on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

18.05.2021, 11:11

Арт-фестиваль «Міцелій 2.0» пройшов в Херсоні

18.05.2021, 11:01

У Херсоні відбулася творча зустріч з Вахтангом Кіпіані

18.05.2021, 10:39

Спробуйте свої сили в літературному конкурсі «Хочемо жити в Херсоні»!

> Новости региона > На Херсонщині розпочинається туристичний сезон. Які заповідні місця відвідати та що заборонено
Все новости

19.04.2021 13:44

На Херсонщині розпочинається туристичний сезон.

Які заповідні місця відвідати та що заборонено

На території Херсонської області триває підготовка до літнього туристичного сезону 2021 року. Туристи в останні кілька років все частіше відвідують національні природні парки та заповідники. Що можна відвідати на Херсонщині і які обмеження у заповідних зонах?

Біосферний заповідник "Асканія-Нова"

Цілинний степ "Асканія-Нова” – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг, – має велику наукову, культурно-пізнавальну та практичну цінність. Історія цього заповідника нараховує близько 110 років.

Біосферний заповідник Асканія-Нова складається із дендрологічного парку, зоопарку, колекції тварин, які є національним надбанням України."Асканія-Нова" - переможець другого етапу загальнонаціональної акції "Сім природних чудес України".

Екскурсійні маршрути Біосферного заповідника "Асканія-Нова" цьогоріч будуть відкриті для відвідування з 25 квітня по 10 листопада. Маршрути заповідника завжди привабливі, туристи можуть обрати екскурсію за смаком та можливостями.

Режим роботи заповідника може коригуватись в залежності від актуальних карантинних обмежень.

Заборонено

  • Відвідувати екскурсійні маршрути заповідника "Асканія-Нова" з домашніми тваринами (собаками, котами, інш.)

Національний природний парк "Олешківськи піски"

Парк займає територію двох історично цінних нижньодніпровських арен: Козачелагерської та Чалбаської, які сформувалися в наслідок неодноразових інтенсивних природних процесів, що почалися з часів льодовикової доби. Парк створено для збереження цінних природних територій та історико-культурних об'єктів. Незважаючи на те, що Олешківські піски називають пустелею, та за температурним режимом і кількістю опадів їх можна швидше віднести до напівпустель. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів. Часто виникають піщані бурі.У парку представлені різні природні ландшафти — від водойм, до піщаних ділянок пустельного та напівпустельного типів.

Екскурсії на території Олешківських пісків проводяться тільки за попереднім записом з 8:30 до 15:00 години.

Відвідувачі зобов'язані

  • дотримуватися індивідуальних заходів профілактики – пересуватися по території Парку лише в захисних масках чи респіраторах;
  • відвідувати НПП групою у кількості не більше восьми осіб;
  • дотримуватися соціальної дистанції – не менше  1,5 метри.

Заборонено

  • відвідувати територію Олешківських пісків без відома представників парку, оскільки поряд з територією НПП "Олешківські піски" розташований воєнний полігон. Усім охочим відвідати природоохоронний об’єкт, потрібно попередньо зв’язатися зі спеціалістами Парку.

Національний природній парк "Нижньодніпровський"

Національний природний парк "Нижньодніпровський" — природоохоронна територія у Херсонській області, створена у 2015 року. Розташований на території Бериславського, Білозерського, Голопристанського та Олешківського районів, міст Херсон та Нової Каховки. Територія НПП "Нижньодніпровський" - один з найцінніших природних заплавно-літоральних комплексів в Європі. Територія нижнього Дніпра вже визнана всім світом, вона належить до Рамсарських угідь – це водно-болотні угіддя, які мають важливе значення для збереження дикої природи. Пониззя Дніпра також належить до ІВА-території, важливої для збереження птахів. Має міжнародний статус як територія, важлива для збереження риб.

Екскурсійний сезон розпочинається 19 квітня 2021 року. Однак, з 01 квітня до 15 червня на природоохоронній території триває "сезон тиші".

Такий захід спрямований на охорону середовища існування, шляхів міграції, умов розмноження тварин та визначений Законом України "Про тваринний світ".

Що забороняється?

Проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою:

  • пальба;
  • проведення вибухових робіт, запуск феєрверків;
  • проведення санітарних рубок лісу;
  • використання моторних маломірних суден;
  • проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Що відомо

На Херсонщині розташовано 5 національних природних парків : "Азово-Сиваський", "Джарилгацький", "Олешківські піски", "Нижньодніпровський", "Камянська Січ". І два біосферні заповідника: "Асканія-Нова", Чорноморський біосферний заповідник.​

Джерело

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.