Качаленко Тамара
Корінна херсонка.
Працюю під творчим псевдо "Vita Black" (1995 р.н.).
Художник-графік, дизайнер одягу та аксесуарів, музикант (гітарист), поетеса.
Призер всеукраїнського конкурсу книги-саморобки "Моя мала Батьківщина" (2006 р.) (1 місце по Херсону, 2 місце по області).
Учасник Малої Академії Наук (2 та 3-ті місця по Херсону та області) секція - "літературна творчість", базова дисципліна - "українська мова та література".
Учасник літературних студій: "Контур" (обласна дитяча бібліотека імені Дніпрової Чайки), "Кулішева криниця" (обласна наукова бібліотека імені Олеся Гончара) - за керівництва незабутнього Миколи Братана.
Друкувалась у альманасі "Степ" (2007 р.), "Вишиванка" (2008 р.), "Кулішева криниця" (2009 р.), "Відлуння сердець" (2011 р.).
Працюю в техніках образотворчого мистецтва:
- кулькова ручка,
- гуаш, акварель,
- акрил (на різних основах - папір, фанера, скло, тканина, лакова шкіра), -масляний живопис (у царині "графічного живопису", родоначальником якого є Ф. Перес),
- м'які матеріали (вугілля, сангіна, соус),
- маркери, фломастери,
- нетрадиційні техніки образотворчого мистецтва.
Працюю в техніках handmade:
- бісероплетіння (ручне та станочне ткацтво - створюю автентичні ґердани, "бініль" - поєднання бісеру та напівдорогоцінного каміння, "фріформ");
- вишивка (бісером, стрічками, хрестом, художня гладь);
- об'ємні квіти з тканини (методом буління та гільоширування, з атласних стрічок);
- розпис тканини акриловими фарбами та контурами;
- батик (холодний батик).
2009 - 2013 р. - закінчила Херсонське музичне училище (народний відділ, гітара), молодший спеціаліст.
2013 - 2018 р. - закінчила Херсонський державний університет (факультет культури та мистецтв, кафедра образотворчого мистецтва та дизайну, спеціалізація "декоративно-прикладне мистецтво"), бакалавр.
2018 - 2019 р. - закінчила Херсонський національний технічний університет (факультет дизайну та інформаційних технологій, "Дизайн", спеціалізація - "дизайн одягу та аксесуарів"), магістр.
Під час епідемії коронавірусу і донині беру участь у виставках онлайн, завдяки обліковим записам у найрізноманітніших міжнародних та вітчизняних інтернет-спільнотах художників, майстрів handmade та дизайнерів.
Мій YouTube-канал «Vita Ivanova», де виставляю роботи з handmade та відео гри на музичних інструментах https://www.youtube.com/channel/UClC8AceSwg1wgsBn0B4GSAA
Портфоліо робіт на Аrtcompass (Україна) (колекції handmade та серії графічних робіт) https://artcompass.club/private/advertisement/
Портфоліо на Crafta.ua (Україна) (графічні роботи) https://crafta.ua/uk/member/kachalenko.tamara/items
Портфоліо на Аrtmajeur (Франція) https://www.artmajeur.com/ru/kachalenko-t95/artworks
Портфоліо з творчими роботами на JoseАrtgallery (Австрія) https://joseartgallery.com/artists/vita-ivanova
Портфоліо на Аrtpal (США) https://www.artpal.com/neva51081
Зараз опановую новий для себе стиль американського мистецтва «гіперреалізм». Гіперреалізм зараз знаходиться на піку популярності на Заході, але має свої суттєві відмінності (наприклад, неможливий без використання фотографій).
Створюю переважно портрети людей, але з виразом емоцій, які поглиблюю у картинах.
Оскільки трагічні погляди старих та дитячі сльози, щира посмішка чи дружнє рукостискання, що «заморожені» в часі цифровою фотографією – це все матеріал для робіт в естетиці американського гіперреалізму. Фотографія надає можливість «спіймати мить», щиру миттєву емоцію, яку майже неможливо вхопити в умовах класичної штудії натури-людини. Оскільки протягом 2-3-х годин позування будь-яка емоція у натурщика буде вимушеною.
Але реалістичність зображення на картині недосяжна для об’єктива фотографа. І тому фотографія ніколи не вб'є мистецтво.
Маю декілька серій графічних робіт:
"Діячі української культури" (кулькова ручка);
"Гуцули та козаки-два полюси України" (кулькова ручка, маркер, гуаш);
"Back to black" (кулькова ручка, гуаш).
Серія графічних робіт "Back to black" ("Старі та діти") - одна з моїх найулюбленіших.
"Тільки старі та діти бачать те, що не помічають більшість людей… Старечі зморшки – це найгарніші письмена життя, за якими діти навчаються читати…" - як влучно сказав відомий французький письменник-романіст Марк Леві.
Рядки з пісні популярної британської співачки Amy Winehouse «Back to black» («Повернення до чорного») підкреслюють драматичну чорно-білу палітру цієї серії графічних робіт, натхненних сьогоденням.
Бо війна теж пише свою повість на обличчях людей, вкарбовуючись глибокими зморшками та передчасною сивиною. Оскільки старі та діти – найвразливіші верстви суспільства, тому війна лишає на них особливо жорстокий слід.
Українське графічне мистецтво зараз відкриває нові горизонти для творчості, нові теми та нових глядачів. В Україні історично склалась чудова основа графічної школи, згадаємо хоча б одного представника - видатного графіка Т.Г. Шевченко. Українці – дуже талановитий та чутливий народ.
І я щиро вірю, що в поєднанні з сучасними західними мистецькими здобутками (наприклад, із тим же американським гіперреалізмом), українська графічна школа ще здивує світ.
Галереї
Художні роботи (гіперреалізм) | Бісерні аксесуари |