on-line с 20.02.06

Арт-блог

05.06.2020, 08:44

Июнь-2020

Одари, июнь, меня прохладой, Надоела вечная жара, Только затяжных дождей не надо, Подойдет июньская гроза! Пусть грохочет гром над головою. Молнии сверкают ярче пусть, Приходи скорей — окно открою, Я грозы нисколько не боюсь, Пусть ворвутся запахи июня, Ароматы липы и цветов, А в ответ восторгом одарю я, И любовью, что поймешь без слов. Босиком протопаю по лужам, Сразу же насквозь промокну — пусть, Приходи же, ливень, ты мне нужен Я зову тебя, и я дождусь!  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

05.06.2020, 11:12

Відкрито реєстрацію на Третій міжнародний ярмарок грантів у сфері культури English version is below

04.06.2020, 14:15

Херсонців запрошують взяти участь у кінодискусіях про права людини

03.06.2020, 10:30

Гончарівка візьме участь у міжнародному творчому проекті

> Туризм, отдых, развлечения > Туризм в Таврии > Золоте джерело Херсонщини

Золоте джерело Херсонщини
 

Інтерв'ю з Сергієм БАХМАТОВИМ, представником Європейської асоціації "Форум" в Україні.
 

- Чи є перспектива зробити Херсонщину туристичним краєм?
- Південь - це частина України, більш-менш екологічно чиста у порівнянні з іншими, також дуже багата історично. Найсприятливіша для створення не гігантів важкої промисловості, а розгалуженої туристичної системи. А у нас ігнорується деяка основа, природний арсенал як важливий аспект у розвитку туризму. Фінансова проблема вирішується значно простіше, ніж ми думаємо. Є спосіб сплатити борг по заробітній платі, бюджетникам в тому числі, і працівникам культури. Для початку за рахунок інтересу до Херсонщини з боку Західної Європи, яка в культурній сфері вважає нас частиною себе. Соціальна сфера — то вже зовсім інша розмова.
Так, інтерес справді існує, який можна було б підтримати, якщо б створити в Херсоні та області певні умови.

- Що це за умови?
- Створити умови, щоб туристи сюди поїхали. І це не тільки сервіс. Взагалі, сервісом нашим їх не здивуєш. Йдеться про наші історичні, культурні надбання. Це вони, витвори справжнього мистецтва, привертають увагу іноземців.
Справа в тому, що у світі існує волонтерський рух, який вирішує проблеми охорони культури та навколишнього середовища. До нього входить молодь, яка домовляється з державними органами виконати зі свого боку реставрацію або іншу роботу за свої кошти під наглядом спеціалістів. Мені хотілося б цей закордонний досвід застосувати у нас.

- Чи є цьому перешкоди?
- По-перше, немає довіри з боку держави. На жаль, не сприяє таким справам наша влада в Херсоні. По-друге, самі херсонці дуже інертні. Не виявляють аніякого бажання зробити хоч щось у зазначеному напрямку. Так, органи охорони культури та природи існують самі по собі, а люди — самі по собі; немає взаємодії.

- А чи були пропозиції про співробітництво із-за кордону?
- Так, з Італії. В 1993 році з містом Брешия (Ломбардія) херсонські органи влади підписали угоду про співробітництво. Італійці були в захваті від Херсона. Їх муніципальний журнал та інші ведучі італійські видання опублікували матеріали про наше місто; зокрема, програму проведення архітектурних і археологічних робіт. Та від херсонців Італія конкретних проектів так і не дочекалася.

- Розкажіть, будь ласка, про ваш проект відродження Успенського собору.
- Успенський собор — велика споруда, колись багата та пишна, зараз знаходиться у напівзруйнованому стані. Дуже дивно, але на це ніхто уваги не звертає. Адже Успенський собор — одна з "візитних карток" нашого міста. Туристи виявляють і будуть виявляти до нього великий інтерес. У цьому році, в серпні, собору виповнюється двісті років.

Для його спорудження херсонські купці в минулому пожертвували солідні кошти. Чому б тепер на кошти прихожан не відбудувати собор? В цьому змогли б взяти участь на добровільних засадах як наші студенти, хоча б ті ж історики з педагогічного університету, так й іноземні. Є всі умови для дослідницької діяльності.
Багато історичних свідоцтв загублено. У "біографії" собору періоду після революції є "білі плями". За радянських часів в Успенському був спортзал. Відродження спадку — це наш безпосередній обов'язок.

Світлана Чистякова
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.