on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.08.2019, 10:03

Август-2019

Пахне мелісою й медом   Вранішній чай.   Серпень неждано до тебе, -   Що ж, зустрічай.     Меду прозорі краплини...   В вервиці дні   Мов кукурузні зернини,   Злото-ясні.     Пурпур томату достиглий,   Яблучок віск,   Тихі заграви вечірні,   В темряві зблиск.     Ночі такі баклажанові,   Пісня цикад...   Астри із неба рахманного   Падають в сад.         Літо спекотне дозріло,       Осінь гряде,       Сміло вже бронзове тіло       Холоду жде. Валентина П.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новости региона

19.09.2019, 11:17

Яскравий потік свідомості Валерія Кописова

16.09.2019, 14:15

«Кронау-Fest»: у Високопіллі пройшов масштабний етно-фестиваль

12.09.2019, 11:57

Як Херсон святкуватиме свій День народження

> Новости региона > Знайома Незнайомка

Знайома Незнайомка


Всі фото Ігоря Бойченка

У театрі 3 травня був днем нерозділеного відчайдушного кохання. Точніше - днем тотальної пристрасті, яка обпалює і знищує. Допрем'єрний показ вистави «Незнайомка» за новелою Стефана Цвейга перших глядачів одразу підкорив і навіть декого змусив пустити сльозу...

Звернутися до творчості австрійського майстра психологічної новели вирішила режисерка Катерина Слажнєва, яку «Лист незнайомки» захопив ще за часів студентства.

«Цвейг - це і стиль, і мова. Це людина, яка пізнає душу, як ніхто інший», - каже Катерина.


Режисерка Катерина Слажнєва.

Іще приблизно рік тому вона задумала виставу, ще не уявляючи, що буде в підсумку. Але поруч - балетмейстер Ольга Саніна, з якою вони разом здійснили не одну постановку. «Олю, давай зробимо!..» Так у драму ввійшов балет. Майже місяць репетицій - і на сцені під дахом ожила історія геніального Цвейга - страшна й прекрасна водночас.

Серед досить простих декорацій, поміж книг і квітів, двоє - Він і Вона. Він (Валерій Гайфуллін) - відомий письменник і ловелас, який навіть не може згадати ту, листа від якої отримав. І Вона (Ольга Саніна) - закохана у нього з самого дитинства, для якої це кохання, що межує з божевіллям, є водночас і вершиною щастя, і неймовірним стражданням. Вона, втративши сина (їхнього спільного сина), на порозі власної смерті пише листа, в якому оповідає історію свого життя - життя, в якому було лише кохання до одного-єдиного чоловіка...

Виставу називають експериментальною, бо в одній театральній історії поєднали драму та балет. Поєднали органічно, дуже тонко. У довгий лист-монолог героїні, розкладений на два голоси, вплітаються фрагменти пластичної вистави, танцю та сучасної хореографії. Мовою тіла та пластики передані найемоційніші моменти: відчай, безвихідь, щастя кохання. Навіть те, про що Цвейг не написав - метелики у животі, танці з еротичним присмаком, беззвучний болісний крик...

Неймовірно пластична і майже невагома, актриса і пластикою, і голосом, і всім своїм єством передає різні грані почуттів головної героїні. А партнер великодушно дає можливість сяяти на сцені саме їй.

Вистава стала дебютом балетмейстера Ольги Саніної як драматичної актриси. Але... Але, панове театрали, придивіться до неї уважніше... Не звертайте уваги на інше прізвище, інший колір волосся. Впізнаєте? Так, це Кармен, та сама зірка, яка ще у 2007 році підкорила херсонців - як солістка театру «Київ Модерн-Балет» Ольга Кондакова. Уже більше чотирьох років вона балетмейстер херсонського театру, встигла двічі стати мамою. Тож після вистави - кілька питань саме до неї.

- Олю, як складалося життя після «Київ Модерн-Балету»?

- Я 5 років пропрацювала у Раду Поклітару і вирішила, що пора зайнятися чимось іншим, а саме - сім'єю, дітьми. Але, як показав досвід, «Київ Модерн-Балет» і сім'я - це несумісне. І я переїхала в Херсон, але в театр прийшла не одразу. Спочатку цілий рік викладала в університеті, потім пішла в декрет, і після декрету Олександр Книга запросив мене в театр. Я прийшла і, сподіваюся, надовго.

- Перетворюватися на актрису драматичну було складно?

- Було дуже цікаво. Ще зі школи, з тих часів, коли я відвідувала драмгурток, мені хотілося спробувати себе у якості драматичної актриси на великій сцені. Поки ще не дуже великій - але сцені. Я вважаю, якщо людина займається тим, що вона любить - це в будь-якому випадку має вийти. Сподіваюся, що в мене вийшло.

- Отак легко все й відбулося?

- Складності були, але ми з Катею дуже добре чуємо одне одного, я намагаюся прислухатися. І вийшло те, що вийшло, завдяки режисеру і моєму партнерові - він мене дуже підтримує і в емоційному плані, і в плані хореографічних підтримок.

- Зрозуміти почуття героїні вдалося?

- Як жінка, я її погано розумію. Думаю, я не змогла б так кохати чоловіка - так віддано, усе життя... Ні, це не про мене.

Але це зовсім не завадило Ользі на 70 хвилин перетворилися на закохану, одержиму, жертовну жінку, почуттям якої глядачі повірили беззаперечно.

Тож якщо хочете подивитися ніжну, зворушливу та пристрасну історію, отримати гарний букет емоцій від яскравої театральної роботи, то вам однозначно варто піти на «Незнайомку». Прем'єру обіцяють на червень - слідкуйте за афішею.

Лариса Жарких
Джерело інформації: Газета "Вгору"
Більше фото тут 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.