on-line с 20.02.06

Арт-блог

05.04.2019, 09:39

Апрель-2019

Апрельская прогулка (Ю. Визбор) Есть тайная печаль в весне первоначальной, Когда последний снег мне несказанно жаль, Когда в пустых лесах негромко и случайно Из дальнего окна доносится рояль. И ветер там вершит кружение занавески Там от движенья нот чуть звякает хрусталь Там девочка моя, еще ничья невеста, И грает, чтоб весну сопровождал рояль. Ребята, нам пора, пока мы не сменили Веселую печаль на черную печаль. Пока своим богам ни в чем не изменили, В программах наших душ передают рояль. И будет счастье нам, пока легко и смело Т а девочка творит над миром пастораль, Пока по всей земле, во все ее пределы Из дальнего окна доносится рояль.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

24.04.2019, 09:19

Відбувся ХХV ювілейний Всеукраїнський конкурс читців Шевченка

10.04.2019, 15:08

Епоха Вацлава Мошинського. Пам'яті Майстра

21.03.2019, 10:20

У Херсоні безкоштовно покажуть сучасне українське кіно

“Золота вага долі”

Херсонський педагог з 44-річним стажем і талановита письменниця Таїсія Щерба нещодавно презентувала свою 25-ту книжку. Цього разу вона свій літературний портрет присвятила майстру красного слова заслуженому діячу мистецтв України Миколі Братану, автору понад 100 високохудожніх видані». Кожна сторінка її книжки дихає степом, повагою і любов'ю до людини, яка до останнього подиху свого життя не лише писала та видавала чудові поетичні, прозові та драматичні твори, а й відкрила шлях багатьом обдаруванням у літературу та письменницьку спілку.

Миколу Івановича позаочі досі любовно називають Вчителем і Поетом з великої літери! Презентація нового твору члена Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів Таїсії Щерби нещодавно відбулася у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара. Серед гостей були науковці, колеги по перу, композитори-піснярі, герої її творів, учні обласного ліцею, Херсонських гімназій № 6 та 20, ЗОШ № 1, 13 та 54 — всі, хто знав і шанував нашого земляка Миколу Братана. Автору цих рядків випала щаслива нагода безпосередньо поспілкуватися з Таїсією Щербою.

— Мої книжки — про українських письменників, котрі живуть і працюють на херсонській землі, видатних особистостей минулого та сучасності. Перелік імен може зайняти багато місця, і тому назву лише деяких: відомий науковець Євдокія Голобородько та аграрій-учений Микола Сторчак, заслужений журналіст України Юрій Голобородько, композитори Валерій Тюкавкін і Валентин Стеренок, письменники Яр Славутич, Леонід Куліш, Микола Василенко, Леонід Марченко, Олесь Лупій, Василь Мелещенко, Віктор Кузьменко, Наталя Коломієць та ін.

Моя книжка про Миколу Братана «Золота вага долі» нинішньої осені вийшла друком у херсонському видавництві «Айлан». Видання поділене на 11 розділів: життєвий і творчий шлях, проза, драматургія, поезія, пісенні твори, твори для дітей та про дітей тощо.
Було б несправедливо не додати кілька штрихів до життєвого портрета Таїсії Щерби. Без перебільшення, цю красиву, завжди усміхнену і привітну жінку вирізняють природна доброта, виняткова працьовитість і самобутній талант, його підвалини були закладені ще в ті роки, коли вона навчалася у середній школі та у Херсонському державному педінституті; вона тут викладала українську літературу.

Любов до свого предмета Таїсія Щерба прищеплювала у середній школі № 6 м. Херсона, а також у ЗОШ № 1 та обласному ліцеї. До речі, у ньому вона вчителювала півтора десятиліття! На освітянській ниві Таїсія Щерба була відзначена знаком Міністерства освіти УРСР «Відмінник народної освіти», стала вчителем-методистом вищої категорії. А у 1990-х двічі виходила переможницею всеукраїнських конкурсів «Учитель року», нагороджена багатьма почесними грамотами, зокрема Міністерства освіти УРСР та Міністерства освіти і науки України. Але її найвищою винагородою стала повага і вдячність тисяч читачів.

Микола Гурепко
“Новий день”.- №45 (4935).- 04.11.2010.- стр.16

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.