on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

23.07.2021, 13:30

«З Країни в Україну» — розповідаємо про фестиваль, який стартує у Херсоні 7 серпня 2021 року

23.07.2021, 13:26

Коронавірусна виставка буде у херсонському музеї

23.07.2021, 11:01

Прокуратура звернулася до суду для захисту об’єктів культурної спадщини Херсона

> Организации > Литература > Всеукраинский поэтический фестиваль "Ан Т-Р-Акт" > «Ан Т-Р-Акт», «Альтанка», Ніна Паламарчук і діти, які гуртуються навколо поезії


«Ан Т-Р-Акт», «Альтанка», Ніна Паламарчук і діти, які гуртуються навколо поезії


Фото Ігоря Бойченка

Поетичний арт-фестиваль «Ан Т-Р-Акт», що проходить у Херсоні з 2008 року, цьогоріч розпочався з презентації альманаху, в який увійшли нові твори 111 авторів з усієї України.

Старт «Ан Т-Р-Акту 2020» відбувся в Херсоні 4-5 липня - як завжди, неформально та весело. Незважаючи на аномальну спеку, встигли і пройтися творчим маршрутом по парку «Херсонська фортеця», і музично-поетичну програму (презентацію альманаху як таку) влаштували. До херсонських поетів долучились брати по перу з Житомира, Києва, Миколаєва, Одеси та Черкас.

Але найчисленнішим і найнепосидючішим виявився творчий десант з сусіднього міста - кілька вихованців гуртка літературної творчості «Альтанка» дитячого центру позашкільної роботи Корабельного району Миколаєва. Звісно, на чолі з керівницею гуртка Ніною Паламарчук.


Вихованці гуртка літературної творчості «Альтанка» на фестивалі «Ан Т-Р-Акт» в Херсоні

«Альтанка» не вперше приїздить на фестиваль до Херсона, тож організаторка «Ан Т-Р-Акту» Ольга Швець трохи розповіла про гурток. Виявляється, під крилом Ніни Паламарчук є багато проблемних підлітків, а заняття гуртка часом нагадують сеанси психотерапії. Результатом стають дуже живі невеликі експериментальні твори.

Але давайте дізнаємось про все з перших вуст, слово - Ніні Миколаївні Паламарчук. Говорили про дітей, про фестиваль, про поезію... 


Керівниця гуртка гуртка літературної творчості «Альтанка» дитячого центру позашкільної роботи Корабельного району Миколаєва Ніна Паламарчук

- Пані Ніно, серед ваших вихованців справді багато «складних» дітей?
- Вони дуже різні, з різних сімей. Загалом, позашкільна освіта займається тим, що залучає дітей не до блукання вулицями, наркотиків-алкоголю, а до цікавого часу, який вони можуть провести доглянуті, навчаючись чомусь новому і реалізуючись у цьому житті. Так, наші дітки фактично отримують освіту, яка дає їм шлях далі. У нас багато дітей вступили до КНУКІМ, тобто, пов’язали своє життя з культурою - це і режисура, і менеджмент, і шоу-бізнес, і гуманітарії, в нас є і ті, що вступили до університету Шевченка, навчаються у Львові. Це відкриває їм власний талант і дає орієнтири в житті.

- Як довго ви керуєте гуртком?
- Саме в дитячому центрі позашкільної роботи я працюю п’ятий рік.

- І вже такі досягнення? Круто.
- Дякую. Коли я переїхала в Миколаїв, я почала там працювати, до того в мене був гурток в місті Житомирі - просто гурток, факультатив при школі, там у нас теж були свої досягнення. Звісно, що в Миколаєві ми розгорнулися уже по повній: дітки беруть місця на всеукраїнських фестивалях, власні проекти організовують. Це вже другий набір, перший випуск - це практично готова команда молодих поетів. У нас дві дівчинки були номіновані на премію Аркадія Драгомощенка в минулому році - не виграли, звісно, але сам факт! Публікації були неодноразово у різних виданнях сучасної поезії, в журналі, по різних фестивальних альманахах.

