У відповідь:
— Можливо... На цій картині зображена весна на Одещині, а поруч — літо на Волині, де ці літа більш грозові.
— А де вам натхненніше пишеться, — запитую тому, що на полотнах—різні куточки України: Карпати, Дніпро, Волинь...
— Скрізь! Земля повсюди прекрасна. Тому і виставку я назвала просто: «Образ рідної землі». Тут за багато років роботи зібрані, в основному, пейзажі і натюрморти з квітами. І мені захотілося в такий час, коли люди іноді по-варварськи ставляться до природи, не бережуть її, подати на суд глядачів своєрідний мистецький проект. Суть його зводиться до одного: от вам наша квітуча земля, треба її берегти, любити! Це середовище, в якому ми живемо. Знівечимо його, тоді ніякі гроші, ніяка цивілізація нам щастя не принесуть.
Відома істина. І невідхильна. З кожним її наближенням стає дедалі тривожніше на душі. Зрозумійте ту тривогу, осягніть...

Василь ПІДДУБНЯК.
Новий день.-01.01.2009

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.