Звітує Каланчацький район
Звіт аматорських колективів Каланчацького району розпочався виставкою декоративно-ужиткового мистецтва. На виставці було представлено роботи декількох кращих майстрів району. Наприклад, роботи молодої талановитої Віки Коваленко, яка вишиває одяг, картини бісером, ікони, що вражають неперевершеними відтінками, кольорами та авторськими задумками.
Представлені роботи не менш талановитої майстрині Лідії Погорецької – в’язання гачком серветок, хусточок, поробок, декоративний розпис Інни Красновської. Найбільше вразили роботи подружжя Олени та Сергія Селезньових. Майстри виготовляють екологічний глиняний посуд і розписують його, але особливо вражають виготовлені з глини музичні інструменти – окарина, язичкові свистульки та інші. Цікаво, що на інструментах дійсно можна грати. Майстрів на Каланчацькій землі дуже багато, тож, щоб представити всіх, працівники культури РБК демонстрували їх творчі надбання у підготованому відеоматеріалі. Це різнопланові, різножанрові за техніками та матеріалами роботи з дерева, вишивка, лозоплетіння, роботи зі скла, мальовничі пейзажі.
У концертній програмі взяли участь 315 виконавців, з них 72 - діти.
Найбільш широко було представлено вокально-хоровий жанр. Кращими були гурт «Злагода» РБК (керівник С.Гуграч), мішаний ансамбль «Гармонія» Партизанського Будинку культури (керівник Л.Крайнова), на доброму рівні показались солісти: Олена Андріянова та Каріна Сєліна з Мирненського СБК, Наталія Шемрило з Роздольненського СБК, Валентин Данилюк з Новопавлівського СБК, відмічено і народний гурт «Гламур» Гаврилівського СБК (керівник В.Сергеєва-Булаш), дуже сподобався дует Валерія Морозова та Анни Юрінцевої з Червоночабанського СБК. На доброму творчому рівні виступив народний вокальний ансамбль «Южаночка» Партизанського СБК (керівник Л.Крайова), ансамбль народної пісні «Калина» Новоолександрівського СБК (керівник Наталія Бугай), народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Українські вечорниці» Привільського СБК (керівник Наталія Тимошенко).
Відмічено позитивні сторони виконання творчих номерів – представлено різні вікові категорії виконавців, особливо радує, що багато дітей та молоді, на хорошому рівні солісти та малі форми, добре підібрано репертуар, особливо дитячий, хороші голосові можливості, у виступах представлені всі манери співу: академічний, народний, естрадний. Репертуар тематичний, свіжий, цікавий, фонограми, переважно, хороші. Але були і зауваження та побажання щодо покращення роботи та звучання хорових колективів. Всього у концерті прийняли участь 16 ансамблів та хорів народної пісні, 5 солістів та 4 дуети.
Музичний жанр представлено було 4 музичними формами - різноманітними інструментальними колективами на непоганому рівні, але їх кількість могла би бути більшою. Сподобався виступ юних ложкарів з Другобабенківського СБК (керівник Т.Казакова). Юні музиканти добре володіють інструментом, добре відчуття темпоритму, сценічні рухи вдало додають характеру виконуваному твору, красиві сценічні костюми.
В характері, професійно та яскраво виконав твір на баяні соліст Червоночабанського СБК Валерій Морозов.
Ансамбль духової музики Партизанського СБК (керівник Роман Демко) представив свій виступ на сцені, і хоча ансамбль прозвучав чисто, зіграно, але з контексту концертної програми дещо випадав, краще виглядав би колектив у фойє, де б зустрічав глядачів святковим музичним супроводом.
Цікавий музичний склад народного ансамблю народних інструментів РБК (керівник Вадим Куршпіль), які виступили з вокальною групою та окремо. В цілому - рівень технічний, творчий, не поганий, дуже добре дотримано динаміку, особливо акуратно до вокальної партії, кожен інструмент звучить чисто, технічно зіграно.
Стосовно хореографічного жанру, представленого у звітному концерті, заслуговує на подяку танцювальний колектив «Дивоцвіт» Гаврилівського СБК (керівник Анастасія Осауленко), учасники якого більш менш технічно виконали танок «Два кольори» з хустками. Керівник вдало створила композиції, манеру, хореографічні рухи. Відпрацьовані особливі елементи танку, витримано лінію, постановку рук та інш.
Концертна програма пройшла на доброму рівні. Вимоги до режисерсько-постановчої роботи в цілому дотримано.