on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

 

Злітайте високо-високо!

19.04.2001

У Херсонському обласному художньому музеї їм. О. Шовкуненка відкрилася виставка «Повітряні змії», приурочена до 40-річчя першого польоту людини в космос. Херсонські зміенавти розробили абсолютно унікальний проект космічних зміїв.

Під час урочистого відкриття директор музею Аліна Доценко звернулася до присутніх:

— Ця виставка справді унікальна, і ця подія стала можливою завдяки херсонцям, котрі по-справжньому люблять змієнавтику і представляють не лише Херсон, але й Україну в усьому світі.

Десятки років займається зміями Олексій Звєрик — свою любов до справи він передав учневі, Сергієві Тарасенку, котрий вперше запустив змія, навчаючись у п'ятому класі. Тепер Олексій Павлович з гордістю говорить:

— Учень перевершив свого вчителя!

Родина Тарасенків (бо зміями захоплені всі) представляла Херсон восени минулого року на XI Всесвітньому фестивалі повітряних зміїв у Франції. Сергій розповідає:

— Здебільшого про Україну люди нічого не знають. Хіба що про Чорнобиль та футбольну команду «Динамо». Тому ми відчували велику , відповідальність: повинні були представити наші традиції, культуру. З багатьма учасниками фестивалю з різних країн по-справжньому здружилися. Чи не щодня на нашу адресу надходять листи, ну а завдання синів — оформляти конверти для відповідей. Чимало зміїв, які представлені сьогодні, ми отримали в обмін чи в подарунок від делегацій.

Тож у першому розділі виставки показані зразки повітряних зміїв Китаю, В'єтнаму, Індонезії, Малайзії, Індії, Непалу, Кореї.

Другий розділ представляє результати спільного проекту «Дизайн-політ», який здійснений учнями Херсонської художньої школи, «Дизайн-ліцею» та Сергієм Тарасенком. Цей проект розвинено у трьох напрямах: плоскі змії, виготовлені з ультрасучасного матеріалу TYVEK і розписані у давньоруському стилі; вітражі з целофану з яскравими контурними малюнками; змії, виконані у техніці батик на бавовняному полотні, де використані мотиви української народної та ідеї майстра народної творчості Марії Приймаченко.

А третій розділ представляє перші результати співробітництва головного художника Херсонського обласного театру ляльок Ольги Гоноболіної і Сергія Тарасенка. Головна тема цього проекту — Україна та її фольклор.
Частина виставки, де розміщено спортивні моделі, знаходиться у приміщенні Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Це справді неповторний світ фантазій, творчості, польотів. Адже історія датує перші письмові джерела про стародавні літальні апарати ще XI ст. до н. є. Повітряні змії стали першими літальними спорудами, які підняли людину в небо. А першою людиною, що здійснила політ на повітряному змії, вважають китайського винахідника Ван Дана (І ст. до н. є.). Основною сферою використання повітряних зміїв були дитячі забави та дорослі війни (зміїв використовували для залякування противника або розвідки) Ще в VII ст. до н. є. повітряні змії вже були відомі у Японії та країнах Далекого Сходу, де стали невід'ємною часткою культури.

У нас вони — екзотика. Хоча в Херсоні живуть справжні подвижники цього виду спорту, що межує з мистецтвом, вони поки не знайшли ні меценатів, ні масової підтримки. Херсонці отримали персональне запрошення на Міжнародний фестиваль, що відбудеться наприкінці квітня в Китаї, але фінансувати цю поїздку просто нікому. Що ж, бути змієнавтом — теж свого роду випробування на міцність. Утім, ніде в світі ця справа не приносить особливих прибутків, бо радість і гроші за своєю природою малосумісні. Тож Сергій Тарасенко працює на одному з херсонських підприємств, а повітряні змії залишаються чудовим хобі всієї родини. В домашньому комп'ютері тато якось викинув файл з іграми, а Петрик і Павлик цього навіть не помітили: замість віртуальної реальності вони мають справжній світ краси і польотів. Цей світ цілком доступний кожному.

Тетяна СКОРОХОД.
"Новый день" 19 квітня 2001р.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.