- Що дітей тягне до вашого гуртка?
- Як би ж я знала! Часом самі з дітьми сидимо і думаємо: от чому ти залишився? Різні причини. Хтось прийшов за дружбою - йому самотньо. Хтось тому, що вже писав вірші, йому хотілося десь розвиватися, побачив, що є таке поняття, як актуальна поезія, подивився, закохався неї. Дуже багато відіграє здивування. Тобто, ми читаємо не лише Пушкіна та Шевченка, а читаємо сучасних поетів - діти дивуються, що є поет не бабуся-дідусь, ще живий - ого! - і пише дуже цікаво, незвично.

- І кого з сучасних полюбляють найбільше?
- Від Лєни Герасим’юк до Жадана - це самий лайт. Читають дуже-дуже різне. Я намагаюся, щоб вони читали окремо, щоб списки читання не були однаковими. Тому що це група: вони пишуть разом, вони читають один одному тексти, вони впливають одне на одного. Тому ми намагаємось зі старшими дітками скласти окремі списки читання для кожного.

- Тобто приходять діти різного віку?
- Загалом, у мене займались діти другого-третього класів, але я з пересторогою ставлюся до цього, бо треба набирати окрему групу. Ми набирали групу меншу, 4-5 клас, - це зовсім інше навчання: це розвиток мовлення, це ігри, а з цими все серйозно. Вони вивчають не тільки, що таке метафора та епітет, вони вже займаються більш складними питаннями. Минулого року я їм дала тему, і вони дуже круте відкрите заняття підготували по Паулю Целану - надзвичайно красиве, з окремим дослідженням, власними темами, дівчата навіть зробили футболочки з тезами з Целана і малюнками. Принаймні, дітям цікаво.

- Як часто приїздите на «Ан Т-Р-Акт»?
- З цими дітками - другий рік, і до цього двічі. Тобто, кожен рік намагаємось вибратися в сусіднє місто для того, щоб взяти участь у фестивалі, бо фестиваль веселий, цікавий.


Отримав перехідний “чарівний череп” - читаєш свої вірші

- Чи готують вони до фестивалю щось особливе?
- У нас завжди є підготовані добірки. Ми протягом року пишемо цикли, добірки, які будуть йти на різні фестивалі.

- І як діти сприймають «Ан Т-Р-Акт»?
- Це можливість побачити щось новеньке, можливість почитати на люди, себе показати, на інших подивитись. Звісно, дітям подобається. Чому б не з'їздити на фестиваль? Тим паче, він поруч, тим паче, він у такому форматі, дуже вільному, невимушеному проходить. Так, дітям подобається. Отакі поїздки затримують дітей. Це ж весело - сидіти з друзям на карематику, читати віршики, пити водичку. Звісно, їм до душі такі колективні поїздки, колективні справи. 


Учасники фестивалю «Ан Т-Р-Акт» йдуть творчим маршрутом по парку «Херсонська фортеця»

- Чи відчуваєте ви гордість за те, що змінюєте долю складних дітей?
- Це складне питання. Справа в тому, що в мене гордість за кожну дитину. За те, що вона має якісь досягнення - якщо не поетичні, то в соціалізації, якщо не в соціалізації - то поетичні. А сказати, що я ось так загострююсь, що діти зі складних сімей отримують освіту - ура-ура, яка я молодець! - мені цього не хочеться. Я вважаю, що будь-яка дитина достойна кращого майбутнього. І треба розуміти, що вихідні данні у всіх різні, шлях у всіх різний, але якщо їх поєднала зараз поезія, буде класно, якщо коли-небудь вони в майбутньому будуть дружити на цьому ґрунті. І от, напевно, за це і буде моя гордість, що вони все ще будуть спілкуватись, все ще будуть тримати юнацьку дружбу, і я буду цьому дуже рада. 

І хто ж це вигадав, що поезія вмерла? Діти навколо поезії гуртуються, фестивалі проходять. До речі, липневі зустрічі - то тільки початок цьогорічного «Ан Т-Р-Акту». Попереду - інші «зупинки» у різних місцях, які завершаться 22 серпня в Києві.


Від спеки рятує весела парасолька та поезія морської тематики.
Свої вірші декламує організаторка поетичного фестивалю «Ан Т-Р-Акт» Ольга Швець

Лариса Жарких
Джерело інформації: Газета "Вгору", 07.07.2020
Більше фото тут

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.