on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Зміївка в очікуванні короля

2 жовтня Херсонщина зустрічатиме шведського монарха Карла XVI Густава і його дружину

Наша дорога у Зміївку пролягає новою трасою, яка вперше з'єднала село з головною автомагістраллю. Вона вже кілька тижнів відкрита для руху транспорту. Ліворуч від дороги висаджені молоді туї. А за кілька хвилин ми виїжджаємо на стару частину дороги, яка з'єднує село з Бериславом. Якість дорожнього покриття тут значно гірша, а на узбіччі бачимо купи сміття та бур'яни, які ростуть біля багатьох будинків.
— Внутрішні дороги у Зміївці у жахливому стані, але саме ними сюди приїдуть високі гості зі Швеції. На їх капітальний ремонт держава виділила 1,02 млн. гривень, але коли вони дійдуть до нас, залежить від Верховної Ради. Та їй, мабуть, немає до цього ніякого діла, — розмірковує мій супутник, голова Бериславської райдержадміністрації Володимир Стеценко.

Втім, Зміївка готується до - прийому гостей серйозно, щоб встигнути все зробити в строк. За рахунок обласного бюджету фактично з нуля відбудовано систему водопостачання. Повністю ці роботи збираються завершити приблизно 20 вересня. «Води сьогодні достатньо навіть там, де її ніколи не було. Люди дивуються: звідки у нас вода?» — розповів зміївський сільський голова Олександр Єрмоленко.

Спочатку планувалося, що головним місцем зустрічі гостей стане місцевий будинок культури. Зважаючи на це, селяни сподівалися на допомогу у фінансуванні ремонтних робіт БК. Навіть завчасно прибрали з головного сільського майдану пам'ятник Леніну. «Він був у занедбаному стані. І депутати сільради одноголосно прийняли рішення про його знесення», — додає сільський голова.

У Зміївці король Швеції відвідає Свято-Михайлівський храм, збудований наприкінці XIX століття шведськими переселенцями, і родини місцевих шведів. На площі біля колишньої кірхи і відбудеться прийом високого гостя. Якою саме буде культурна програма і чи вдасться почути старовинні шведські пісні, поки невідомо. За словами начальника відділу культури Бериславської РДА Людмили Полегенко, в Зміївці залишилося дуже мало літніх людей, які пам'ятають старошведські обряди і співи.

До приїзду короля храм повинні відремонтувати, кошти на це виділяють спонсори . Також на ньому встановлять новий купол.

— Наша церковна громада невеличка, постійно до нас приходять близько 50 чоловік. Переважно це пенсіонери, бо молоді виїхали на заробітки, — розповів настоятель Свято-Михайлівського храму, протоієрей Олександр Квітка. — Колись наша церква була шведською, але у 1929 році її закрили, у 1980-ті від неї залишилися самі стіни. Тоді ж її передали православній громаді, за кошти якої вона була відбудована. На початку 1990-хдо нас приїхали пастори зі Швеції і попросили відправити в церкві службу для наших старо-шведів. Ніхто не заперечував, і з того часу храм об'єднує дві громади — православну Київського патріархату і шведсько-лютеранську.

Як запевнив настоятель, у Зміївці немає міжконфесійних суперечок, хоча тут збудовано три храми. Кожен обирає сам: ходити до лютеранської, православної чи греко-католицькоі церкви. «Коли у католиків на місці немає священика, вони приходять до нас. А коли я з якоїсь причини відсутній, наша громада йде на релігійні свята до греко-католиків», — додав він.

За словами Олександра Єрмоленка, жителі села чекають на приїзд короля спокійно, без особливого ажіотажу.

— До нас і без того щотижня приїжджає не менше двох делегацій тільки зі Швеції. їдуть також із Канади, Німеччини, більше стало приїжджих із Західної України, звідки родом чимало односельців, — розповів сільський голова. — Хоча, звісно, приїзд монарха — це велика реклама Зміївці. Селяни почали більше звертати уваги на свої домівки і подвір'я, щоб краще приймати гостей, хочуть розвивати зелений туризм і заробляти на цьому гроші. Але треба розвивати й інфраструктуру села. Хочемо зробити пляж, підвести до нього нормальну дорогу. Мріємо про газифікацію, проект якої майже готовий. Буде газ — житиме й село. Вже три компанії заявили про бажання збудувати у нас свої переробні підприємства, коли підведуть блакитне паливо. А це — як мінімум кількасот постійних робочих місць.

Олег БАТУРІН.
Новий день.-18.09.2008

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.