on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2021, 10:49

І перший сніг, і плавний супокій. Цвіте різдвяник — в домі тихе свято. Так мало нам потрібно й так багато – всього в нас є на вуличці вузькій.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

08.12.2021, 15:07

У Херсоні відбувся конкурс дитячого малюнка

08.12.2021, 14:30

Фільм про Херсон покажуть у Римі на найбільшому гастрономічному кінофестивалі

08.12.2021, 11:21

Театральний експеримент: «Дванадцять стільців», які пішли з аукціону

Все новости

21.03.2018 10:12

Звітує Бериславщина

16 березня на базі Бериславського районного Будинку культури відбувся обласний огляд аматорських колективів району на підтвердження звання «народний» та «зразковий».

В Огляді взяли участь 5 колективів зі званням та 3 претенденти на його присвоєння.

Жіночий вокальний ансамбль «Чарівниця» Качкарівського сільського Будинку культури (кер. Г.Чекамова) має добрий сценічний вигляд, колоритну альтову партію, поповнився доволі молодими учасницями. Рекомендовано працювати над загальним тембральним ансамблем, динамікою.

Зразковий дитячий хор «Фантазія» дитячої музичної школи (кер. З.Богун) представив досить складні, оригінальні твори, з хорошим унісоном, монолітним загальним ансамблем, хоча дещо не чисто в хорі звучав другий голос та відчувалася зажатість у перших голосах. Але керівник працює з хористами на повну віддачу, кожного разу віднаходячи нові прийоми для більш органічного виступу при допомозі ексклюзивного, складного та оригінального дитячого репертуару.

Виступ народного хору ветеранів війни та праці ім. М.М.Ніколенко районного Будинку культури (кер. С.Бондар) полонив своєю любов’ю до пісні, до творчості людей минулої епохи, відданістю пам’яті про далекі часи їх молодості. Оглядовою комісією було запропоновано переформувати хоровий колектив у любительське об’єднання шанувальників пісенної творчості з більш широким спектром діяльності.

Народний чоловічий ансамбль «Козацька воля» Козацького сільського Будинку культури (кер. С.Якуба) добре, згідно направленості, костюмований, має відповідні козацькі атрибути, тематично підібраний репертуар, гарний голосовий матеріал, але дещо замало звучало тенорової партії, звідси відсутність тембрального ансамблю, чіткого загального гуртового звучання та козацького артистизму.

Зразковий дитячий духовий оркестр «Любисток» Веселівської дитячої музичної школи (кер. В.Балибін) з перших музичних тактів вразив своєю творчою віддачею. Кожен з музичних творів відзначався своєрідним характером, яскравими нюансами, які передавались юними музикантами. Все це величезна віддана робота керівника та учасників колективу. Загальна картина ансамблевої гри - динамічно, чисто по звучанню, чіткі музичні фрази, ансамблевість між групами інструментів та в загальному оркестрі. Рекомендовано відпрацювання «крокової» гри для подальшої участі марш-парадах та фестивалях духової музики під відкритим небом.

У програмі звітного концерту були представлені хореографічні колективи «Іскорка» РБК, (кер. Ю.Бережко) та «Етуаль» Козацького СБК (кер. Д.Суворова), що претендували на присвоєння звання зразковий аматорський колектив.

Хореографічний ансамбль «Іскорка» на огляд представив 4 хореографічні номери. «Веснянка» у виконанні дітей середнього шкільного віку була побудована на основі танцювальної лексики Центральної України. У танцівників були відсутні характер, манера виконання композиції і не вистачало завершеності образу. Можливо це пов’язано з хвилюванням, яке подолати дітям, зазвичай, вкрай складно. Дві наступні постановки «Омріяна земля» та «Круче всех!» нагадували скоріше підтанцьовку на пісні з однойменними назвами, ніж окремий хореографічний твір. В них були присутні повторення цілих комбінацій чи зв’язок, в номері не було прослідковано сюжетної і драматургічної лінії, що також відобразилось на сценічному образі і костюмі.

Ансамблем сучасної хореографії «Етуаль» були представлені хореографічні номери для різних вікових категорій виконавців. В номерах є ідея, драматургія, образи, але сама композиція виглядала технічно не відпрацьованою. Виконавцями допускалися методичні помилки у виконанні рухів (відсутність рівня рук, ступні недотягнуті, коліна не втягнуті, висота стрибків відсутня), хоча виконавці, діти різних вікових категорій, намагались відтворити усі поставлені завдання та задачі керівника колективу.

Вокальний ансамбль «Кам’янчаночка» Отрадокам’яноського сільського Будинку культури (кер. А.Єгоров) – претендент на присвоєння звання «народного» - дещо зарано піднімати це питання, треба визначитись в першу чергу з манерою, попрацювати над вокальним звукоутворенням та сформувати репертуар.

Враховуючи вище викладене, оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації

Підтвердити звання «зразковий» та «народний» аматорський колектив:

- дитячому хоровому колективу «Фантазія» Бериславської музичної школи (кер. Злата Богун);

- дитячому духовому оркестру «Любисток» Веселівської музичної школи, (кер. Віктор Балибін);

- вокальному ансамблю Качкарівського СБК Бериславського району (кер. Галина Чекамова);

- чоловічому вокальному ансамблю «Козацька воля» Козацького СБК (кер. Сергій Якуба)

- любительському об’єднанню ветеранів праці РБК (раніше хоровий колектив ветеранів війни та праці) (кер. Станіслав Бондар);

Відтермінувати до жовтня місяця перегляд

- вокального тріо «Гармонія» Бериславського РБК (кер. Злата Богун)

За підсумками проведення обласного конкурсу театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», який відбудеться у квітні, буде визначено питання щодо підтвердження звання

- драматичному колективу Бериславського РБК (кер. Вікторія Нечитайло)Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.