on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

> Персоналии > Литература > Братан Николай Иванович > Життя поезії і мудре, і стрімке

Життя поезії і мудре, і стрімке

У новій поетичній збірці « Від сонця до сонця» Миколи Братана «зареєстровано» чи прописано 75 віршів. Хай читач здогадається, чому саме стільки? Та суть не в їх кількості, хоч і це є символічним, а в змістовій наповненості побаченого, прожитого і пережитого та враження від сучасного життєплину. Та не хронологія визначає концепцію видання, а той внутрішній голос автора, який на емоційному та логічному рівнях образно фіксує та Інтерпретує життя стрімкий потік. Закономірно, що тематика збірки врівні степової широчині, у якій «від сонця і до сонця трудяться люди.» Та й вона виходить за ці географічні межі. І тоді читаються вірші, що закорінені у степову не тему, а тематику: « На баштані», «Речитатив скіфа», «До жайворонка», «Ода зеленій траві», що переплітаються з концептуально іншими, назви яких уже говорять самі за себе: «Подяка Потьомкіна», «Стусова криниця», «Папугопес», «9 Травня», «Тужба».

А в сукупності постає гармонійне художнє полотно. Що характерно: деякі поезії написані вже цього року. І коли дошукуватися джерел і причин їх народження, то це творчі зустрічі зі студентами, школярами, це підмічений типовий образ, почутий вислів, виразний погляд, і часто автор цих рядків був свідком цього. Окремо у книзі можна виділити вірші-присвяти тим людям, які з різних причин у різних умовах бентежили поетичну уяву М.Братана, або акцентувати погляд на епіграфах до творів. Уже з цих двох аспектів бачимо художню динаміку та актуальність написаного. Перекладацький аспект книги вмотивований вподобаннями поета, також композиційним чуттям, що надає виданню естетичну аргументацію.

У цьому стислому відгуку на книгу зазначаємо, що вона розпочинається короткою автобіографічною нотаткою, що дуже доречно, особливо у курсі вивчення літературного краєзнавства. У нашому скрутному сьогоденні вихід нової книги є завжди культурно-мистецькою подією. І те, що поетична збірка М.Братана побачила у Міжнародний день поезії, хочеться вірити в це, є символічним знаком. Знаком активізації літературного процесу Херсонщини і, насмілюся стверджувати, України.
Коли цей відгук на книгу М. Братана «Від сонця до сонця» було написано, то я сказав про це автору. Він, поспішаючи, висловив думку надрукувати його в газеті «Херсонський вісник». Виконуємо одне із останніх побажань поета, який раптово помер 13 березня 2010 р.

Сумуючи з цієї важкої втрати, висловлюємо щирі співчуття рідним покійного і стверджуємо, що його справа продовжується чисельною плеядою учнів, яких він виховав. Серед заходів про увічнення пам'яті Микола Івановича Братана виділяємо видання його книги.. Автографів. Кількість образних, дотепних, експромтних з високим художнім рівнем його автографів дуже велика. Запрошуємо всіх бажаючих до створення цього видання. Воно буде унікальним в історії літератури. Для цього необхідно ксерокопії автографів з його книг доставляти за адресою: м. Херсон, пр. Ушакова, 16, Херсонській спілці письменників, або у відділ літератури з мистецтв і культури Херсонської обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Василь Загороднюк,
голова херсонської обласної організації Національної спілки письменників України
Виктория Бриз
“Херсонский вестник”.- №12 (1025).- 25.03.2010.- стр.12

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.