Бочкарьов Михайло Якович
Народився 22 листопада 1922 р. в м. Фрунзе Киргизської РСР (зараз Бишкек, Киргизстан).
1950 - закінчив Ленінградське вище художньо-промислове училище ім. В. Мухіної. Педагог - Самохвалов О.М.
1962 - член Спілки художників України.
Помер в Херсоні 11 січня 2001 р.
Панно, мозаїки, розписи, сграфіто, карбівки по міді і алюмінію Михайла Бочкарьова прикрашають інтер'єри багатьох громадських будівель. Своїм оптимістичним характером вони вносять атмосферу тепла і затишку в міста і села. «Мистецтво інтер'єру допомагає сучасній людині переборювати напруження, викликане темпом нашого життя, переключитися з серйозного і втомлюючого на радісне сприйняття світу. Воно пробуджує пам'ять про минуле, націлює на майбутнє», — підкреслював художник.
В 50-ті роки в Киргизії виконує панно «Мистецтво» на плафоні зали клубу, панно-триптих в читальній залі держуніверситету, розписи в республіканському театрі опери та балету, а також ряд інтер'єрів на республіканській виставці народного господарства і мозаїчне панно «28 панфіловців» (1965) в селі Ананьєво.
В Севастополі, куди переїжджає, художник зарекомендував себе майстром динамічних декоративних композицій. Виконує мозаїчне панно «Червоні вітрила» (1962) для готелю «Україна». За оформлення інтер'єрів громадських будівель, Будинку культури Балаклавського рудоуправління, Севастопольського Будинку піонерів, приміщення міськвиконкому, розробку проекту опорної стіни «Оборона Севастополя 1941-1942» його прийняли до Спілки художників України.
Він відкриває великі можливості кованої міді і алюмінію як пластичного матеріалу. Багатство їх можливостей було використане автором в Дніпродзержинську. Його карбовані рельєфи «Плавець» (1978), рельєф по карбованій міді і алюмінію багатофігурної композиції «Квадрига» (1978), встановлені на приміщенні плавального басейну, органічно вписуються в архітектурну споруду і навколишнє середовище.
Мозаїчні і карбовані панно прикрашають інтер'єри декількох будівель Херсона, зокрема ЦНТІ, та інституту вдосконалення вчителів.
Джерело: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c
Галереї
Малі архітектурні форми |