on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.12.2019, 09:37

Декабрь 2019

ГРУДЕНЬ Уночі мороз поволі Інеєм упав на шлях… Спотикається на полі Місяць грудень по грудках. І тому такий він гнівний, Дружить з вітром крижаним. А хуртеча рівно-рівно Засипає слід за ним. Сипле сніг, мов стеле килим, Щоб за груднем із дібров Тим рипучим снігом білим Рік Новий до нас ішов. М. Литвинець  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

12.11.2019, 09:47

Творчий вечір Сергія Жадана!

08.10.2019, 10:24

Закінчився XIV Міжнародний фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія-2019»

03.10.2019, 10:10

У «Gameplay: Фантастичні хроніки» грала херсонська молодь

Земля на ймення Марія

Без галасливих реклам і зазивань проходила художня виставка робіт відомої херсонської малярки, а найперше — знаного майстра гобелена, заслуженої художниці України Марії Шнайдер-Сенюк.
Кілька десятків робіт об'єднані під однією назвою-символом: «Образ рідної землі». Із одного синонімічного ряду ще: образ-ікона. І великий гріх у тому, що забуваємо перед іконою хоч би іноді молитися...

Десь на початку тисячоліття один із критиків зауважив: «Моральна тема все чіткіше розвивається в її роботах, овіяних чеканням змін, радістю буття і материнства...». Через роки моральна заглибленість стала планетарною: земля, її води і дерева, птиці і трави її — на краю безвісти. Навіть загибель маленької травинки, здається, може розрівноважити буття. Говоримо про природу землі і природу малярства.

— Суть малярства найкраще висловлена в українському епітеті — «образотворче», — говорить Марія Несторівна.—Образність досягається насамперед кольоровими і тональними співвідношеннями. Ніжність, наприклад, передається зближеними плямами. А стиль у мене, це правда, більше декоративний, починаючи з кольорових плям. Живопис декоративними плямами — моя творча манера.

— Мені здається, що ви художник більше тиші, спокою, умиротворення... Тут не побачиш ні міського гамору, ні безтурботного велелюддя...
— Не знаю, — робить паузу художниця. — Я дуже люблю горизонт. Коли його не видно, то я відчуваю дискомфорт. А ще мені здається, що все залежить від сприйняття моїх полотен тією чи іншою людиною. І її думка не завжди збігається з моєю.
Порівнюючи більш ранні роботи Марії Шнайдер-Сенюк, помічаю (чи так здається), що художниця рідше застосовує яскраві кольори (згадати тут хоча б гобелен «Крізь тисячоліття», 1998).У нинішніх барвах, лініях, сюжетах більше зовнішнього спокою і внутрішнього напруження. Рефрен: земля — у небезпеці!

Кажу вголос:
— Дивлячись на цю картину, я чую дзижчання бджоли, але не уявляю, що цю природу переймає колись звук грому...
У відповідь:
— Можливо... На цій картині зображена весна на Одещині, а поруч — літо на Волині, де ці літа більш грозові.
— А де вам натхненніше пишеться, — запитую тому, що на полотнах—різні куточки України: Карпати, Дніпро, Волинь...
— Скрізь! Земля повсюди прекрасна. Тому і виставку я назвала просто: «Образ рідної землі». Тут за багато років роботи зібрані, в основному, пейзажі і натюрморти з квітами. І мені захотілося в такий час, коли люди іноді по-варварськи ставляться до природи, не бережуть її, подати на суд глядачів своєрідний мистецький проект. Суть його зводиться до одного: от вам наша квітуча земля, треба її берегти, любити! Це середовище, в якому ми живемо. Знівечимо його, тоді ніякі гроші, ніяка цивілізація нам щастя не принесуть.
Відома істина. І невідхильна. З кожним її наближенням стає дедалі тривожніше на душі. Зрозумійте ту тривогу, осягніть...

Василь ПІДДУБНЯК.
Новий день.-01.01.2009

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.