on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

10.06.2021, 14:27

Триває набір учасників на табір «КІНОБЕРЕГ» на Херсонщині

10.06.2021, 14:20

Три пляжі Арабатської Стрілки отримали сертифікат «Блакитний прапор»

10.06.2021, 14:19

Херсонський музей пропонує дітям провести пізнавальні канікули

> Туризм, отдых, развлечения > Заповедники Херсонщины > Чорноморський біосферний. Ми його втрачаємо?

Чорноморський біосферний. Ми його втрачаємо?

Останні півтора роки землі навколо територій та акваторій Чорноморського біосферного заповідника стали об'єктом прискіпливої уваги бажаючих привласнити якнайбільше земельних ділянок. Про це заявив на прес-конференції директор біосферного заповідника Дмитро Черняков. За словами заступника губернатора Андрія Граділя, який взяв участь у обговоренні, облдержадміністрація стурбована такою ситуацією.

Чорноморський біосферний заповідник існує з 1927 року. Нині в його користуванні близько 90 тис. га землі і водних ресурсів та більше 9 тис. га земель, які відносяться до охоронної зони. За словами Дмитра Чернякова, на «тіньову» ліквідацію охоронної зони пристала місцева земельна служба - Голопристанське райуправління земельних ресурсів та Головне управління земельних ресурсів в Херсонській області. Вони стверджують, що нібито немає жодних відомостей про те, що ця територія є охоронною зоною. Дирекція заповідника, як стверджує Д.Черняков, має повний пакет необхідних документів, що підтверджує: охоронна зона таки існує.

Останнім часом навколо заповідника почали створюватися приватні мисливські господарства, яким надають в оренду і землі охоронної зони. І це - не дивлячись на те, що полювання там заборонено. 4 листопада минулого року сесія облради надала в оренду товариству мисливців та рибалок «Голопристанська Чайка» мисливські угіддя площею 10 га в адміністративних межах Краснознаменської сільради. З них 1,5 га належать охоронній зоні і водно-болотним угіддям міжнародного значення, розповів директор ЧБЗ Дмитро Черняков. «Про створення мисливського господарства ми дізнаємося випадково - лише, коли розпочалося полювання. В поточному році на полюванні ледве не дійшло до збройної сутички. А потім друга сторона намагалася довести в суді, що моя служба охорони діяла незаконно. Я звернувся до районної і обласної природоохоронних прокуратур. Прокуратура подала апеляційний позов по відміні рішення Голопристанського суду, яке визнало, що в діях голови «Голопристанської Чайки» Петра Нефьодова правопорушення не було. В апеляційному суді справа провалилася. Далі це завершилося нічим. Я хотів би отримати від прокуратури бодай який-небудь документ, що підтверджує - документи ЧБЗ на охорону зону чинні. Прокуратура цього не зробила. За моїми даними, нині голова товариства швидкими темпами намагається оформити у власність територію озера, яке на більш ніж 90% входить до охоронної зони», каже Дмитро Черняков.

Ще одна так звана «гаряча» точка - околиці селища Залізний Порт. На початку 2007 року від останнього паркану селища до межі охоронної зони залишалося 17 метрів. Нині засекречені особи влізли на її територію, розгородили ділянки і вже продають їх бажаючим. Дмитро Черняков розповів, що ці приклади - далеко не єдина спроба передати в оренду чи власність землі із охоронної зони. «Проїхати вздовж берега лиману Кінбурзької коси майже неможливо. Окрім заповідної солоно-озерної ділянки і шматка Кінських островів, все інше - аж до заповідника - розділено», - уточнив Дмитро Черняков.
До міжнародної спільноти сенсу звертатися в Чорноморському біосферному заповіднику не вбачають. Кажуть: вони не втручаються у внутрішні справи країни і можуть лише дати пораду. Тож невже настане час, коли з охоронної зоною буде покінчено і почнуть дерибанити абсолютно заповідні землі і води ЧБЗ? Це питання - вже до відповідних органів.

Оксана Корінна
Херсон маркет. - 11.09.2008
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.