on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

11.04.2024, 09:55

Гран-прі на міжнародному конкурсі здобув Херсонський ансамбль танцю

  Вихованці народного художнього колективу системи Міністерства ...
10.04.2024, 23:52

Херсонці можуть читати книги в укриттях завдяки проєкту "Book Shelter" Е

  У Херсоні можна почитати книгу в укриттях. Для ...
10.04.2024, 23:47

Музейна колекція Херсонського художнього музею поповнилась старовинною іконою "Іоан Воїн"

  Херсонський художній музей 1 квітня 2024 року отримав вилучену ...
> Персоналії > Література > Bernhard Lierheimer (Бернхард Лірхаймер)

 

Bernhard Lierheimer (Бернхард Лірхаймер)

Сучасний німецький поет народився в 1963 році в м. Кріглінгене (Німеччина). У німецькомовних країнах відомий, як авангардний поет. У 2008 році в Херсоні була видана його книга у двомовному варіанті "Іноді я бачу зірки", презентація якої відбулася в серпні, в Обласній бібліотеці ім.О.Гончара. Ілюстрації для книги були зроблені Іриною Лірхаймер (Топунова), а літературний переклад віршів виконаний Іриною Лірхаймер та Юрієм Топуновим.

У нашому прагматичному світі здається немає місця поезії. Вона майже зникла з книжкових полиць магазинів, а в бібліотеках книги віршів запитують, в основному, школярі або студенти, яких примушують до прочитання тих чи інших авторів навчальні програми. Але поети це Божі птиці, співаючі не звертаючи уваги на те, є у них слухачі чи ні, читають їх книги або відкладають убік. Для них вірші не є чимось матеріальним, так би мовити, літературним твором, а, скоріше, середовищем проживання, без якої, як без повітря, вони помирають.

Це відноситься і до Бернхарду Лірхаймера, чия поезія вражає надзвичайно багатим світом почуттів і образів, тісно переплетених з глибоко філософським поглядом на Світ. Загострений емоційно-душевний настрій поета перетворює, часом, звичайну швидкоплинну зустріч в цілу драматичну історію, що балансує на межі життя і смерті.

Пропоновані Вашій увазі вірші призначені для серйозного вдумливого читача, люблячого поезію і вміючого тонко співчувати і співпереживати разом з автором. Відбір творів проводився таким чином, щоб, по можливості, повно передати багату поетичну палітру поета. Вірші дані в російському перекладі, виконані в досить вільній формі, часом, не повністю збігаються з авторською, але, що найголовніше, максимально передаючим зміст і дух Поезії Бернхарда Лірхаймера.

Як жартома зауважив на презентації своєї книги автор: "У перекладі мої вірші виглядають, часом, навіть краще, ніж в оригіналі ..."

Більш докладно з творчістю автора Ви можете познайомитися на персональному сайті: http://www.mypoems.de/

А так само Ви можете подивитися російськомовні версію відеокліпу, створеного в стилі Боді-арт, в співдружності з українськими друзями: http://www.mypoems.de/Aphrodite-Video_russkij.php

Новини

Сумні часи (з книги)
Іноді я бачу зірки (з книги)
Афродіта, богиня Дніпра (вірші з однойменного проекту)
Не подати руки (з книги)
4. 23.02.2009 15:55
Мила С.

Посмотрела на новую выкладку и думаю, что это на нашем портале иностранец делает! А когда разобралась, поняла, что и здесь ТОН "Ключ" руку приложил. Бернхард, Ваши стихи необычайно интересные, они интригующе звучат даже в переводах. Конечно, хотелось бы прочесть в подлиннике, но, увы, не дано, немецким языком я владею не настолько, чтобы понять такую сложную поэзию, как Ваша. Но переводам ЮВ доверяю.

3. 22.02.2009 14:24
Irina

Spasibo za teplie otzivi! Ja perevela Bernhardu, tak kak on po-russki poka ne otshen. Da sto-tam semejka kak semejka, kak govoritsa v narode: "nashla kastrulka krishetshku Privet iz zasnegennoj Germanii

2. 22.02.2009 13:08
Оксана

Уважаемый Бернхард! Ваши стихи мне очень понравились, особенно потрясающий цикл "Не подать руки". И иллюстрации к ним суппер! Да, семейка у Вас однако не обычная!

1. 31.01.2009 19:09
Людмила С.

Hallo! Бернхард, добро пожаловать на наш херсонский портал! Очень приятно тебя видеть и читать здесь. Весь ТОН "Ключ" тебя приветствует!

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.