Білокур Іван Григорович
24 листопада 1934 року народився в селі Богданівка Яготинського району Київської області.
1960 - закінчив Київський державний художній інститут. Педагог- професор Лисенко М.Г.
1970 - член Спілки художників України.
Помер у Херсоні 28 жовтня 1999 р.
Обдарованість від Бога, міцна художня освіта дозволили Івану Білокуру в самостійній творчості відразу взятись за соціально вагомі теми і впевнено ввійти у світ монументальної скульптури.
В 1971 році був встановлений в Херсоні пам'ятник Тарасу Шевченку (архітектор Ю.Тарасов). Скульптор обгрунтував свій естетичний ідеал великого поета, зобразив його в стані напруженої творчої праці. На його обличчі виділяються впертість, воля, рішучість і віра в те, що його Батьківщина буде вільною. Цей пам'ятник став центром святкувань знаменних подій. Саме тут проходить головне щорічне свято — День незалежності України. Силою свого таланту, свого передбачення скульптор наблизив це свято.
Драматичність людської долі, складний внутрішній світ у поєднанні з пластичною виразністю та вмінням узагальнити багатомірність образу в повній мірі розкрились в його композиціях, представлених на республіканських виставках: «На блакитних просторах» (1969), «Повернувся» (1969), «Студент», «В концтаборі» (1967), «Робітник» (1968), «П.А. Комков, керівник підпілля в Херсоні» (1969), «Надгробник П.П. Завгородньому».
Йому вдались жіночі образи. Трепетно і ніжно передає він чарівність молодості («Портрет медсестри»), напруження, біль, страх за коханого («Вісті з фронту»), беззахисність і всеперемагаючу силу материнства («На барщині»). Сповненою благородства, мудрості ми бачимо народну художницю Катерину Білокур. Суворість композиції, витонченість ритму — все цілеспрямовано примушує глядача милуватися не лише зовнішньою красою образу, а й його поетичною силою.
Просто і разом з тим романтично піднесено виконані медальєрні роботи, присвячені 500-річчю українського козацтва, поету Василю Стусу, гетьману Івану Мазепі, історику Михайлу Костомарову, видатному громадському діячеві Михайлу Грушевському.
Глибина і актуальність проблем, піднятих скульптором, завжди знаходять відгук в серцях глядачів.
Джерело: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c
Галереї
Скульптура |